Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αυθαίρετα και Ηλεκτροδότηση


Recommended Posts

Πολύ ωραίος ο ..."τύπος" που έφτιαξε κάτι τέτοιο!!!!

Προφανώς ΥΔΚΧ και ναι γιατί όχι, ....να πάρει και ρεύμα.

Ιάσονα καλησπέρα και σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντηση..

 

Όντως ωραίος ο τύπος και νοικοκύρης αν και αυθαίρετος!! :mrgreen:  :mrgreen:

 

Να σε ρωτήσω όμως γιατί να πάει σαν ΥΔΚΧ αφού είναι σε εκτός σχεδίου και δεν έχει άδεια??Δεν θα μπορούσε να πάει σαν Β.Χ. ενδεχομένως αν έχει καθαρό ύψος κάτω από 2,40m ?  

Link to comment
Share on other sites

Να βαλει και την ατμομηχανή και να παράγει από εκεί ρεύμα και ΖΝΧ :mrgreen:

 

-- ΥΔΚΧ --

Χαχαχαχαχαχ Θεός!!!Πολύ καλό αν και δεν ξέρω αν είναι προτιμώμενο να αγοράσει κάρβουνο ή να πληρώνει ΔΕΗ :confused: 

 

Πάντως πλάκα πλάκα δεν ξέρω κι εγώ τι θα γίνει με ΔΕΔΟΤΑ... :confused:  :confused:  

Link to comment
Share on other sites

Το πιο σημαντικο ειναι  πως μαλλον πρεπει να παει σαν προχειρη κατασκευη. Στη συνεχεια θα γνωμοδοτησει το αρμοδιο οργανο εαν θα παραμεινει ή θα απομακρυνθει 

Link to comment
Share on other sites

Το πιο σημαντικο ειναι  πως μαλλον πρεπει να παει σαν προχειρη κατασκευη. Στη συνεχεια θα γνωμοδοτησει το αρμοδιο οργανο εαν θα παραμεινει ή θα απομακρυνθει 

Τώρα με μπέρδεψες και με απογοήτευσες ταυτόχρονα...Μάλλον θα πάω να ρωτήσω στην πολεοδομία ή στο ΤΕΕ και ελπίζω να βγάλω άκρη..

 

Αν και νομίζω πως για να είναι πρόχειρη κατασκευή πρέπει να την κατασκευάσει ο ίδιος με ευτελή υλικά (διόρθωσέ με αν κάνω λάθος)!!

Το βαγόνι το έφερε έτοιμο και ενδεχομένως δεν μπορεί να θεωρηθεί κάτι σαν τροχόσπιτο,λυόμενο ή τέλος πάντων <κινητή> κατασκευή????

Link to comment
Share on other sites

Όντως για πρόχειρη κατασκευή δεν θα το έλεγα, αλλά σε κάθε περίπτωση κάνε μια ερώτηση στην ΥΔΟΜ.

Το ασφαλέστερο είναι ΥΔ.Κ.Χ. εκτός και εαν έχει τις προυποθέσεις λόγω ύψους για Β.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με μπέρδεψες και με απογοήτευσες ταυτόχρονα...Μάλλον θα πάω να ρωτήσω στην πολεοδομία ή στο ΤΕΕ και ελπίζω να βγάλω άκρη..

 

Αν και νομίζω πως για να είναι πρόχειρη κατασκευή πρέπει να την κατασκευάσει ο ίδιος με ευτελή υλικά (διόρθωσέ με αν κάνω λάθος)!!

Το βαγόνι το έφερε έτοιμο και ενδεχομένως δεν μπορεί να θεωρηθεί κάτι σαν τροχόσπιτο,λυόμενο ή τέλος πάντων <κινητή> κατασκευή????

 

Και γιατί δεν του κοτσάρει και μια ατμομηχανή μπροστά ώστε να κόβει εκτός σχεδίου βόλτες αλλά μέσα στο χωράφι του φυσικά, αφού έχει τις ρόδες είναι και σοβαντισμένο όπως λες δεν θα υπάρξει πρόβλημα αρκεί να το δηλώσει στις αρμόδιες υπηρεσίες διευκρινίζοντας ταυτόχρονα προς διευκόλυνσή τους, αν αυτό το ''πράμα'' είναι τμήμα επιβατικής ή εμπορικής αμαξοστοιχίας και αν σφυρίζει ακόμα.

Δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα ! :shock:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ως ΥΔΚΧ θα το δήλωνα, ΕΚΤΟΣ και αν το ελεύθερο ύψος του ήταν κάτω από 2.40, όπου σε αυτήν την περίπτωση θα έκανα μία μικρή διαβούλευση με συναδέρφους, ΥΔΟΜ και ΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.