Μετάβαση στο περιεχόμενο

A/A εργου και βεβαιωση νομιμοτητας


Recommended Posts

  • 1 month later...

Και δηλαδή σύμφωνα με το σχέδιο του ΠΔ που αναφέρεται στο #108 θα γίνεται έλεγχος στις κατοικίες π.χ. κάθε 15 χρόνια????Από ποιον και γιατί?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, γνωρίζει καποιος να μου πει :

αν η ηλεκτονικη βεβαιωση για μεταβιβαση ακινητων η γηπεδων περναει απο το συστημα αμοιβων? αν ναι, μπορει καποιος να γραψει την διαδικασια που πρεπει να κανουμε στο συστημα αμοιβων βημα προς βημα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, γνωρίζει καποιος να μου πει :

αν η ηλεκτονικη βεβαιωση για μεταβιβαση ακινητων η γηπεδων περναει απο το συστημα αμοιβων? αν ναι, μπορει καποιος να γραψει την διαδικασια που πρεπει να κανουμε στο συστημα αμοιβων βημα προς βημα?

 

Όχι δεν χρειάζεται να περάσει από το σύστημα αμοιβών.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω ακομα βγαλλει καποια βεβαιωση...

Δεν θελει Α/Α εργου για να γινει η "εξαγωγη" της βεβαιωσης απο το συστημα???

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω ακομα βγαλλει καποια βεβαιωση...

Δεν θελει Α/Α εργου για να γινει η "εξαγωγη" της βεβαιωσης απο το συστημα???

 

Εγώ πάντως το αφήνω κενό και τη βγάζει μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

εγω παταω το αριστερο pdf (εκτυπωση βεβαιωσης μηχανικου.....) και την δινω στην συμβαιλαιογραφο και κοβω μια αποδειξη παροχης υπηρεσιων.

 

ερωτηση :

 

α) αν καποιος θελει τοπογραφικο διαγραμμα, πρεπει η αμοιβη του τοπογραφικου να βγει με το συστημα αμοιβων ή κοβω μια αποδειξη παροχης υπηρεσιων?

β) αν για την τακτοποιηση κτησματος συμφωνα με τον νομο ν.4014, χρειαζεται τοπογραφικο με συντεταγμενες εσγα η αμοιβη του τοπογραφικου πρεπει να βγει με το συστημα αμοιβων ή κοβω μια αποδειξη παροχης υπηρεσιων?

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω ακομα βγαλλει καποια βεβαιωση...

Δεν θελει Α/Α εργου για να γινει η "εξαγωγη" της βεβαιωσης απο το συστημα???

 

Όχι δεν θέλει.

Link to comment
Share on other sites

εγω παταω το αριστερο pdf (εκτυπωση βεβαιωσης μηχανικου.....) και την δινω στην συμβαιλαιογραφο και κοβω μια αποδειξη παροχης υπηρεσιων.

 

ερωτηση :

 

α) αν καποιος θελει τοπογραφικο διαγραμμα, πρεπει η αμοιβη του τοπογραφικου να βγει με το συστημα αμοιβων ή κοβω μια αποδειξη παροχης υπηρεσιων?

β) αν για την τακτοποιηση κτησματος συμφωνα με τον νομο ν.4014, χρειαζεται τοπογραφικο με συντεταγμενες εσγα η αμοιβη του τοπογραφικου πρεπει να βγει με το συστημα αμοιβων ή κοβω μια αποδειξη παροχης υπηρεσιων?

 

Για τα α όχι μέσω του συστήματος αμοιβών (αν δεν πάει σε κάποια δημόσια υπηρεσία).

για το β ναι μέσω του συστήματος αμοιβών.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.