Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προθεσμιες Υποβολης-Πληρωμης παραβολου κ' δοσεων


Recommended Posts

Ιάσονα, Θοδωρή,

 

Τελικά έχει διευκρινιστεί αν το διάστημα του ένα μήνα είναι από την πληρωμή του παραβόλου ή από την προσωρινή υπαγωγή?

Είναι δύο εντελώς διαφορετικά πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 247
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ο ένας μήνας μετράει από την ημερομηνία πληρωμής του παραβόλου.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό λέω.

Με το που πληρωνεις παράβολο, είσαι εντός διαδικασίας. Ασχετα τι θα κανεις εσυ με τον τρόπο πληρωμής.

Δυστυχώς στις οδηγίες δεν κατάφεραν ούτε αυτό το απλό πράγμα να ξεκαθαρίσουν. Γιατί μπορεί να πληρώσεις εσύ τη μία βδομάδα αλλά να αποφασίσεις μετά από λίγο καιρό πως θα πληρώσεις, όμως ο χρόνος για το εφ' άπαξ ''τρέχει''

Link to comment
Share on other sites

Η αίτηση μετράει ως υποβαλλώμενη από τη στιγμή που πληρωθεί το παράβολο και πάει σε επιλογή τρόπου πληρωμής, δηλαδή προχωρήσει σε προσωρινή υπαγωγή.

 

Αρα δεν υπαρχει προθεσμια για την πληρωμη του παραβολου..

Link to comment
Share on other sites

Ο ένας μήνας μετράει από την ημερομηνία πληρωμής του παραβόλου.

Αυτό το γνωρίζουμε σίγουρα? Και από που προκύπτει?

 

Κάποιος που να γνωρίζει??

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση πως όσον αφορά τις ημερομηνίες επικρατεί χάος.Μάλλον δεν τηρείται τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

πιστέυω ότι ασκόπως έχετε φαγωθεί με τις ημερομηνίες... είναι δυνατόν να έχουν να λαμβάνουν ζεστό παραδάκι και να πετάξουν κάποιον έξω???

έχω ξαναπέι και συνεχίζω να το λέω ότι όλες αυτές οι καταληκτικές ημερομηνίες εχουν ανασταλεί για ευνόητους λογους.

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΡΗΚΑ... ΑΠΟ ΤΕΕ

  1. Έχω υποβάλλει δήλωση η οποία βρίσκεται στην κατάσταση «Αρχική Υποβολή» δηλώνοντας αντί για 30,50 τ.μ. 3050 τ.μ., με αποτέλεσμα να έχει υπολογιστεί λάθος το παράβολο και το πρόστιμο. Τι πρέπει να κάνω για να το διορθώσω;

Πρόσεχε ποια υποδιαστολή χρησιμοποιείς όταν πληκτρολογείς... Άλλες γλώσσες προγραμματισμού αναγνωρίζουν πάντα την υποδιαστολή που βρίσκεται κάτω δεξιά στα πλήκτρα των αριθμών ότι ρυθμίσεις γλώσσας και αν έχεις κάνει στο σύστημά σου. Άλλες πάλι δεν την καταλαβαίνουν πάντα (πχ Visual Basic που με είχαν βάλει να δουλέψω παλιότερα). Στην δεύτερη κατηγορία γλώσσας είναι γραμμένο και το site του ΤΕΕ και άλλα κρατικά site, όπως το TAXIS.

Αν δεν πάρει την τιμή που θες δοκίμασε όποια από τις δύο δουλεύουν δίπλα από το <<Μ>>: <<,>> ή <<.>>.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.