Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

εγώ περίμενα κάτι σαν αυτό....

 

 

assets_LARGE_t_175762_54035971_type12128

 

 

 

Γαύρος ριγανάτος

 

Υλικά

  • 1 κιλό γαύρο
  • ½ πιπεριά καυτερή κομμένη σε ροδέλες
  • 1 κουτ. γλυκού αλεύρι
  • 1 κουτ. σούπας χυμό λεμονιού
  • ½ φλιτζάνι ελαιόλαδο
  • 1 κουτ. γλυκού (κοφτή) μουστάρδα
  • ρίγανη φρέσκια
  • αλάτι, πιπέρι φρεσκοτριμμένο

Εκτέλεση

 

Πλένουμε καλά τον γαύρο με άφθονο τρεχούμενο νερό και αφαιρούμε το κεφάλι. Διαλύουμε το αλεύρι με λίγο νερό και ανακατεύουμε καλά με ξύλινη κουτάλα. Στη συνέχεια ρίχνουμε το αλεύρι σε ένα βαθύ τηγάνι και προσθέτουμε μαζί το ελαιόλαδο, το λεμόνι, λίγο αλάτι, τη μουστάρδα, την καυτερή πιπεριά και τον γαύρο. Mαγειρεύουμε σε μέτρια φωτιά για 10 λεπτά και λίγο πριν από το τέλος προσθέτουμε φρέσκια ρίγανη και λίγο φρεσκοτριμμένο πιπέρι. Σερβίρουμε αμέσως και συνοδεύουμε με τσίπουρο ή ούζο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έλατε ρε παίδες, πώς κάνετε έτσι! Μετά τη θριαμβευτική νίκη επί της Μάντσεστερ και μ' ένα τενεκέ τυρί να έπαιζε ο γαύρος πάλι θα έχανε. Άμα σε μεθάει η επιτυχία κάνεις και κανένα στραβοπάτημα. Όλες οι μεγάλες ομάδες το παθαίνουν αυτό.

Όσο για τον τενεκέ τυρί, μεγάλη ομάδα δε θα γίνει ποτέ!!! :mrgreen:

Edited by ted78
Link to comment
Share on other sites

Και να φανταστειτε που σημερα το πιστεψα μετα το πεναλτυ που πηραμε στη Λεωφορο....

Μετα θυμηθηκα γιατι δεν πρεπει να διαμαρτυρομαστε για πεναλτυ που δε μας εδωσε...

Απο συνηθεια ο Σουλης στην προπονηση δεν τους βαζει να εκτελουν πεναλτι...

Σιγα να μην παρουμε, σε λεει...

Αγκανθο αουτ, Παπαδοπουλος πουλια, Τατος στον Κοτσωλη...

 

Ερχεται και η ισοφαριση και λες.... βρε λες?

 

Που? Ποιοι? Οι αψυχοι? Οι λιγοι? Οι πουθεναδες?

 

Στο 41 ελεγα στην παρεα μου "μακαρι να αντεξουμε 4 λεπτα ακομα και να παμε αποδυτηρια 1-1"

Το ηξερα.... το περιμενα.... Μετα ηρθε η καταρρευση....

 

Βρε Σουλη, βρε Soulinho παληκαρι μου, βαλθηκες να μας αποδειξεις γιατι δεν εχεις κανει καριερα ουτε στο αμυντικογενες ελληνικο πρωταθλημα? Το ξερουμε παληκαρι μου....

 

Το δεξι μπακ επαιζε δεξι εξτρεμ

Ο κεντρικος αμυντικος επαιζε δεξι μπακ

Ο αμυντικος μεσος επαιζε κεντρικος αμυντικος

Ο αριστερος αμυντικος επαιζε δεξης αμυντικος

Ο επιθετικος επαιζε αριστερο εξτρεμ

Το 10αρι επαιζε φουνταριστος....

 

Μονον εγω ελειπα απο το συνοθυλευμα...

Τον οικονομοπουλο κουραζομαι και μονο που τον βλεπω... τρεχει τρεχει τρεχει το παιδι ασκοπα. ουτε μπαλα ακουμπα και οταν ακουμπα τη χανει, ουτε μαρκαρει, μονο τρεχει σα το βεγγο...

Ο Τσιαρας μια απο τα ιδια... Ποιος Τσιαρας τωρα...

 

Στο προσωπο του Σουνα ειδαμε τι σημαινει παλαιμαχος στα 19...

 

Οι μονοι παικτες που θα μου λειψουν του χρονου ειναι ο Τατος (οχι πως μας ανηκει αλλα θα μας τον αφηνε ο γαυρος αλλη μια χρονια πιστευω) και ο Μανιας...

Το παιδι ξερει μπαλα και θα κανει καλη καριερα σε ομαδα που θα υποδεχεται καλυτερα τη μπαλα και θα εχει λιγοτερη πιεση φανελας και κερκιδας...

 

Κατα τα λοιπα, παω αυριο να βαλω μπρος το τρακτερ να δω σε τι κατασταση ειναι, μπας και αντεξει την περιοδεια στα χωρια της Γ του χρονου...

 

Τουλαχιστον να καθαρισει ο κοπρος του αυγεια, να καθαρισει και το κεφαλι μας γιατι τετοια μπαλα δεν εχω ξαναδει οσα χρονια βλεπω ποδοσφαιρο...

 

Καληνυχτα ΑΡΗ....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή είχα πάει στο χθεσινό, αυτό που έχω να πω είναι ότι ο Αρης δεν είναι τόσο κακή ομάδα όσο δείχνει η βαθμολογία....Βασικά το υλικό του δεν είναι άσχημο. Για έναν περίεργο λόγο κάπου χάνεται στο παιχνίδι του.. Νταξ, δεν του βγαίνουν πολλά πράγματα και φαίνεται ότι η ψυχολογία είναι στο ναδίρ... Με το που μπήκε το δεύτερο, αγνώριστος...σαν να λένε πάει τα φάγαμε... Καθαρά ψυχολογικό το θέμα, που ίσως στο Κλεάνθης βγαίνει πιο πολύ..

Βέβαια σε καμιά περίπτωση δεν είναι ομάδα Αρη όπως τον ξέραμε έτσι? 

Link to comment
Share on other sites

Αστο Ικαρε, εγιναν τερατα τα τελευταια χρονια

Η ομαδα σαν υλικο, ξεκινησε το καλοκαιρι να εχει καλυτερο απο περσι.

Μονον ο Γιαννιωτας βασικη απωλεια αλλα αντικατασταθηκε απο Ουντοτζι

 

Απο κει και υστερα ηρθαν τα διοικητικα εγκληματα...

Ειχαμε δικαιωμα 4 μεταγραφων ξενων, ο ενας ηταν η ανανεωση του Αγκανθο που δεν περιμεναμε να ειναι τοσο χωμα, ισως καλυτερα να ακουγαμε Χατζηνικολαου και να τον αποδεσμευαμε για να φερναμε τον Ιντρισου της Λαουτερν

Εκ του αποτελεσματος παντα

Επειτα φεραμε αλλους 3 εκ των οποιων ο ενας δεν προσεφερε και οι αλλοι 2 εφυγαν με προσφυγη με αποτελεσμα να προσπαθουμε να τους αντικαταστησουμε με 20χρονους Κουσιδηδες...

 

Σαν υλικο δεν εχουμε ασχημο, ομως για να γινει το υλικο ομαδα χρειαζεται προπονητης με αρχιδια και οχι αρχιδια προπονητης. Χρειαζεται και διοικηση να σε στηριξει και να σε προσπατεψει.

Ηλιαδης και Σκορδας αφησαν την ομαδα αβοηθητ στο ελεος του καθε διαιτητακου και καθε εποπτακου που στο βωμο της προσωπικης τους εξελιξης υπακουαν σε εντολες και κατακρεουργουσαν κατα συρροη τον ΑΡΗ σε καθε ευκαιρια...

 

Πλατανιας, Βεροια μεσα-εξω, Ξανθη εξω, Ατρομητος εξω, Απολλων εξω, Καλλονη μεσα-εξω ειναι λιγα απλα παραδειγματα...

Αν δε ,μπορει η διοικηση να σε υπερασπιστει, ο παικτης θα νιωσει ανασφαλης...

 

Και γιατι να τα βαλει τα ποδια του στη φωτια ρε συ Ικαρε? Δεν πληρωνεται. Του χρονου θα παιζει αλλου, κανεις δε θα θυμαται το αποτυχημενο περασμα απο την ομαδα.

Τα μικρα το μυαλο τους στο μουνι το εχουν.

Ψυχολογια υπο το μηδεν. Το ματς με το Λεβαδειακο μας κατεστρεψε. Το ματς με εργοτελη (ισοφαριση στο 96 σε 3-3) ηταν γροθια και με Πλατανια το κυκνειο ασμα...

 

Δεν υπαρχει σωτηρια... Εχει τυχει να μιλησω προσωπικα με παικτες της ομαδος. Ολοι πιο πολυ τον κοσμο σκεφτονται και λυπουνται... Τι φταιμε κι εμεις για αυτα που περναμε?

Εχω συνηθισει να φευγω απο γηπεδο η καφετερια με σκυμενο κεφαλι, τοσο πολυ που δε μου κανει καμια αισθηση πλεον...

 

Ποσο πιο χαμηλα...

 

Α ρε ΑΡΗ που σε κατηντησαν... Πριν 3 χρονια γεματα, ο Λαζαριδης καρφωνε το 2-3 εκει που πριν 1 βδομαδα με το ζορι ο Κριστιανο Ροναλντο ισοφαρισε...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.