Μετάβαση στο περιεχόμενο

Sw0rdf1sh

Recommended Posts

Συνάδελφε που είσαι 'μπροστά' καθώς και όλοι οι υπόλοιποι, σας ευχαριστούμε ολόψυχα!!!

Όχι μόνο μοιραστήκατε απλόχερα την τόση προσπάθεια που έχετε καταβάλει,

αλλά ήσασταν εδώ για τον καθένα από εμάς ξεχωριστά σε ότι δυσκολία υπήρξε.

Ο αλτρουισμός στο μεγαλείο του...

 

Η πρώτη μου ΜΕΑ έγινε με τη βοήθεια του la-kenak... (η δυστροπίες του mac δεν μου άφησαν πολλά περιθώρια)

 

Υ.Γ. Μία που είπα mac, μήπως μία τέτοια έκδοση είναι το μόνο που λείπει;;; Θα μπορούσα να βοηθήσω πάντως...

Edited by tasxan206
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 447
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σωστά....Για να μην ξεχνιώμαστε. Ευχαριστούμε και όλα τα παιδιά που βοήθησαν στην υλοποίηση του προγράμματος.. +100000000 μπορώ??

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Μία που είπα mac, μήπως μία τέτοια έκδοση είναι το μόνο που λείπει;;; Θα μπορούσα να βοηθήσω πάντως...

Δεν υπάρχει κανένας περιορισμός στο λογισμικό ως προς το λειτουργικό σύστημα ή ως προς τους πόρους. Σε mac δεν έχω δοκιμάσει αλλά οτι κάνει το xampp σε windows κάνει και το mamp σε mac. Ίσως εκεί είναι το πρόβλημα ή ο Opera.

+100000000 μπορώ??

:shock: Χάζεψα απ' τα μηδενικά!χεχε... Αρκεί που το κατεβάσαμε...

 

Ευχαριστούν όλοι νομίζω όσοι βοήθησαν και πρέπει και εγώ να τους αναφέρω (αναφέρονται βεβαίως σε κάθε τμήμα του λογισμικού που βοήθησαν - Ονομαστικά) - Αναφέρω με τα username εδώ μέσα - :

  1. Ο tsak1 έχει γράψει σχεδόν όλη τη javascript και έχει "μαζέψει" πάρα πολλά πράγματα. Έχει κάνει δουλειά για 2 λογισμικά σε σημείο που αν ξεκινήσω κάτι καινούργιο σίγουρα θα αναφέρεται και στο επόμενο λογισμικό καθώς κάτι θα πάρω αυτούσιο.
     
  2. Ο gousgounis μας έδωσε τον υπολογισμό αμοιβής όπως τον έχει στο site του και τον ενσωματώσαμε
     
  3. Ο petsagouris έχει ξεκινήσει ήδη με βάση το la-kenak ένα "αντίγραφο" στο github (για να το πω απλά να καταλάβουν όλοι) και έχει προσθέσει ήδη αρκετά.
     
  4. Αρκετοί έστειλαν διορθώσεις, σκέψεις, σχολιασμούς ακόμα και κώδικα τα οποία βοήθησαν αρκετά. Δεν ασχολήθηκαν με το προγραμματιστικό κομμάτι αλλά βοήθησαν και αυτοί με τον τρόπο τους:
    panos-vicious, tasxan206, d1m1tr1s, flouris, mikbada, elleni, mechpanos, arcturos
  5. Όλοι όσοι έγραφαν στο παρόν topic έχουν δημιουργήσει μιά βάση για προβλήματα που μπορεί να προκύψουν και πως θα τα λύσετε στην εγκατάσταση. :mrgreen:

Αν ξεχνάω και κάποιον συγχωρέστε με αλλά μέσα σε 1 χρόνο κάποια pm τα έσβηνα όσο πέρναγε ο καιρός. Νομίζω όσο λειτουργούμε έτσι έχουμε πολλά περιθώρια ακόμα.

Edited by Sw0rdf1sh
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένας περιορισμός στο λογισμικό ως προς το λειτουργικό σύστημα ή ως προς τους πόρους. Σε mac δεν έχω δοκιμάσει αλλά οτι κάνει το xampp σε windows κάνει και το mamp σε mac. Ίσως εκεί είναι το πρόβλημα ή ο Opera.

Αντιμετωπίσαμε θέμα (αν θυμάμαι καλά) με την κωδικοποίηση των .php και αναγκάστηκα να 'περάσω' τα αρχεία από το smultron.

Σε xampp ήταν στημένο.

 

(με τον tsak1 το είχα συζητήσει αυτο το θέμα, μέσω pm)

Με την ευκαιρία, τον ευχαριστώ ξεχωριστά!

Edited by tasxan206
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το θυμάμαι. Ο petsagouris έχει κάνει αρκετή δουλειά στην κωδικοποίηση. δες στο github του petsagouri.

Edited by Sw0rdf1sh
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Νομίζω εμένα δεν χρειάζεται να με αναφέρεις καθώς δεν βοήθησα ιδιαίτερα κάπου, πέρα από 1-2 σκόρπιες προτάσεις που έκανα επί του UI.

Εσύ ο tsak και τα άλλα παιδιά έχετε δουλέψει πολύ, για να έχουμε εμείς σήμερα 1 χρόνο μετά κάτι που είναι ΠΛΗΡΕΣ και ΔΩΡΕΑΝ και που μας βοηθάει να καταλάβουμε την ουσία της μελέτης και όχι να την παίρνουμε ετοιματζίδηκη.

Για τον λόγο αυτό σας αξίζουν πολλά συγχαρητήρια, για τις ώρες που δαπανήσατε και για την τόλμη σας αυτό να το διαθέσετε ελεύθερα, με μόνο σκοπό τον διαμοιρασμό της γνώσης και την συλλογική βελτίωση, χωρίς καμία ανιδιοτέλεια!!!

 

1χ10^n μπράβο!!!!

 

n-> +oo

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο μπράβο και ευχαριστώ και από εμένα σε όλους τους δημιουργούς και συντελεστές γενικότερα αυτής της προσπάθειας...

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπράβο στον καθένα σας ξεχωριστά.

Εγώ προσωπικά δεν το έχω χρησιμοποιήσει, καθώς δεν έχω ασχοληθεί με ΜΕΑ (ακόμη), αλλά αυτό είναι άσχετο.

Το βασικό προσόν σε έναν άνθρωπο, είναι η ανθρωπιά και το ήθος του και εσείς αποδείξατε ότι έχετε και με το παραπάνω.

Στο παρόν project δεν ήμουν σε θέση να βοηθήσω (οπως και σε άλλα παρόμοια), αλλά εάν θέλετε κάποια εξυπηρέτηση από Θεσσαλονίκη, ζητήστε μου ελεύθερα.

Χαρά μου να βοηθάω ανθρώπους σαν και εσάς.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν το έχω χρησιμοποιήσει, καθώς δεν έχω ασχοληθεί με ΜΕΑ (ακόμη)

Και για ΠΕΑ μπορεί να χρησιμοποιηθεί και πιο εύκολα μάλιστα.

  • Τα U προκύπτουν από πίνακα.
  • Δεν ενδιαφέρει το μενού ΚΕΛΥΦΟΣ για υπολογισμούς U.
  • Έχει προστεθεί επιλογή για το ποσοστό του φέροντα οργανισμού για κτίρια προ το 1993 οπότε δοκός και υποστ. περνάνε αμέσως.
  • Δεν ενδιαφέρει το τεύχος πέρα από το αν θες να δεις Pgen και ηλιακά.
  • Ο ΚΑΕΚ δεν έχει προστεθεί σαν επιλογή αλλά ούτως ή άλλως το πιο σωστό είναι τα αρχικά στοιχεία να στα δώσει το buildingcert στο αρχικό xml.

Το πιο ωραίο θα ήταν όπως εισάγεις στο ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ το αρχικό xml από το buildingcert να εισάγεις και ζώνες, μθχ με το κέλυφός τους, τα συστήματα και τις διαχωριστικές με xml. Μας έχει φάει το copy-paste.

Edited by Sw0rdf1sh
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μόλις εγκατέστησα σε Xampp έκανα την db

και οταν πω localhost/kenakv3 βγαίνει το εξης:

Warning: mysql_fetch_assoc() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /Applications/XAMPP/xamppfiles/htdocs/kenakv3/includes/functions.php on line 1192

 

Warning: mysql_fetch_assoc() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /Applications/XAMPP/xamppfiles/htdocs/kenakv3/includes/functions.php on line 1192

 

Warning: mysql_fetch_assoc() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /Applications/XAMPP/xamppfiles/htdocs/kenakv3/includes/functions.php on line 1192

 

Warning: mysql_fetch_assoc() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /Applications/XAMPP/xamppfiles/htdocs/kenakv3/includes/functions.php on line 1192

 

Warning: mysql_fetch_assoc() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /Applications/XAMPP/xamppfiles/htdocs/kenakv3/includes/functions.php on line 1192

 

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /Applications/XAMPP/xamppfiles/htdocs/kenakv3/includes/functions.php:1192) in/Applications/XAMPP/xamppfiles/htdocs/kenakv3/includes/functions.php on line 46

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.