Μετάβαση στο περιεχόμενο

Sw0rdf1sh

Recommended Posts

Πρόκειται για ρύθυμιση του xampp η οποία εμφανίζει λάθη (τα οποία πρακτικά δεν νοούνται ως λάθη):

http://sourceforge.net/p/lakenak/discussion/general/thread/2c5d0dfe/?limit=50#4399

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Απαντήσεις 447
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καταρχήν άπειρα μπράβο και από μένα για την προσπάθεια και κυρίως για τη δημιουργία ενός ανοιχτού λογισμικού με δωρεάν διάθεση προς όλους. Ότι και να πω είναι λίγο...

 

Στο ερώτημα τώρα. Δεν ξέρω αν έχω κάνει κάποιο λάθος στην εγκατάσταση, αλλά στην τελευταία έκδοση (v 3.1) παρατηρώ ότι μου βγάζει λάθος αποτελέσματα στη σκίαση από ορίζοντα για την περίοδο της ψύξης. Έχω εγκατεστημένη και τη v 2.83, η οποία μου βγάζει τα σωστά αποτελέσματα.

Μπορεί να το τσεκάρει και κάποιος άλλος?

 

Για παράδειγμα, με προσανατολισμό 75, τοίχο 3μ, εμπόδιο στα 5μ με ύψος 7μ, προκύπτει γωνία 47,73 και σκιασμός από ορίζοντα:

Fhor,h = 0.63 (σωστό)

και Fhor,c= 0.54 ενώ το σωστό είναι 0.66

Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιώνω το πρόβλημα. Αφορά μόνο την έκδοση 3 και μετά. Εκεί δημιουργήθηκαν κάποιες functions νέες για τις σκιάσεις για να εμφανίζονται οι συντελεστές σκίασης κατευθείαν όσο πληκτρολογούμε τα δεδομένα χωρίς να αλλάζει η σελίδα. Εκεί βρίσκεται το πρόβλημα.

 

Η λύση βρίσκεται στο αρχείο:

 

kenakv3/includes/functions_skiaseis.php

Στη γραμμή 878 (άνοιξέ το με το Notepad++ να σου μετράει και τις γραμμές) άλλαξε το όνομα της μεταβλητής από

$f_c72_toixoy

σε

$f_c72

 

Σε ευχαριστώ για τη διόρθωση. Μου ξέφυγε μάλλον από κάποιο copy-paste στον κώδικα.

edit: Διορθώθηκε και στο github.

Edited by Sw0rdf1sh
Link to comment
Share on other sites

άψογος! Το διόρθωσα

 

Σε ευχαριστώ πολύ συνάδελφε και για άλλη μια φορά πολλά συγχαρητήρια για την προσπάθεια και σε όσους συνέβαλαν σε αυτή.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αντιμετωπίζω πάλι πρόβλημα με μία νέα εγκατάσταση σε WinXP

(τι γίνεται με την περίπτωση μου, δε μπορώ να καταλάβω)

Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε από το PrtScn?

 

post-69551-0-95164700-1375350010_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

καλησπέρα και από εμενα. καταρχήν να πω ένα τεράστιο μπράβο(το οποιο είναι είναι ένα τίποτα μπροστά στο έργο)σε όλους τους δημιουργούς και σε όλα τα μέλη που συμμετέχουν. μόλις τώρα μυριστικά το open source και έμεινα :shock: :shock:!! θα ήθελα επίσης να προσθέσω πως είμαι και μέλος τις ΕΛ\ΛΑΚ με αρχάριες γνώσεις προγραμματισμού αλλα έμπειρος στην κατασκευή έργον...θα ήθελα να έρθουμε σε επαφή να δω και εγώ αν μπορώ να βοηθήσω στην περαιτέρω ανάπτυξη....και πάλι μπράβο.....

 

 

 

 

Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στους τίτλους των θεμάτων, όσο και στο κείμενο των δημοσιεύσεων. Έγινε επεξεργασία από την ομάδα συντονισμού.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

Gousgounis

Edited by Gousgounis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

savvas31 εαν είσαι στη σελίδα σύνδεσης (θεωρώ οτι έχει εγκατασταθεί η βάση) οι έτοιμοι κωδικοί βρίσκονται από κάτω. Είτε βάζεις ως username/password:

admin/admin είτε demo/demo.

Αυτά για να έχεις πρόσβαση στις σελίδες. Αν θες να πας και στο μενού ΜΕΛΕΤΗ προφανώς πρέπει να επιλέξεις και μελέτη αφού κάνεις login.

 

Απέτυχε η εύρεση στη βάση ή δηλώσατε λάθος βάση: Table 'labros_kenakv3.users' doesn't exist

 

καμιά ιδέα?

 

* το βρήκα....thanks

Edited by antnatal
Link to comment
Share on other sites

μου βγάζει αυτές τις ειδοποιήσεις (warnings) σε διάφορες καρτέλες ενώ από κάτω οι λειτουργίες φαίνονται κανονικά.

 

πάει κάτι λάθος???

 

 

post-3618-0-80202500-1379072457_thumb.jpg

Edited by antnatal
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.