Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαιτούμενα έγγραφα και σχέδια για Ν. 4014/2011


Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι : όταν κάνουμε χρήση της ΥΔ του ιδιοκτήτη για την ημερομηνία ολοκλήρωσης της αυθαίρετης κατασκευής, ετοιμάζουμε μια ξεχωριστή ΥΔ, ή εννοείται η ΥΔ ιδιοκτήτη (εις διπλούν) στην οποία ο ιδιοκτήτης δηλώνει διάφορα πράγματα, μεταξύ των οποίων και την ημερομηνία ολοκλήρωσης της αυθαίρετης κατασκευής? 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συγγνώμη αν επαναλαμβάνω πιθανά θέμα που έχει συζητηθεί, αλλά τώρα πρωτο-ανεβάζω κάποια αρχεία στο σύστημα και έχω κολλήσει λίγο...

Τον αναλυτικό προϋπολογισμό που τον ανεβάζουμε; Mαζί με την Τεχνική έκθεση; δε μου εμφανίζει ξεχωριστό πεδίο....

Και με τα αρχεία της άδειας (στέλεχος και σχέδια) τι κάνουμε; τα κάνουμε εννιαίο pdf ή μπορούμε να τα ανεβάσουμε ως ξεχωριστά αρχεία;

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικός προυπολογισμός στην Τ.Ε. ως παράρτημα αυτής και άδεια - σχέδια ως ξεχωριστα pdf αρχεία στα αντίστοιχα (και διακριτά) πεδία του συστήματος. Αυτό τον τρόπο ακολουθώ..

Link to comment
Share on other sites

Για οσους θυμουνται τις παλιες "καλες" εποχες των πολεοδομιων, ενα εχω να δηλωσω:
Θα πεσει πολυ "εφημεριδα" στο συστημα του ΤΕΕ αυτες τις μερες!!!!!!!
Απλα, πλεον θα ειναι σκαναρισμενη!
Ο,τι ναναι για να ξεκλικαρουνε τα προαπαιτουμενα!

Edited by tzeno
Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικός προυπολογισμός στην Τ.Ε. ως παράρτημα αυτής και άδεια - σχέδια ως ξεχωριστα pdf αρχεία στα αντίστοιχα (και διακριτά) πεδία του συστήματος. Αυτό τον τρόπο ακολουθώ..

Για τον αναλυτικό είναι σαφές. 

Στο πεδίο "Υπάρχουσα Οικοδομική Άδεια (στέλεχος, απόσπασμα ρυμοτομικού, τοπογραφικό αδείας κλπ) "

μπορείς να ανεβάσεις παραπάνω από ένα αρχείο; πως; (sorry για την ασχετοσύνη)

Link to comment
Share on other sites

στο αρθρο 24 παρ.2β γραφει ο 4014:

 

"Η δήλωση συνοδεύεται από την τελευταία δήλωση του εντύπου Ε9, στην οποία αναφέρεται το ακίνητο, όπου βρίσκεται η αυθαίρετη κατασκευή ή χρήση"

 

πελατης μου το 2005 δηλωσε στο Ε9 του, το ακινητο στο οποιο υπαρχει η αυθαιρεσια..

 

το 2009 και το 2010 δεν το ανεφερε καθολου στο Ε9 του, παρα το γεγονος οτι δεν αλλαξε ο ιδιοκτητης του..

 

ΕΓΩ ο καημενος, τι Ε9 αναρτω;;;;

 

τι προβλημα μπορει να εχει αυτος;

Edited by mkara
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.