Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άνοιξε ξανά η διαδικασία Πιστοποίησης Προσωρινών Επιθεωρητών από το ΥΠΕΚΑ


savas76

Recommended Posts

Παιδες επικοινωνησαν μαζι μου το μεσημερι απο το ΙΕΚΕΜ ΤΕΕ Θεσσαλονικης να με ενημερωσουν οτι ΣΗΜΕΡΑ βγηκε ανακοινωση-καλεσμα του ΥΠΕΚΑ προς τους ενδιαφερομενους μηχανικους για ενεργειακοι επιθεωρητες να παρακολουθησουν σεμιναρια απο πιστοποιημενους φορεις διοτι το προσεχες χρονικο διαστημα θα ανακοινωθει ημερομηνια εξετασεων...

 

Μαλιστα το παληκαρι που μιλησαμε με ενημερωσε οτι η ανακοινωση αυτη βρισκεται αναρτημενη και στην ιστοσελιδα του ΥΠΕΚΑ αλλα, οσο και να ψαχνω, δε βρισκω κατι σημερινο η προσφατο τελος παντων....

 

Εχει κανεις καποια σχετικη ενημερωση?

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει τιποτα συναδελφε στο υπεκα. απλα αποτι καταλαβαινω ολα τα κεκ εχουν αρχισει και ψαχνουν πελατες η ηρεμουν τους ηδη πελατες τους οτι εχουν πληροφορηση για τις εξετασεις. μαλλον οι μηχανικοι εχουν μειωσει αισθητα το ενδιαφερον τους γιαυτα τα σεμιναρια που δεν ξερουν αν τους χρησιμευσουν τελικα.αυτη η κινηση απο τα κεκ δειχνει οτι πραγματικα δεν γνωριζουν τιποτα . μαλλον θα υπαρξουν αλλαγες με βαση αυτα που ξερουμε(σεμιναρια,εξετασεις) και παλι χαμενοι θα ειμαστε εμεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν καταλαβες καλα...

Δεν ηταν ΚΕΚ αλλα το ιδιο το ΙΕΚΕΜ ΤΕΕ που διεσπειρε τις ψευδεις ειδησεις....

 

Λογω αυτου θεωρησα οτι ειναι αληθης η πληροφορια

Και ειδικα οταν μου ειπε ο συγκεκριμενος υπαλληλος οτι ΒΓΗΚΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΕΚΑ που αναρτηθηκε και στην ιστοσελιδα του υπουργειου με σημερινη ημερομηνια και οτι ανα πασα στιγμη μπορω να παω να τη διαβασω!!!

 

Μιλαμε για ευθαρσες και απροκαλυπτο ψεμα!

 

Μολις επικοινωνησα εκ νεου με το ΙΕΚΕΜ με αλλο υπαλληλο και με διαβεβαιωσε οτι δεν υπαρχει τιποτα τετοιο και απορει που λ υπαλληλος προεβη σε τετοια ενεργεια.....

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση οι εξετασεις, αν και οταν βγουν, να ειναι περιορισμενου αριθμου και με σειρα προτεραιοτητας αναλογα με το ποτε παρακολουθησες τα σεμιναρια εκπαιδευσης?

 

Ο γελοιος του ΙΕΚΕΜ ΤΕΕ Θεσσαλονικης που ειχε διασπειρει ψευδεις φημες περι ανακοινωσης του ΥΠΕΚΑ για εξετασεις λοιαν συντομως, οποτε να τρεξουμε να προλαβουμε τα σεμιναρια, σημερα μου ανακοινωσε οτι και να κανω τα σεμιναρια, τις εξετασεις δεν προκειται να τις προλαβω!!!!

 

Διοτι προηγουνται αλλοι συναδελφοι πριν απο μενα που εχουνε υλοποιησει τα σεμιναρια και δεν γινεται να δωσω εξετασεις εγω και να μη δωσουν αυτοι... Το ενδεχομενο να δωσουμε ολοι δεν υπαρχει δηλαδη?

Και απο ποτε οι εξετασεις πανε με σειρα προτεραιοτητας και δη το κριτηριο ειναι η ημερομηνια συμμετοχης στα σεμιναρια και το πρωτοκολλο που εχεις λαβει απο το Buildingcert?

 

Φυσικα τα ξαναακουσε.....

Link to comment
Share on other sites

Ο γελοιος του ΙΕΚΕΜ ΤΕΕ Θεσσαλονικης που ειχε διασπειρει ψευδεις φημες περι ανακοινωσης του ΥΠΕΚΑ για εξετασεις λοιαν συντομως, οποτε να τρεξουμε να προλαβουμε τα σεμιναρια, σημερα μου ανακοινωσε οτι και να κανω τα σεμιναρια, τις εξετασεις δεν προκειται να τις προλαβω!!!!

τραβα του καμια σφαλιαρα να συνελθει :-x
Link to comment
Share on other sites

κλασσικες μπαρουφες συναδελφε.. μην ακους τιποτα. καλα εκανες που του τα εψαλες. ο καθε βλακας υπαλληλος να νομιζει οτι εχει πληροφορηση απο τον ιδιο τον υπουργο σχετικα με ολα τα θεματα και ιδιως τις εξετασεις. και εγω θελω να γινω επιθεωρητης και εψαχνα να κανω το σεμιναριο . ευτυχως ομως διαβαζω τις γνωμες σας εδω και καταλαβαινω οτι πρεπει να περιμενω να δουμε τι θα γινει πρωτα. αυτοι ειναι ικανοι στο τελος να πουν οτι δεν θελουν και σεμιναριο. καποιοι που ειναι προσωρινοι και η δουλεια των πιστοποιητικων παει καλα τωρα δεν ειναι χαμενοι να κανουν και το σεμιναριο και να ειναι ετοιμοι για ολα. εγω που δεν ξερω ποτε θα γινω και θα εχω κερδος απο αυτο ειναι λιγο υπερβολικο να παω να δωσω 500 ευρω και να περιμενω. λες οτι αν γινω επιθεωρητης σε 2 χρονια , θα εχει την ιδια δουλεια που εχει τωρα αλλα και τις καλες τιμες που εχει τωρα.αρα περιμενω.

Link to comment
Share on other sites

πάντως αν το δω πονηρά με παραπέμπει λίγο στην ανακοίνωση -οδηγία της Καραβασίλη τότε (και κυρίως πρός το ιεκεμ) να δωθεί προτεραιότητα πρώτα στους νέους και όχι στούς προσωρινούς. Αλλο αν δεν τηρήθηκε. (στην αρχή το τηρούσαν αλλά η αγορα ειναι ελευθερη)

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε ο τυπος ειναι γελοιος....

Και για την ψευδη ανακοινωση του ΥΠΕΚΑ με ειπε σημερα στο τηλεφωνο (οταν του ειπα πως λεει ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ) οτι μπερδευτηκε με μια ανακοινωση του ΣΤΥΕ περι εγγραφης στα μητρωα προσωρινων ενεργειακων επιθεωρητων οσων εχουν κανει σεμιναρια...

Εδω δε διστασε να μου πει πως απο τοτε που βγηκε η ανακοινωση εχουν σπασει τα τηλεφωνα απο τη ζητηση για σεμιναρια και δεν ξερει ποιον να πρωτοβολεψει....

 

Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να ακυρωσω τη συμμετοχη μου στο ΙΕΚΕΜ γιατι ειναι καραγκιοζης και δε μπορω να βασιστω σε ψευδεις πληροφορησεις αναφορικα με το μελλον μου επειδη πηραν σε υπευθυνη θεση ανευθυνο ατομο....

 

Αει σιχτηρ

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

να πάρεις το όνομα αυτού και να του κάνεις καταγγελία!!!!! απο το ΙΕΚΕΜ τμήμα Θεσ/νικης αυτή την γραμμή μάλλον έχουν και ειναι εξαιρετικά ενοχλητικό! καθώς και απαράδεκτο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.