Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δήλωση παλαιότητας-ευθύνη μηχανικού ή ιδιοκτήτη


Recommended Posts

Υπεύθυνη δήλωση ιδιοκτήτη και υποστήριξη αυτής στην τεχνική έκθεση του μηχανικού.

Αυτό ισχύει σήμερα στον 4014.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 473
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπεύθυνη δήλωση ιδιοκτήτη και υποστήριξη αυτής στην τεχνική έκθεση του μηχανικού.

Αυτό ισχύει σήμερα στον 4014.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Άρα, το πρόβλημά σου είναι να προλάβεις να το κάνεις με τον 4014 και ταυτοχρόνως να εύχεσαι να μην μας αναγκάσουν να πάμε όλες τις δηλώσεις με τον καινούργιο, που θα θέλεις δημόσιο έγγραφο ή αεροφωτογραφία γι' αυτό (απίθανο).

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δω την απόφαση εκείνη που θα λέει "αεροφωτογραφίες για αυθαίρετα πατάρια ή κλειστούς η/χ" !!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι ικανοί ακόμα κι αυτό να το βγάλουν, να το ...καμαρώσουν κάνα δυό μήνες και μετά με ερωταπάντηση να το αναστείλουν.....

Link to comment
Share on other sites

O Ν.4014 ισχύει σήμερα!

Λέει ....υπεύθυνη δήλωση ιδιοκτήτη και υποστήριξη αυτής στην τεχνική έκθεση του μηχανικού!

Γι' αυτό κι εγώ έχω οριστικοποιήσει όλες τις δηλώσεις αυτού του είδους από τον περασμένο Απρίλιο.

Αυτό δεν πρόκειται να το αλλάξει τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όσοι είναι με δόσεις θα την πατήσουνε ?! Και η προσωρινή υπαγωγή έχει υπαχθεί στον ν.4014 άσχετα αν δεν έχει περαιωθεί. Η Β' φάση του ν.4014 είναι ακόμη σε εκρεμμότητα. Δεν έχει οριστικοποιηθεί. Επομένως μπορούν κάλλιστα να αλλάξουνε την Β' φάση του ν.4014 και να απαιτήσουν δημόσιο έγγραφο παλαιότητας. Αλλιώς ο πιστεύω θα εξακολουθήσει να ισχύει και η δήλωση ιδιοκτήτη. Κάτι άλλο θα είναι άδικο.

Edited by nik
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναγράψει. Υποθέτω ότι, όσες δηλώσεις είναι με δόσεις θα αποκτήσουν οι ιδιοκτήτες το δικαίωμα της επιλογής είτε να συνεχίσουν να αποπληρώνουν με τον 4014, είτε να επανενταχθούν στον νέο νόμο, αφενός μεν συμψηφίζοντας τα καταβληθέντα, αφετέρου δε ακολουθώντας τις νέες προδιαγραφές αυτού.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Είμαι σε προσωρινή υπαγωγή με δόσεις που τελειώνουν το 2014.

Δέν έχω καταθέσει τίποτα για τη Β φάση.

Τί θα μου συμβουλεύατε να κάνω;;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.