Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δόσεις 36 σε 48,47,46


Recommended Posts

Το νούμερο στο εμφανίζει μετά... σαν έκπληξη ένα πράγμα!!!

 

EDIT: Μήπως οι mods να άλλαζαν και τον τίτλο κάθε μήνα, μειώνοντας τις δόσεις κατά 1 μήνα??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Edited by architect_duth
Link to comment
Share on other sites

Για παλιοτερα προστιμα με το συστημα των δοσεων, πως περναμε σε 48? με την αιτηση που πρεπει να αποστειλλουμε?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως υπάρχει μία λογική πίσω από τις 34/36 και 46/48 δόσεις.... το σύστημα θέλει να τελειώσουν οι μηνιαίες και οι τρίμηνες δόσεις την ίδια μέρα. Αν το σκεφτείς δίνοντας την τρίμηνη δόση στον 1ο από τους μήνες 1-2-3 θα πρέπει να δώσεις και την τελευταία τρίμηνη στον 1ο από τους 46-47-48.... Άρα αν θέλουμε να τελειώσουν μαζί οι δόσεις πρέπει να γίνουν 46!!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Για να αλλάξει ο αριθμός των δόσεων θα πρέπει ο Μηχανικός να κάνει γραπτή αίτηση στο ΤΕΕ και να ζητάει αυτή την αλλαγή αναφέροντας τον α/α του αυθαιρέτου καθώς και το όνομα του Μηχανικού. Μέσα σε 2-3 μέρες από την αποστολή της αίτησης στο ΤΕΕ έχει γίνει η προσαρμογή στο Σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συνάδελφοι, δε νομίζετε ότι υπάρχει μια ασάφεια στο νόμο; (Πολλές είναι θα μου πείτε...). Τέσπα, λέει ότι η καταβολή της πρώτης δόσης πρέπει να γίνει εντός τριών μηνών από τηνν έναρξη ισχύος του 4014/11. Αυτοί οι τρεις μήνες έχουν περάσει κι από τότε δεν υπάρχει ενημέρωση για την προθεσμία καταβολής της πρώτης δόσης! Εσείς τι λέτε; Μετά από πόσο καιρό από την ημερομηνία ένταξης καταβάλλεται η 1η δόση;

Link to comment
Share on other sites

Για αυτόν το λόγο που αναφέρεις μειώνουν κάθε μήνα κατά μια τις υπολειπόμενες δόσεις....

 

Από σήμερα 45... (μπορεί ν' αλλάξει και στον τίτλο του θέματος)...

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!Αν κάποιος θέλει την αποπληρωμή σε36 δόσεις?πάλι με αίτηση???Γιατί έχω υποβάλλει δυο έργα και θέλουν σε 36 κι όχι σε 48(46)....Υπάρχει η δυνατότητα επιλογής????

Link to comment
Share on other sites

Και υπάρχει η δυνατότητα πληρωμής ολόκληρου του ποσού μετά την καταβολή ν αριθμού δόσεων, όπου ν=1,2,3,...43,44,45; Νομίζω κάτι τέτοιο προβλέπεται στον 3843.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.