Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ολομέλεια ΣτΕ: «Επικίνδυνη η διαδικασία για την νομιμοποίηση των αυθαιρέτων»


ssouanis

Recommended Posts

σε σοβαρο κρατος πριν βγει ο νομος στην βουλη θα επερναν αεροφωτογραφιες με ημερομηνια ολης της χωρας μεχρι αν ψηφιστει ο νομος...ποσο θα τους επαιρνε κανα μηνα??

 

Ιδανικότατο και για μας τους μηχανικούς να μην ψάχνουμε σαν τους ντετέκτιβ αν ήταν πριν τις 07/11 ή μετά και να δηλώνουμε οτι να ναι.....

 

επισης για περιπτωσεις που δεν βγαζεις ακρη με αεροφωτογραφιες οπως η/χ και υπογεια κτλ θα μπορουσαν οι πολιτες μνα βγαζουν ψηφιακες φωτογραφιες και να τις ριχνουν με ηλεκτρονικο κλειδι που θα βεβαιωνε την ημερομηνια της φωτογραφιας με τροπο που δνε μπορει να μαγειρευτει!

 

Εννοείς την μέρα της κατασκευής ή να είχε γίνει ενημέρωση πριν βγει ο νόμος;

 

Το θέμα είναι πως όλα αλλοιώνονται μέσα στην φωτογραφία ακόμα και η ημερομηνία λήψης της....

Link to comment
Share on other sites

Να τα ρίξουν όπως τα σηκώσανε!!! Και τι θα πει ότι "οι ντόπιοι δεν θα δεχθούν να το κάνουν" ????????

 

Εγώ νόμιζα ότι το κράτος είναι ΕΝΑ και λέγεται Ελλάδα. Νόμιζα ότι έχουμε φύγει από τις πόλεις - κράτη!!!

 

Πόλη - Κράτος Σαντορίνη

Πόλη - Κράτος Μύκονος

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι πιο πολύ υπέρ της ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗΣ προστασίας του περιβάλλοντος, παρά του "κάνω αυθαίρετο και πληρώνω γι' αυτό". Γι' αυτό είπα "να τα ρίξουν". Διότι, εάν στο Ελλαδιστάν γινόταν καμιά 100 κατεδαφίσεις σε αποδεδειγμένα αυθαίρετα μέσα σε δάση (καμένες περιοχές και καλά αναδασωτέες) και γενικά σε τέτοιες περιοχές, θα το σκεφτόταν ο άλλος να σηκώσει οποιοδήποτε αυθαίρετο!

 

Ενώ τώρα... κάνω το αυθαιρετάκι μου και κάποια στιγμή θα βγει ο νόμος 8052 του 2019 και θα το τακτοποιήσω!!!

Link to comment
Share on other sites

Για υπολόγισε το πρόστιμο και θα αλλάξεις γνώμη!

Είναι τόσο τσουχτερό που το γκρεμίζεις με τα ίδια σου τα χέρια.

Link to comment
Share on other sites

Για υπολόγισε το πρόστιμο και θα αλλάξεις γνώμη!

Είναι τόσο τσουχτερό που το γκρεμίζεις με τα ίδια σου τα χέρια.

 

χαχαχαχαχα :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Να 'σαι καλά ρε myri!!!

 

Άρα το αποτέλεσμα είναι το ίδιο... άρα συμφωνούμε! :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Ημιυπαίθριος Α'ορόφου που έκλεισε το 2009 ας πούμε πως μπορούμε να το αποδείξουμε με αεροφωτογραφία 5όροφης οικοδομής. Μήπως δεν έχω καταλάβει κάτι. Αλλα΄γη χρήσης υπογείου το 2006 απο αποθήκη σε παλάτι τι είδους αεροφωτογραφία χρειάζεται? Ακτινογραφία πνεύμονα???

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ημιυπαίθριος Α'ορόφου που έκλεισε το 2009 ας πούμε πως μπορούμε να το αποδείξουμε με αεροφωτογραφία 5όροφης οικοδομής. Μήπως δεν έχω καταλάβει κάτι. Αλλα΄γη χρήσης υπογείου το 2006 απο αποθήκη σε παλάτι τι είδους αεροφωτογραφία χρειάζεται? Ακτινογραφία πνεύμονα???

 

 

Ευελπιστούμε όλοι σε διευκρινήσεις πάνω σε αυτές τις απορίες....

 

 

Προσωπικά προχωράω κανονικά την δήλωση κλειστών χώρων υπογείων, η/χ, και διαμερισμάτωσης με Υπεύθυνη Δήλωση μόνο.

 

Εκτός αν έχω πράγματι αποδεικτικό....

Edited by LEO
Link to comment
Share on other sites

akius

Aν δουλευε σωστα το κρατος δεν θα ειχαμε αυθαιρετα απο το Νομο Τριτση και μετα.. Δεν ειναι κατι απλο να πας να βγαλλεις α/φ για ολη τη χωρα...

Αρα τι συζηταμε τωρα???

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Μα αν δεν είναι απλό τότε γιατί ζητάνε Α/Φ; Που θα βρεθούν αν δεν υπάρχουν;

Βέβαια εκεί ψηλά υπάρχουν τόσα μάτια που αν ήθελαν θα μπορούσαν να παραγγείλουν δορυφορικές για το διάστημα 1/6/2011-31/8/2011 και θα τα είχαν όλα στο πιάτο. Εκτός εξαιρέσεων πυκνής βλάστησης... :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.