Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάθεση δικαιολογητικών Β' φάσης του Ν.4014/2011


Recommended Posts

Έχω εσπευσμένα δήλωση σε κατάσταση ολοκληρωμένης υποβολής (για μεταβίβαση ακινήτου) αλλά δεν μπορώ να ανεβάσω τα δικαιολογητικά τώρα! Έπρεπε να το κάνω προηγουμένως?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Mπορείς όποτε θέλεις. Δεν έχει καμία συσχέτιση η περαίωση της δήλωσης με την κατάθεση των σχεδίων-δικαιολογητικών.

Απλώς πρέπει αν προεπιλέξεις αριθμό ορόφων κατ ΔΔΤ (τις οποίες επιλογές μπορείς να ξαναλλάξεις) για να ενεργοποιηθεί η δυνατότητα ανεβάσματος.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Χρειαζόταν ΔΔΤ τελικα.

 

Μου κάνει εντύπωση οτι στα απαιτούμενα δικαιολογητικά δεν έχει επιλεγμένο (αλλά ούτε μπορείς να το επιλέξεις) το εξαρτημένο τοπογραφικό..Παρά ρο ότι το ακίνητο βρίσκεται εκτός σχεδίου και εντός οικισμού..

Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας το "εκτός σχεδίου" δεν υπάρχει περίπτωση να μην έχει προαπαιτούμενο το "εξαρτημένο τοπογραφικό".

Link to comment
Share on other sites

Εχω επιλέξει 'εκτός σχεδίου' αλλά παρ'όλα αυτά το τοπογραφικό δεν είναι σε μορφή που μπορώ να επιλέξω τη 'βούλα' του για να το υποβάλω! Μου έχει συμβεί και σε άλλη δήλωση αντίστοιχα και δεν έχω βγάλει άκρη..

Link to comment
Share on other sites

Εχω επιλέξει 'εκτός σχεδίου' αλλά παρ'όλα αυτά το τοπογραφικό δεν είναι σε μορφή που μπορώ να επιλέξω τη 'βούλα' του για να το υποβάλω! Μου έχει συμβεί και σε άλλη δήλωση αντίστοιχα και δεν έχω βγάλει άκρη..

 

σαν αρχιτέκτονας δεν έχεις το δικαίωμα (κατά το ΤΕΕ) να υπογράψεις τοπογραφικό με συντεταγμένες ΕΓΣΑ.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει στην "ομάδα μηχανικών" της δήλωσης να προστεθεί και μηχανικός που έχει το δικαίωμα υποβολής εξαρτημένου τοπογραφικού και θ' ανοίξει....

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται οταν ο ιδιοκτητης μου δεν εχει Ε9 και η ΔΟΥ του αρνειται πεισματικα να του το δωσει λεγοντας οτι δεν εχει δικαιωμα να χορηγησει Ε9 παρα μονο ΕΤΑΚ?

 

Η υπαλληλος σημερα ακουσε παναγιες αλλα εχε χαρη που ηταν Αθηνα και οχι Σαλονικη.

Ακουσα και τη φραση "δε με νοιαζει τι λεει ο Νομος, εγω Ε9 δε δινω"

 

Αν δε βρει σε παλια αρχεια του ο ιδιοκτητης, νομιζω ο κλειδαριθμος ειναι μονοδρομος?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.