Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάθεση δικαιολογητικών Β' φάσης του Ν.4014/2011


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπάρχει και με 0,80 ευρώ και με 0,60 αν αφήσεις πολλά σχέδια...

 

Πάντως η καλύτερη λύση "σκαναρίσματος" για μένα

είναι με φωτό-που είναι και δωρεάν!!!

Edited by kioanni
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

συνάλελφοι να κανω μια ερωτηση σε κάποιες περιπτώσεις τα σχέδια τα έκανα από την αρχή ενώ σε άλλες περιπτώσεις απλά σχεδίασα τις αυθαιρεσίες πάνω στα σχέδια με άλλο χρώμα και τα σκάναρα,τωρα που οι πελάτες μου μου ζητάνε τα καινουργια πλεον σχέδια τους που έχουν προκυψει με τις αυθαιρεσιες,τι ακριβως θα τους δώσω?τα σχεδια με ζωγραφισμένες τις αυθαιρεσιες πανω??εσεις εχετε καποια παρόμοια περίπτωση??

Link to comment
Share on other sites

Να τους δώσεις ό,τι ακριβώς έχεις υποβάλει στο σύστημα. Η' τυπωμένα ή σε ηλεκτρονική μορφή.

Link to comment
Share on other sites

σε διαμερισμα πολυκατοικιας στα σχεδια της οποια υπαρχει μονο μια τομη και η οποια δεν περιλαμβανει το διαμερισμα μ...τι τομη να παρουσιασω;;

 

υποτιθεται οτι θα σχεδιαζα πανω στην υπαρχουσα αλλα απο τη στιγμη που δεν το περιλαμβανει κανω αλλη ή στελνω την υπαρχουσα χωρις καμια αλλαγη;

 

μαλλον δεν εγινα κατανοητος...εννοω οτι δεν υπαρχει εγκεκριμενη τομη στον φακελο σχεδιων...πρεπει να κανω καινουργια ή να κανω μια δικια μ; (εννοειται μονο στο διαμερισμα του οροφου)

 

μονο η παρακατω υπαρχει

post-4366-0-80001300-1365582330_thumb.jpg

Edited by mkara
Link to comment
Share on other sites

Θα δημιουργούσα καινούργια δείχνοντάς την και στη κάτοψη του 4014.

Για οικονομία χρόνου δεν ξέρω αν θα τη σχεδίαζα από την αρχή ή θα σκάνναρα την εγκεκριμένη και θα διόρθωνα με photoshop τη θέση των υποστυλωμάτων και των χώρων για τη θέση που υποδεικνύω..

 

edit

Θα έκανα μια δικιά μου που να αφορά το διαμέρισμα που ρυθμίζω..

Edited by yian
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζω την τομή της ΟΑ. Εάν φαίνεται ο αυθαίρετος χώρος, έχει καλώς - σημειώνω ανάλογα. Εάν δεν φαίνεται, δεν πειράζει. Η τομή υπάρχει μόνο για να υποδείξει αλλαγή στο ύψος ορόφου.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Βάζουμε απλώς μια εγκεκριμένη τομή και τελειώνουμε. Είτε φαίνεται το "δικό" μας, είτε όχι....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.