Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σεμινάρια ΙΕΚΕΜ-ΤΕΕ για μόνιμους ενεργειακούς επιθεωρητές


Recommended Posts

Παο 13...

Αφού κατοχηρώσεις εγγραφή σου δίνουν από το εκάστοτε ΚΕΚ, έναν κωδικό να τον δηλώσεις μαζί με άλλα προσωπικά στοιχεία στο buildingcert. Εκεί που λέει για μόνιμους....

Εμένα τα σεμινάρια μου πάνε 420 -5% για κάθε συνάδελφο που πάμε μαζί (είμαστε 2)... Προαιρετικά δεν είναι ανάγκη να κάνεις...Τσάμπα λεφτά εντελώς μιλάμε..

 

Γιατί σώνει και καλά ΙΕΚΕΜ?? Δεν σε βολεύει κάποιο άλλο με λιγότερα χρήματα, που να τρέχει πιο σύντομα?? Ετσι και αλλιώς η ύλη παντού είναι ίδια και εξαρτάται η πορεία σου καθαρά από σένα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ιεκεμ εχει τα ιδια λεφτα..γυρω στα 450 και ειναι νομιζω καλυτερο απτα αλλα! Εν τωμεταξυ ποτε θα γινουν τα σεμιναρια ηθελα να ξερα..εδω και ενα μηνα περιμενουμε

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω αν γνωριζει καποιος ποια ειναι η διαφορα στα σεμιναρια "καταρτηση και χορηγηση οριστικων αδειων ενεργεικων επιθεωρητων" και "ενεργειακοι επιθεωρητες" γιατι τα τελευταια ειναι πιο οικονομικα αλλα αξιζει τον κοπο?η πρεπει να κανουμε τα πρωτα?παραθετω και τη σελιδα ειναι στην κατηγορια αυτοχρηματοδοτουμενα σεμιναρια

 

http://www.iekemtee.gr/el/

 

ευχαριστω.....

Link to comment
Share on other sites

Από όσο φαντάζομαι τα δεύτερα είναι απλά ενημερωτικά σεμινάρια που δεν οδηγούν όμως στη λήψη βεβαίωσης παρακολούθησης - απαραίτητη για να γίνεις ενεργειακός επιθεωρητής. Πάντως μπορείς να τους πάρεις τηλ για επιβεβαίωση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Συνάδελφοι, καλησπέρα!

Οργανώνονται πάλι σε κάποιο ΚΕΚ στην Πάτρα που δουλεύω σεμινάρια και σκοπέυω να παρακολουθήσω. Ξέρετε να μου πείτε αν ως αρχιτέκτονας μπορώ να υπογράψω κανονικά και πιστοποιητικό λέβητων/θέρμανσης και κλιματισμού; Γιατί αλλιώς θα πάρω μόνο τα κτηριακά εννοείται.

Επίσης, από το ΚΕΚ μου είπαν - και μου βρωμάει μούφα - ότι θα ψηφιστεί όπου να'ναι (...) το ότι θα απαιτείται ο επιθεωρητής να κατέχει και τις 3 κατηγορίες για να πιστοποιήσει για οποιαδήποτε από τις 3. Είναι δυνατόν;; Έχετε ακούσει κανένας τίποτα;

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τα ισχύοντα όλοι οι μηχανικοί, μετά από σεμινάρια και εξετάσεις, τα κάνουν και τα υπογράφουν όλα.

Βέβαια ακόμα δεν έχουν ξεκινήσει εξετάσεις ούτε και επιθεωρήσεις λεβήτων - θέρμανσης, κλιματισμού.

Το ότι χρειάζεται οπωσδήποτε να έχει κάποιος και τις τρείς άδειες είναι μούφα για να μαζέψουν κόσμο.

Edited by antloukidis
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

γειά σας. τώρα μετά τη νέα πρόσκληση, μπαίνοντας στο τεε με κωδικό ΚΑΣ για μόνιμους στη φάση 3 της αίτησης δεν μπορούν να ανέβουν τα δικαιολογητικά? τα έχετε ανεβάσει ή μήπως έχω κάποιο πρόβλημα με τον υπολογιστή μου εγώ και δεν μπορώ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.