Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σεμινάρια ΙΕΚΕΜ-ΤΕΕ για μόνιμους ενεργειακούς επιθεωρητές


Recommended Posts

Για τις εξετάσεις αναμένουμε εξελίξεις εντός Σεπτεμβρίου...

 

Για μαθήματα λογικά θα αρχίζουνε νέα τμήματα εντός Σεπτεμβρίου. Θα έχουν πληροφορίες και στο σάιτ του ΙΕΚΕΜ λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζεται αν για αποφοιτους εξωτερικου ζητάνε ισοτιμια πτυχιου??

Και αντιστοιχια μαζι??? Αν ειναι γραμμενοι στο ΤΕΕ αρκει??

 

Εχετε κανένα τηλ επικοινωνίας για πληροφοριες??

Ευχαριστω

Edited by Anastasia
Link to comment
Share on other sites

Έχω κρατήσει κάτι τηλέφωνα του ΥΠΕΚΑ που έδιναν για πληροφορίες για τους ενεργειακούς επιθεωρητές : 210 69 69 483, 143

210 69 69 156, 202

210 69 74 742

Παλιότερα είχα πάρει και μου είχαν απαντήσει....Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Χθες έκανα την αίτηση online στο ΙΕΚΕΜ/ΤΕΕ για Εν.Επ. ΥΠ1+ΠΡ1 για κτήρια και πήρα αριθμό αίτησης. Στις 12 μετέφερα από την τράπεζά μου στην Εθνική το ποσό των 603 Ευρώ με έκπτωση. Τώρα το σύστημα μου ζητάει Αριθμό Καταθετηρίου – Ταυτότητα Κίνησης και Ημερομηνία Κίνησης. Έχω φυσικά την απόδειξη από την τράπεζα, αλλά δεν ξέρω ποιος είναι ο αριθμός αυτός! Ποιόν απ’ όλους;; Όποιον και αν δοκιμάζω δεν γίνεται τίποτα, δεν μπορώ να προχωρήσω στο επόμενο στάδιο, και η ημερομηνία είναι κοκκινισμένη… Που να πάρει.. Στην τράπεζα η ταμίας μου είπε ότι πιθανών να είναι το EXTR.REFERENCE, ένας 20αψίφιος αριθμός.

 

Όταν πηγαίνω να δω την αίτηση δεν φαίνεται ότι έχω πληρώσει (ίσως να μην ανανεώνεται το αρχείο που είναι προς εκτύπωση!).

Καμία ιδέα;

 

edit: Με διαφορετικό browser που δοκίμασα τελικά προχώρησε η διαδικασία και μου εμφάνισε το μήνυμα ότι η συναλλαγή με κωδικό τάδε μόλις αποθηκεύτηκε. Έχετε πάρει σειρά προτεραιότητας. Θα έρθουμε σύντομα σε επαφή μαζί σας για το χρόνο έναρξης των σεμιναρίων... οψόμεθα συνάδελφοι..

Edited by Earl
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι?

 

τι απαιτείται για να γίνει κανείς μόνιμος ενεργειακός επιθεωρητής πέρα από τα σεμινάρια-εξετάσεις ? πχ για απόφοιτους πολυτεχνείου χρειάζεται αποδεδειγμένη εμπειρία δύο ετών?

γιατί εδώ http://www.opengov.gr/minenv/?p=259 δεν βλέπω κάτι τέτοιο.

Edited by gmazanakis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έκανα την αίτηση, κατάφερα με τα 1002 να περάσω στο σύστημά τους τον αριθμό καταθετηρίου, και αφού ολοκληρώθηκε έκανα αίτηση στο buildingcert για κωδικό... Και τώρα δεν μπορώ να γυρίσω πίσω στην αίτηση μου στο ΙΕΚΕΜ να περάσω τον κωδικό του buildingcert.. Με τόσες μ@λ@κίες ελπίζω να πάνε όλα καλά τελικά.... Να μου τηλεγραφίσουν και να τους δώσω και τον κωδικό.

 

@gmazanakis, σε τηλεφώνημά μου στο ΥΠΕΚΑ πριν κάτι μήνες μου είπαν ότι το min είναι 2 χρόνια. 1 έτος μετράει το μεταπτυχιακό, και 1 έτος βαριά βαριά ενδεικτικές ΑΠΥ σε οικοδομικά για να μπορέσεις να δώσεις εξετάσεις.

 

"Ελλάς, Ελλάς, τι θα γίνει φίλε μου με μας!" Χθες ανέβηκαν μερικές αλλαγές για την Εν Επ στο opengov του ΥΠΕΚΑ. Ελπίζω να μην αλλάξουν και άλλα και κλαίμε τα λεφτά μας!! Άνοιγμα στις τιμές, παρ' όλα αυτά πλαφόν στην ανώτατη αμοιβή για τις Εν. Επ. αλλά όχι ελάχιστη όπως υπήρχε!!! ***ώ τον νεοφιλελευθερισμό μας!! :shock:

Edited by Earl
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι?

τι απαιτείται για να γίνει κανείς μόνιμος ενεργειακός επιθεωρητής πέρα από τα σεμινάρια-εξετάσεις ? πχ για απόφοιτους πολυτεχνείου χρειάζεται αποδεδειγμένη εμπειρία δύο ετών?

 

επί του θέματος αυτού , μια ενημέρωση διάβασα σήμερα στο duildingcert (ότι καταργείται με σχέδιο νόμου που βγήκε προς δημόσια διαβούλευση η προϋπόθεση της διετής προϋπηρεσίας, αρκεί η εγγραφή 2 ετών στο ΤΕΕ), παραθέτω και το απόσπασμα

 

http://www.buildnet.gr/default.asp?pid=234&la=1&catid=211&artid=5659

Link to comment
Share on other sites

ωραία να ρωτήσω και κάτι άλλο?

αυτά τα σεμινάρια - εξετάσεις κάθε πότε θα γίνονται?

Edited by gmazanakis
Link to comment
Share on other sites

Το 'κάθε πότε" προϋποθέτει μία πρώτη φορά.

Κάτσε λοιπόν να δούμε πότε θα είναι η πρώτη φορά εξέτασης και μετά βρίσκουμε και το κάθε πότε.

Link to comment
Share on other sites

Επ!! Τι έγινε βρε παιδιά;; Από που ξεφύτρωσε αυτό; Δεν το είχα προσέξει! antloukidis καλά τα λες, ας περιμένουμε πρώτα γιατί οι άνθρωποι είναι απίστευτοι! Αλλάζουν τις αποφάσεις τους σαν τα πουκάμισα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.