Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ελεγκτές δόμησης


venezia

Recommended Posts

πρόκειται να γίνει έλεγχος για μερική κατεδάφιση , ο συνάδελφος ζήτησε να γίνει παράταση του χρόνου αυτοψίας και με χίλια ζόρια (αφου βρήκα και κάποιον υπεύθυνο να μιλήσω) δόθηκε 4 μέρες παράταση (γίνεται με ηλεκτρονικό αίτημα στην υπηρεσία ελεγκτών) , παρόλα αυτά ούτε οι 4 μέρες  θα φτάσουν και ο επιβλέπων ούτε με ενημερώνει ούτε απαντάει στις κλήσεις μου...λογικά θα παέι για διακοπή εργασιών αφού στο πόρισμα θα γράψω οτι δεν έχει πραγματοποιηθεί η κατεδάφιση..για την αμοιβή τι θα γίνει; ο ιδιοκτήτης δεν βλέπω να πληρώνει και αφου θα παει για διακοπή ποιος νοιάζεται...εγώ όμως θα πρέπει να παω εκει και να κάνω όλη την διαδικασία, υπάρχει κάποιος τρόπος να διασφαλιστώ; έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επειδή και εμένα με έτυχε κάτι αντίστοιχο αλλά επειδή ήταν τότε με τις έντονες χιονοπτώσεις με έδωσαν 1 μήνα παράταση αλλά αυτό που δεν κατάλαβα είναι το γιατί δεν αγχώνεται ο επιβλέπων ή ο ιδιοκτήτης ώστε να ασχοληθεί αυτός με την υπηρεσία ελεγκτών. Αυτός δεν είναι έτοιμος άρα θα πρέπει να ζητήσει άλλη ημερομηνία για έλεγχο...

 

Τώρα το θέμα σου είναι η πληρωμή σου στην περίπτωση που δεν κάνεις τον έλεγχο γιατί δεν θα παρουσιαστεί ο επιβλέπων ή ο ιδιοκτήτης στο έργο, ώστε να σε δώσουν το σχέδιο με το οποίο θα ελέγξεις τις εργασίες. Σε αυτό μόνο η υπηρεσία ελεγκτών μπορεί να σε βοηθήσει... 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, έχω το εξής ερώτημα : Σε άδεια δόμησης για κατασκευή πισίνας (στον ακάλυπτο) πότε γίνεται έλεγχος δόμησης. Μόνο στο τέλος με την αποπεράτωση της κατασκευής ή και στη θεμελίωση;

Link to comment
Share on other sites

για κολυμβητικες δεξαμενες , είναι κατηγορια Α ενας τελικος ελεγχος, άρα στο τέλος καλεις ελεγκτη δομησης (ελεγχεται η θεση και οι διαστασεις της πισινας)

Edited by killertomato
Link to comment
Share on other sites

για κολυμβητικες δεξαμενες , είναι κατηγορια Α ενας τελικος ελεγχος, άρα στο τέλος καλεις ελεγκτη δομησης (ελεγχεται η θεση και οι διαστασεις της πισινας)

OK, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος εάν την αίτηση τελικού ελέγχου δόμησης μεσω του MyTEE μπορεί να την κάνει ο επιβλέπων των στατικών του έργου στο λογαρισμό του αντι για τον γενικό επιβλέποντα του έργου;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.