Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περί τζογαδόρικων κληρώσεων ορισμών Ελεγκτών Δόμησης


Recommended Posts

Έχω κληρωθεί 4 φορές, δεν έχω κάνει καμία "κίνηση" για να μου κληρωθεί έλεγχος.

 

Ισως επειδή είμαστε ελάχιστοι Μ/Μ ελεγκτές δόμησης (ποιος τρελός θα κάτσει να διαβάσει ΝΟΚ, Κτηριοδομικό, κτλ χωρίς να έχει δικαίωμα υπογραφής αρχιτεκτονικών;)...

Ίσως είμαι "τυχερός" που μου πέφτουν οι έλεγχοι του κατοστάρικου... (200€+ΦΠΑ αμοιβή για 2 ελεγκτές)

Ποιος ξέρει...

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο νομό έχεις δηλώσει έδρα;

 

Οι Π/Μ είσαστε πολλοί οπότε είναι αναμενόμενο να σας τυχαίνουν λιγότεροι έλεγχοι απ'ότι σε εμάς που ελέγχουμε Η/Μ.

 

Από την άλλη βέβαια, ξέρω περίπτωση όπου οι περισσότεροι Π/Μ της περιοχής έχουν κάνει 1~4 ελέγχους και άλλος έχει κάνει πάνω από 25.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Όπως φαίνεται πλέον ξεκάθαρα είναι τελείως στημένο το παιχνίδι των κληρώσεων. Απ ότι καταλαβαίνω όσοι έχουν γνωστούς στο υπεκα (σπάνια) και κυρίως γνωστούς στις πολεοδομίες (για να μιλάνε με το υπεκα) κληρώνονται ή ακόμα καλύτερα επιλέγουν ποιος θα τύχει στη δικιά τους οικοδομή σαν ελεγκτής. Έτσι είναι οι σωστοί μηχανικοί.  :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν ισχύει αυτό. Απλά θα έχουν κάνει κάποια βλακεία και πολλές φορές βγαίνουν οι ίδιοι. Εγώ έχω κληρωθεί 3 φορές. Μην ανακαλύπτουμε φαντάσματα παντού !

Link to comment
Share on other sites

Κατά την προσωπική μου άποψη υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με τις κληρώσεις και το αναφέρω γιατί βλέπω συνέχεια περιπτώσεις συναδέλφων οι οποίοι συνεργάζονται στενά με υπαλλήλους (έχουν μαζί γραφείο έξω) στους οποίους δεν τυχαίνει ποτέ όποιος να ναι, αντίθετα είναι λες και επέλεξαν οι ίδιοι τον ελεγκτή για την υπόθεσή τους.

 

Αυτό πιστεύω πως είναι εύκολο να διαπιστωθεί στην επαρχεία και σε μικρές πόλεις και πολύ δύσκολο σε μεγάλες πόλεις.      

:ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.