Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκριση εργασιών μικρής κλίμακας-Αναθεώρηση,Ενημέρωση


Recommended Posts

6 λεπτά πριν, desptsouk said:

χμμ, εγώ πάντως τα αναθεωρημένα σχέδια τα ανάρτησα στην αναθεώρηση

χαζή ερώτηση: έχετε κάνει συσχέτιση με την προηγούμενη ηλεκτρονική ΕΕΜΚ;

οταν πατησα + (εισαγωγη) στις αδειες, επέλεξα στην δεξια κατηγορία αναθεωρηση υπαρχουσας αδειας μικρης κλιμακας και εβαλα τον αριθμο πραξης. τα στοιχεια που μου εμφανιζει η αναθεωρηση εχουν φορτωθει απο την πρωτοτυπη, δεν εχω βαλει τιποτα περα απο το αναθεωρηση λογω προδηλου σφαλματος. μήπως τα σχεδια τα ανεβασατε αφου ανεβασατε τα τρια αρχικα, σε μια δευτηερη φαση ας πουμε; μου εχει τυχει σδα να το ζηταει σε δευτερη φαση (μπορει να ηταν και τυχαιο)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 165
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

συνάδελφοι καλησπέρα, προχωράω σε αναθεώρηση ΕΕΜΚ λόγω πρόδηλου σφάλματος για εκ νέου ανέβασμα  σωστού αποσπάσματος κτηματολογίου. Στην τεχνική έκθεση - βεβαίωση που μου ζητείται ξανά, ανεβάζω την τεχνική έκθεση που υπάρχει στην αρχική ΕΕΜΚ την οποία αναθεωρώ? Επίσης στα στοιχεία υφισταμένου πλέον εισάγω και τον αριθμό δήλωσης της ΕΕΜΚ την οποία αναθεωρώ? ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

29 λεπτά πριν, gtho said:

συνάδελφοι καλησπέρα, προχωράω σε αναθεώρηση ΕΕΜΚ λόγω πρόδηλου σφάλματος για εκ νέου ανέβασμα  σωστού αποσπάσματος κτηματολογίου. Στην τεχνική έκθεση - βεβαίωση που μου ζητείται ξανά, ανεβάζω την τεχνική έκθεση που υπάρχει στην αρχική ΕΕΜΚ την οποία αναθεωρώ? Επίσης στα στοιχεία υφισταμένου πλέον εισάγω και τον αριθμό δήλωσης της ΕΕΜΚ την οποία αναθεωρώ? ευχαριστώ!

1. εστειλα εμαιλ, με καλεσαν και μου απαντησαν το εξης: γραφεις μονο για ποιον λογο ζητας αναθεωρηση. η επιλογη αναθεωρησης βασιζεται πανω στην αρχικη, οποτε εγω δεν εβαλα, και δεν μου το προτειναν απο το τεε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Ασλανίδης Σάββας said:

1. εστειλα εμαιλ, με καλεσαν και μου απαντησαν το εξης: γραφεις μονο για ποιον λογο ζητας αναθεωρηση. η επιλογη αναθεωρησης βασιζεται πανω στην αρχικη, οποτε εγω δεν εβαλα, και δεν μου το προτειναν απο το τεε.

στην τεχνική έκθεση - βεβαίωση τι έβαλες συνάδελφε? την αιτιολογική έκθεση τεκμηρίωσης?

Link to comment
Share on other sites

39 λεπτά πριν, gtho said:

στην τεχνική έκθεση - βεβαίωση τι έβαλες συνάδελφε? την αιτιολογική έκθεση τεκμηρίωσης?

Τεχνικη εκθεση ηταν η ιδια. Στο 260. αιτιολογικη εκθεση τεκμηριωση, εγραψα ενα κειμενο που ανελυα τον λογο. εγω την πατησα με τα αρχεια τα οποια οταν κατεβαζαμε το υδατογραφημα, δεν μου ανοιγαν λογω μην συμβατοτητας acrobat. πρεπει να βαλεις εκτος τον λογω προδηλου σφαλματος και ολους τους λογους για τους οποιους εβγαλες την εεδμκ. (πχ εργασιες εσ. διαχωρισμων, αλλαγων χρησεων κτλ). ετσι ανοιγουν ολα τα αρχεια ξανα, ανεβαζεις τα ιδια (εκτος δυο-τρια που δεν τα ζηταει) και προσθετεις την αιτιολογηση/εκθεση + αλλαζεις το αρχειο που εκανες λαθος. αν δεν βαλεις και τις αρχικες (εγω ειχα ιζ, λβ, λστ) δεν μπορεις να προχωρησεις, δεν εμφανιζονται ολα τα αρχεια.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

14 λεπτά πριν, desptsouk said:

Τελικά βρήκες την άκρη, συγγνώμη που δεν μπόρεσα να σε βοηθήσω με πιο αναλυτικές πληροφορίες

εστειλα εμαιλ στις e-adeies και με καλεσαν την επομενη μερα. ξερω, ακουγεται απιστευτο... ηταν εξυπηρετικοτατος ο κυριος του τεε. επρεπε να βαλω και ολους τους λογους που ειχα κανει την αρχικη + προδηλο σφαλμα, ωστε να ανοιξουν ολα τα αρχεια.

ευχαριστω για την βοηθεια που μου παρειχες, καλο μηνα και καλο υπολοιπο καλοκαιριου

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

επειδή είδα στις προηγούμενες σελίδες ότι διίστανται οι απόψεις: για παράταση ισχύος ΕΕΔΜΚ που έχει λήξει τον Μάιο, ποια διαδικασία ακολουθούμε?

ευχαριστώ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σε περίπτωση ΕΕΔΜΚ σε ισχύ, μηχανικού που βγήκε σε σύνταξη και το έργο δεν έχει πραγματοποιηθεί.

Αν θέλουμε να μπει νέος μηχανικός επίβλεψη και τροποποίηση εργασιών ποια είναι η διαδικασία; Μπορεί να γίνει ολοκλήρωση της παλιάς και άνοιγμα καινούργιας;

Διάβασα και για την περίπτωση αναθεώρησης από το νέο μηχανικό χωρίς να κλείσει η παλιά, ωστόσο δεν ξέρω πως γίνεται σαν διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο απλό είναι ο νέος μηχανικός, έχουντας στα χέρια του τα κατάλληλα έγγραφα συναινέσεων, αναθέσεων κλπ. να προβεί σε αναθεώρηση της υφιστάμενης ΕΕΔΜΚ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.