Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάργηση 2% υπέρ ΤΕΕ


ssouanis

Recommended Posts

Τα τεκμηρια παντως θα αλλαξουν προς τα κατω. Ηδη η Κυβερνηση επεξεργαζεται σχεδιο ετσι ωστε να γινουν πιο δικαια. Υπολογιζεται η μειωση θα ειναι περιπου 40% οσον αφορα τα αυτοκινητα και 25% οσον αφορα τα ακινητα.

Μα εδώ δεν συζητάμε για αυτά τα τεκμήρια. Μιλάμε για τα επαγγελματικά. Δηλ είσαι ΠΜ στην επαρχία, θα βγάζεις τόσα (πχ 25000) το χρόνο θες δε θές και θα φορολογείσαι σε αυτά!Μιλάμε για παράνοια..

Θα μου πεις κάτι πρέπει να γίνει με τις ΑΠΥ γιατι αν κόβουν όλοι το 20% της πραγματικής αμοιβής για να φορολογούνται λίγο τότε δεν πιστέυω να κρατήσει πολύ το παραμύθι..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 925
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μα εδώ δεν συζητάμε για αυτά τα τεκμήρια. Μιλάμε για τα επαγγελματικά. Δηλ είσαι ΠΜ στην επαρχία, θα βγάζεις τόσα (πχ 25000) το χρόνο θες δε θές και θα φορολογείσαι σε αυτά!Μιλάμε για παράνοια..

 

Φιλε τα επαγγελματικα τεκμηρια δεν νομιζω να εφαρμοστηκαν σε κανεναν ποτε στην πραξη. Εγω δεν ξερω κανεναν στο περιβαλλον μου παντως που να αυξηθηκε η φορολογητεα του υλη λογω επαγγελματος και τοπου εξασκησης δραστηριοτητας. Οι περισσοτεροι απο τα τεκμηρια διαβιωσης ειναι που την "πατανε".

Edited by thodoris1982
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν εφαρμοστεί αλλά είχε ακουστεί παλιότερα οπότε δεν θα μου έκανε εντύπωση να το εφαρμόζανε. έδω έχουν κάνει άλλα και άλλα..

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μας βλέπω να επιστρέφουμε οικογενειακός στους γονείς μας...

Κατι ηξερα κι εγω και δεν εφυγα ποτε :mrgreen:

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, εγώ ψάχνω να καταλάβω κάτι: Είναι δυνατόν ο επαγγελματικός μας φορέας, ο θεματοφύλακας και προστάτης των επαγγελματικών δικαιωμάτων μας, να συνεχίζει να υπολογίζει αυθαιρέτως την εισφορά υπέρ του, η οποία έχει καταργηθεί με νόμο, μπας και κάποιοι γελαστούν και την πληρώσουν στην ΕΤΕ; :confused:

 

Ελλάς, το μεγαλείο σου! :shock:

Link to comment
Share on other sites

Άστο συνάδελφε μην το ψάχνεις και μην περιμένεις τίποτα καλύτερο. Εγώ κατέθεσα για τρεις αδειούλες και 1 αυθαίρετο χωρίς εισφ. ΤΕΕ. Στην τράπεζα εννοείτε ότι ψάχτηκαν λιγάκι.

Link to comment
Share on other sites

Το ΤΕΕ λειτουργει υπερ του μηχανικου και μονο.

Δεν εχει καμια σχεση με καρεκλες και προσωπικες βλεψεις.

Σε παρακαλω λιγα τα λογια σου.

ΝΑΙ στις κινητοποιησεις, ΕΞΩ οι απεργοσπαστες.!!!

 

:smile: :-) :smile:

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.