Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ερχεται ο νέος νόμος για τα αυθαίρετα;


JTB

Recommended Posts

ΣΣΣοουυυυττττ ! Μεταξύ μας ολα αυτά

Ναι εντάξει , αλλά μην τους δώσεςις να καταλάβουν ότι καταλάβαμε οτι δεν θα αλλάξε τίποται και πόσο ακόμα να μην κατλάβουν οτι καταλάβαμε οτι έχουν καταλάβει οτι καταλάβανε γιατι στο τέλος θα φάμε και εμεί καμια επιστράτευση και τρεχάτε ποδαράκια μου .

(με δυνατή φωνη )

Εγώ πιστεύω οτι θα έρθει καινουριος νόμος απο πληροφοίες που έχω θα είναι ο Ν 4014 / 2013 ... :shock:

 

Οι νόμοι αριθμούνται κατά αύξουσα σειρά. Αφού υπάρχει ο Ν4014/2011, ο νέος θα είναι ..... 5000/2013!!

Ήδη ήμαστε στον 4109, μέσα σε λιγότερο από 2 χρόνια....

Edited by yannisk72
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 583
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ο 4014 ήρθε για να ..μείνει! Θα μείνει για πολλάάάάάά χρόνια ακόμα.....

 

Όχι ρε συ, αφού το είπαν ξεκάθαρα. ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΡΑ(Σ)ΤΑΣΗ!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Οι νόμοι αριθμούνται κατά αύξουσα σειρά. Αφού υπάρχει ο Ν4014/2011, ο νέος θα είναι ..... 5000/2013!!

Ήδη ήμαστε στον 4109, μέσα σε λιγότερο από 2 χρόνια....

 

Ας το κάνουν 5014 να μας είναι οικείο σαν νούμερο...

Link to comment
Share on other sites

Ή 5014/2012. Ούτως ή άλλως εγώ ακόμα το ¨12¨ γράφω στην ημερομηνία. Θέλω κάνα τρίμηνο για να συνηθίσω την αλλαγή χρονιάς και μέχρι τότε θα τον έχουν ξανά αλλάξει.....

 

Πράγματι, μόνο για ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ...... είναι όλοι τους!!

Link to comment
Share on other sites

Το κακό σε αυτήν την παράσταση του τσίρκο είναι ότι αυτοί είναι οι κλόουν. Μάντεψε όμως ποιοι είναι τα... ζώα!!! :sad:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Οι νόμοι αριθμούνται κατά αύξουσα σειρά. Αφού υπάρχει ο Ν4014/2011, ο νέος θα είναι ..... 5000/2013!!

Ήδη ήμαστε στον 4109, μέσα σε λιγότερο από 2 χρόνια....

yannisk72

 

Τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται , άλλο ήταν το νόημα του μηνύματος αλλά καλά έκανες και το επησήμανες γιατί εγω τους έχω ικανούς να βγάλουν Νόμο με αυτή την αρίθμηση ... :mrgreen:

 

Σωστά... και τί ζώα... Γαϊδούρια... που φημίζονται για την υπομονή τους!

\

Κάποιοι τα θεωρούν ευγενικά ζώα

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

ΒΑΡΑΤΕ ΒΙΟΛΙΤΖΗΔΕΣ!!!

 

Ο Υπουργός Αναπληρωτής ΠΕΚΑ Σταύρος Καλαφάτης, θέτει τις βασικές αρχές και τους στόχους για την αντιμετώπιση του ζητήματος των αυθαιρέτων...

 

Να βγούμε όλοι και να φωνάζουμε....

 

ΚΑΑΛΑΑΦΑΑΤΗΣ!!!! ΚΑΑΛΑΑΦΑΑΤΗΣ!!!! ΚΑΑΛΑΑΦΑΑΤΗΣ!!!

 

ΕΙΣΑΙ Η ΕΛΠΙΔΑ ΜΑΣ, ΠΗΔΑ ΜΑΣ, ΠΗΔΑ ΜΑΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικές αρχές και στόχοι του νέου σχεδίου νόμου για τις αυθαίρετες κατασκευές:

 

Κάτι δεν πάει καλά με την επικοινωνία του μυαλού τους και το νωτιαίου μυελού.

Δεν βρίσκω άλλη εξήγηση.

Βάζει γενικές αρχές και περιβαλλοντικά ισοζύγια με κόκκινες γραμμές και άλλα γενικά και αόριστα, ανακοινώνει νέο νόμο για τα αυθαίρετα ενώ υπάρχει νόμος που τρέχει?

Γιατί δεν έβαλε άμεσα τις συγκεκριμένες προτάσεις συμπλήρωσης, αναμόρφωσης ή ότι άλλο θέλει στην τελική και βάζει το γενικόλογο μπλα μπλα για την επιτροπή … ?

Εμείς ως μηχανικοί λογικά πρέπει να σταματήσουμε από αυτή την στιγμή την διαδικασία με τον 4014? Διοτι σε ερώτημα του κάθε πελάτη ποσό θα είναι το πρόστιμο τι θα του λέμε? Τώρα κάπου τόσο άλλα όταν γράψουν τον νέο νόμο μπορεί να είναι κάτι άλλο?

Από την μια θέλουν να βρουν τρόπους και κίνητρα για να επιταχύνουν τις διαδικασίες και με αυτή την κίνηση ΜΑΤ τα πάντα, μα τα πάντα σταματούν από σήμερα τουλάχιστον για 2 μήνες μέχρι να βγει ο νέος νόμος που εξαγγέλλει.

Κατάλαβα λάθος εγώ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.