Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

η εργασια θα πληρωθει εαν κοπει αποδειξη παροχης υπηρεσιων απο υδραυλικο.

 

Λογικό. Και στην αρχική κατάθεση φακέλου, πώς θα φανεί αυτο το ποσό για να δικαιολογηθεί στην τράπεζα; 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ή το βαζεις στο συνολικο ποσο μεσα της κατηγοριας δαπανης ή στο μεγαλο πινακακι με τις προσφορες το βαζεις σε ξεχωριστη γραμμη ως παροχη υπηρεσιων για τοποθετηση λεβητα π.χ. με την αντιστοιχη κατηγορια δαπανης .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας συνάδελφοι , θέλω την γνώμη σας για την παρακάτω περίπτωση: Πέτρινη κατοικία προ 55, αποδεδειγμένα, 90τ.μ. με αυθαίρετη προσθήκη 8 τ.μ. εφαπτόμενη με το σπίτι που έχει ενσωματωθεί στο παλιό πέτρινο.Στα 8 τ.μ δεν κάνω καμιά αλλαγή με το πρόγραμμα.Βάζω τον ιδιοκτήτη να κάνει τακτοποίηση η προχωράω χωρίς τακτοποίηση αφού ενημερώσω τον ιδιοκτήτη για το πως έχει η κατάσταση; 

Link to comment
Share on other sites

πρωτα τακτοποιηση και 100% εξοφληση

 

ουτε καν με το 30% δε παει

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

Έχει καιρό που τέθηκε το θέμα. Όταν πήρα τηλ. και έθεσα το θέμα των διατάξεων (καθότι δεν απαγορεύεται από τον οδηγό του προγράμματος) μου είπαν πως αυτό δεν προκύπτει από τον 4178/13 αν το βρει κανείς να μας το πει.

 

Σήμερα μου επέστρεψαν φάκελο και για υπόγειο που έχει άδεια.  

Link to comment
Share on other sites

έχει υπαγάγει κανείς αναβάθμιση συστήματος θέρμανσης με ηλιοθερμία; 

 

ο πελάτης θέλει να τοποθετήσει σωλήνες κενού που θα στέλνουν νερό σε ένα buffer (στο ίδιο που στέλνει και ο λέβητας) από εκεί στη συνέχεια θα διώχνει ο κυκλοφορητής στο δίκτυο

 

πως να το δηλώσω στο έντυπο;   

Αν και η συνδεση που αναφέρεις δεν είναι σωστή, γενικά έχω περάσει τέτοιο έργο στην κατηγορία συστήματα θέρμανσης με κύρια χρήση ΑΠΕ.

Link to comment
Share on other sites

Σας εχει τυχει να μην σας πληρωνει το πρωτο πιστοποιητικο ο πελατης γιατι αποφασισε να μην κανει το προγραμμα?Εχω βγαλει αμοιβη και το εχω ανεβασει στο υπουργειο.Τι κανω τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Ευτυχώς ελάχιστες φορές.

Δε νομίζω ότι έχεις πολλές επιλογές.

Είτε δικαστικά (που δε νομίζω να αξίζει τον κόπο) είτε δες αν μπορείς να μεταφέρεις την αξίωση στην εφορία.

Εσύ δεν θα πάρεις τίποτα αλλά νομίζω ότι δεν θα πληρώσεις τους φόρους.

Και θα τσούξει τον μπαταχτσή.

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

Αν και η συνδεση που αναφέρεις δεν είναι σωστή, γενικά έχω περάσει τέτοιο έργο στην κατηγορία συστήματα θέρμανσης με κύρια χρήση ΑΠΕ.

Δεν είναι δική μου ιδέα αλλά του προμηθευτή. Αυτός θέλει να βάλει σωλήνες της τάξης των 10.000.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.