Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

15 X 2. To 15.000 είναι ανώτατο όριο ανά ιδιοκτησία. Το ποσοστό επιδότησης αντιστοιχεί στο δηλωθέν φορολογητέο εισόδημα για τον καθένα. Δηλ. μπορεί ο ιδιοκτήτης του ισογείου να επιδοτηθεί με 70% και αυτός του ορόφου με 35%

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1. 15000 Χ 2 διαμερίσματα.

2. Με τα εκκαθαριστικά εκείνου που έχει οποιαδήποτε ιδιοκτησία στο κάθε διαμέρισμα.

3. Για κάθε διαμέρισμα ξεχωριστά : 70% αν το οικογενειακό εισόδημα < 20000 ή το ατομικό (ανύπαντρος ή χήρος) < 12000.

Link to comment
Share on other sites

Ωφελούμενος και προμηθευτής είναι πρώτου βαθμού συγγενείς (πατέρας και κόρη). Υπάρχει κανένα πρόβλημα; 

Νομίζω πως ασυμβίβαστο υπάρχει μόνο για τις επιθεωρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα τι συνεβη στην πορεια.

Προφανως τα χαρτια με τον ετερο συμβουλο εργου, ναι, το λαμογιο, εξαφανιστηκαν και στη θεση αυτων περασαν τα δικα μου....

Ενταξει, δεν το εχω διολου απιθανο να αλλαχθει εν μια νυκτι η αιτηση με τα στοιχεια αλλου συμβουλου εργου και να ζητησουν ξαφνικα στον πελατη να παει να υπογραψει νεα αιτηση γιατι η παλια χαθηκε και αυτος ανυποψιαστος να υπογραψει με αλλα στοιχεια συμβουλου εργου...

Το κόλπο τείνει να προσλάβει διαστάσεις επιδημίας.

Τα λαμόγια στην τράπεζα λένε στον ανυποψίαστο πελάτη ότι θα αναλάβει τη χαρτούρα η τάδε εταιρεία, κι αυτός υπογράφει το νέο έντυπο.

Μόνο με απειλή προσφυγής στη δικαιοσύνη, και δημόσια διαπόμπευση μπορούμε να τους σταματήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση; Σε έναν πελάτη μου που εκκρεμεί από πέρυσι η έγκριση, του είπανε τώρα από την τράπεζα να προσκομίσει καινούργιο εκκαθαριστικό. Και επειδή εμφανίζει πλέον αυξημένα εισοδήματα σε σχέση με πέρυσι φοβάται μη χάσει το 70%. Μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο από τη στιγμή που πήρε προέγκριση και από μήνα σε μήνα περιμένει την έγκριση; Εννοώ είναι καθυστέρηση της τράπεζας ή του ΕΥΕΠΕΝ, τα χαρτιά τα υποβάλαμε πάνω από έξι μήνες τώρα.

Link to comment
Share on other sites

μηπως το michanikos.gr πρεπει να γινει .... tee.gr???

 

το 1/3 των προβληματων που συζηταμε εδω δε θα πρεπε καν να υπαρχει γιατι θα επρεπε να ναι λυμενα απο το ΤΕΕ

το 1/3 που υπαρχουν να μπορει να τα λυσει το ΤΕΕ

και το τελευταιο 1/3 απλα να το συζηταμε και να ναι οντως προβληματα κατανοησης κλπ κλπ

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

To πιό πιθανό είναι ότι έχει ήδη εγκριθεί, με το παληό εκκαθαριστικό, και του ζητάνε το νέο για την υπογραφή της σύμβασης. Το νεο εκκαθαριστικό σ'αυτή τη περίπτωση δεν επηρεάζει το ποσοστό επιδότησης.

Αν όμως η τράπεζα δεν έχει ακόμα υποβάλει τα χαρτιά τότε.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.