Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Ναι, προς τα κάτω σίγουρα.

Απλά έχω ακούσει και περίπτωση υπαλλήλου να ζητάει να αλλάξουν τις προσφορές, γιατί διαφέραν από τον τελικό εγκαταστάτη.

 

Απόλυτη εμπιστοσύνη από οικονομική άποψη, σήμερα δεν έχω ούτε στον εαυτό μου.

 

Ένα ιδιωτικό συμφωνητικό θα βοηθούσε;

Ή μία εγγυητική; (Η οποία βέβαια έχει έξοδα)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν δέχεται κανένας να πληρωθεί με την εκταμίευση από την τράπεζα.

 

Συνάδελφε, να βρείς συνεργεία που να δεχθούν. Τι πάει να πει, εν καιρώ κρίσης, όλοι δεν δουλευουμε και αν δουλεύουμε ΔΕΝ πληρωνόμαστε (ειτε λιγα είτε οχι οπως πρεπει) και οι κύριοι αυτοί (που εχουν δουλειές με φουντες) να απαιτουν να πληρωθούν.

Προσωπικα με συνεργεία που εκλεισα με το εξοικονομώ για το πατρικό μου, 1ος και απαράβατος όρος να μη πληρώσω ούτε ευρώ. Βεβαια θελει ψαξιμο καλό, διότι οι περισσότεροι που το δέχονται ειναι και αρπακολλατζήδες.

 

Υ.Γ. βοηθάει να εχεις προέγριση απο ΕΤΕ. Οχι πως κανω διαφήμιση, αλλα πληρώνει πολύ γρηγορα. Και σιγουρα γρηγορότερα απ'ολους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη ξέρει κανείς(να το έχει κάνει) εάν είναι επιλέξιμη δαπάνη η εγκατάσταση φωτοβολταϊκών για τροφοδοσία αντλίας θερμότητας ή επιμέρους κλιματιστικών με στόχο τη μείωση των συνολικών kwh που καταναλώνει το σπίτι;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, προς τα κάτω σίγουρα.

Απλά έχω ακούσει και περίπτωση υπαλλήλου να ζητάει να αλλάξουν τις προσφορές, γιατί διαφέραν από τον τελικό εγκαταστάτη.

 

Απόλυτη εμπιστοσύνη από οικονομική άποψη, σήμερα δεν έχω ούτε στον εαυτό μου.

 

Ένα ιδιωτικό συμφωνητικό θα βοηθούσε;

Ή μία εγγυητική; (Η οποία βέβαια έχει έξοδα)

Συναλλαγματική ναι, ιδιωτικό συμφωνητικό με παράνομες συμφωνίες στα δικαστήρια δε περνάνε, οπότε όχι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη ξέρει κανείς(να το έχει κάνει) εάν είναι επιλέξιμη δαπάνη η εγκατάσταση φωτοβολταϊκών για τροφοδοσία αντλίας θερμότητας ή επιμέρους κλιματιστικών με στόχο τη μείωση των συνολικών kwh που καταναλώνει το σπίτι;

Ναι. Παρεμβαση 3Δ.

Δεν το έχω κάνει.

Edited by qwert
Link to comment
Share on other sites

Αρχική ερώτηση : Παιδιά συγγνώμη ξέρει κανείς(να το έχει κάνει) εάν είναι επιλέξιμη δαπάνη η εγκατάσταση φωτοβολταϊκών για τροφοδοσία αντλίας θερμότητας ή επιμέρους κλιματιστικών με στόχο τη μείωση των συνολικών kwh που καταναλώνει το σπίτι;

 

Ναι. Παρεμβαση 3Δ.

Δεν το έχω κάνει.

 

Κι εγώ πιστεύω ότι κανονικά είναι επιλέξιμη δαπάνη, απλώς κανείς δεν ασχολούνταν μέχρι τώρα επειδή όλοι έβαζαν φωτοβολταϊκά για να πουλάνε το ρεύμα. Παρόλα αυτά ρώτησα αν το έχει κάνει κανείς γιατί η Ελλάδα είναι η χώρα του παραλόγου. Που μπορώ να μάθω με σιγουριά;

Edited by kgiannop
Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι σχετικα με το μηνυμα 499 εαν βάλλω οτι δεν εχει λεβητα και τοποθετουμε ενα με το εξοικονομηση αλλαζει το κτιριο αναφορας και αλλαζω κατηγορία

Ο καινούριος λεβητας βιομαζας απο 200kwh/m2 με ανεβαζει στις 210 kwh/m2 στεκει αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.