Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

η Εθνική τράπεζα στην περιοχή μας κάνει 45 ημέρες για προέγκρισή και η Πειραιώς με αίτηση απο 25 Ιουλίου δεν έχουν απαντήσει ακόμη!!!!!η eurobank μου είπε οτι δίνουν προέγκριση σε 5 ημέρες....ας το ελπίσουμε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το θέμα είναι ότι στην EUROBANK υπάρχει προέγκριση απο τήν άνοιξη.Εχουν σταλεί τα στοιχεία στο Υπουργείο (?) για την τελική έγκριση και μεχρι σήμερα τίποτα.Για να προχωρήσουν τέτοια προγράμματα,έπρεπε όλα να γίνονται μέσα σε ένα μήνα, να υπάρξει και κάποια κίνηση στον τομέα της οικοδομής,με ξένα χρήματα.Αλλά δυστυχώς είμαστε ακόμα η γνωστή Ελλάδα της γραφειοκρατίας.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φυσικά υπάρχουν και άλλες παρεμβάσεις, δεν γνωρίζω πως θα δηλωθεί αυτό γιατί:

1.) Πρέπει να αποδείξω πως ο παλαιός είναι κατεστραμμένος και πως;

2.) Τι θα αλλάξω, πως συμμετέχει στη μελέτη ο καυστήρας (είναι ενσωματωμένος στα στοιχεία του λέβητα δηλαδή ισχύ, απόδοση…);

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ο καυστηρας απο οσο ειμαι σε θεση να γνωριζω, απο μονος του δεν προβλεπεται ως επιλεξιμη δαπανη.

Ως συμμετοχη του, τωρα, συμμετεχει στο βαθμο αποδοσης κατα την καυσαναλυση και στην ισχυ του ως βοηθητικο συστημα.

Thats all

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ συνάδελφε... Το πρόβλημα είναι πως δεν έχω την αρχική ανάλυση (προ της παρέμβασης)...

Link to comment
Share on other sites

Αρα την παρέμβαση την έχεις κάνει προ της εγγρισης. Αν έχει κοπεί και παραστατικό.... καληνύχτα!

Edited by qwert
Link to comment
Share on other sites

αν δεν έχεις κόψει παραστατικό δεν θα έχεις πρόβλημα..περίμενε να εγκριθείς και μετά κόβεις το παραστατικό

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει η πρώτη ενεργειακή επιθεώρηση από άλλο συνάδελφο, εγώ τώρα κάνω τη δεύτερη. Παραστατικό δεν έχει κοπεί.

Το πρόβλημα είναι πως η συμβολή του καυστήρα στο σύστημα δεν μελετάται (ή τουλάχιστον δεν ξέρω εγώ πως) επομένως νομίζω πως πρέπει να έχω στην κατοχή μου δύο αναλύσεις καυσαερίων παλαιά και νέα από όπου θα προκύπτει η διαφορά στα χαρακτηριστικά. Σωστά;;

Αν ναι κατά την πρώτη ενεργειακή επιθεώρηση, κατά τη διαδικασία των παρεμβάσεων και μοντελοποίηση αυτών με σενάριο αυτό πως προσομοιώνεται

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.