Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απόφαση ΣτΕ: Αντισυνταγματικός ο νόμος του 4014/2011


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 306
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λοιπόν ξεκαθαρίζει η κατάσταση .

 

Οσοι πλήρωσαν το πρόστιμο , είναι εντάξει .

 

Οσοι πληρώνουν δόσεις θα βγεί ερμηνευτική .

 

Οσοι δεν έχουν δηλώσει ακόμα θα πάνε με τον νέο νόμο , διότι Ω ΤΟΥ ΘΑΥΜΑΤΟΣ οι εντιμότατοι δικαστές δεν κλείνουν οριστικά το παράθυρο και επίσης έχουν λέει συναινέσει στον νέο νόμο .

 

Ομορφος κόσμος ΗΘΙΚΟΣ αγγελικά πλασμένος .

 

Κάτι τέτοια σκηνικά με κάνουν να αναρωτιέμαι τι πολίτευμα έχουμε τελικά .

Πάντως όχι δημοκρατία. Απλά για μια ακόμα φορά αποδεικνύεται οτι οι εντιμότατοι δικαστές βρίσκονται εκτος του πραγματικού κόσμου, ζώντες σε δική του γυάλινη σφαίρα εκτος κοινωνίας, κάνοντας γαργάρα μνημόνιο, μισθούς, συντάξεις, ασφαλιστικό κλπ, κάνοντας επίδειξη δύναμης με μια υποτιθέμενη απόφαση που σίγουρα θα πάρουν πίσω, με τον ένα ή άλλο τρόπο.

Edited by Alexios
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Χτες πελάτης φίλου που συνεργάζομαι απέσυρε την τελευταία στιγμη το ενδιαφέρον για τακτοποίηση. Τι να του πεις για να του αλλάξεις τη γνώμη, άδικο έχει;Να πω την αλήθεια και εγώ αν είχα αυθαίρετο δεν θα προχωρούσα. Ποιος μου λέει ορι στο μέλλον δεν θα βγει ο 5014 ο 8352 με καλύτερες διατάξεις; Η ότι, ορι κανω σήμερα πανε στράφι; Μόνο στην Ελλάδα αυτά πάντα!!

 

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σίγουρος ότι κάτι θα βρούνε να το .... μπαλώσουν!!!

Η μακροχόνια εμπειρία μου, από την διαβίωσή μου σ' αυτόν τον τόπο ως μηχανικός,αυτό μου δίδαξε!!!

Μην ανησυχείτε, όλα θα πάνε καλά....

Edited by npanagio
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ολος ο ντορος εγινε για να μας πασαρουν το νεο νομο??συμφωνω με ikaros και μετα ποιος μας λεει οτι δε θα βγει και ο νεος αντισυνταγματικος απο στο Στε για να μας πασαρουν νεοτερο νομο?και ποιος να πει σε πελατη(εστω αυτους τους ελαχιστους που εχουν μεινει) να προχωρησει σε τακτοποιηση του ακινητου του??

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν θα αναλάβουμε εμείς και τις ευθύνες συνταγματικότητας. Όταν υπάρχει ένας νόμος και γίνονται ρυθμίσεις αυθαιρέτων, δε θα αρνούμαστε εμείς να δουλέψουμε, επειδή ο νόμος πιθανόν μετά από 2 χρόνια ενδέχεται να χαρακτηριστεί αντισυνταγματικός. Αρκετές ευθύνες πέραν του αντικειμένου αναλαμβάνουμε. Εδώ η απόφαση για να καθαρογραφθεί θα περάσουν μήνες, μέχρι τότε... όποιος πληρώνει νομιμοποιεί. Έτσι μάθαμε από παιδιά!

Δικαιοσύνη της πλάκας στη χώρα αυτή. Παραβίαση βασικών διατάξεων του συντάγματος γίνεται κατ' εξακολούθηση και οι δικαστές πετάν αετό. Όποιος σας ζητήσει τα ρέστα, δίνετε τηλέφωνα του υπεκα.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια, από την στιγμή που οι τρείς εξουσίες (καλά για την τέταρτη δεν το συζητάω...), τα έχουν βρεί μεταξύ τους, όλα θα πάνε καλά (για αυτούς) - μην ανησυχείτε!!!

Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν έχουν δηλώσει ακόμα θα πάνε με τον νέο νόμο , διότι Ω ΤΟΥ ΘΑΥΜΑΤΟΣ οι εντιμότατοι δικαστές δεν κλείνουν οριστικά το παράθυρο και επίσης έχουν λέει συναινέσει στον νέο νόμο .

 

Ακόμη δεν έχει δημοσιευτεί η απόφαση του ΣτΕ. Τι γίνεται με αυτούς που θα τα δηλώσουν τώρα , δηλαδή τον τελευταίο μήνα ;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.