Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έγκριση αρχαιολογίας


Recommended Posts

Στα κεντρικά της αρχαιολογίας που τηλεφώνησα μου είπαν να ρωτήσω στην πολεοδομία αν χρειάζεται. Στη λίστα με τις αρχαιολογικές υπηρεσίες δε βρήκα το Περιστέρι. Το Ο.Τ είναι 1012, αν ξέρει κανείς κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν βρήκα κάτι τόσο κοντά στο Ο.Τ. 1012 που αναφέρεις αλλά ότι μου χει τύχει στο Περιστέρι απαιτεί έγκριση αρχαιολογίας.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

υπάρχει καμια πρότυπη αίτηση για αρχαιολογία,για έκδοση οικοδομικής άδειας.απο οτι ξέρω χρειάζεται τοπογραφικό,οδοιπορικό σκαρίφημα,αποσπασμα χάρτη της περιοχής ,διάγραμμα κάλυψης, αίτηση και σχεδιάγραμμα γενικής εκσκαφής. οποια βοηθεια πολυτιμη

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Υπάρχει κάποιος νόμος που να αποκλείει την έγκριση αρχαιολογίας σε προσθήκη καθύψος επι νομίμως υφισταμένου κτιρίου?

 

Τα έχω πάρει με την ανούσια γραφειοκρατία και καθυστερήσεις και λέω να το ψάξω λίγο παραπέρα.

 

Έχει κάποιος συνάδελφος να προσθέσει τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Στη Κηφισιά, όπου θεωρείται ντε φάκτο η προσκόμιση έγκρισης ακόμα και για προσθήκη καθ'ύψος.

 

Μάλλον πρέπει να συνεχιστεί η κουβέντα στο θέμα περι μικρής κλίμακας και ανόητης γραφειοκρατίας.

Link to comment
Share on other sites

Συγγρού στη Β εφορεία. Καλά δεν νομίζω να καταφέρω και τίποτα αλλά είπα να το ψάξω για τις άλλες περιπτώσεις ή για άλλους συναδέλφους που έχουν την όρεξη να μαλώνουν με τους Δ.Υ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.