Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α09] Κατηγορία 2 (Κτίρια μέχρι 31-12-1982) αυθαίρετων κατασκευών


Recommended Posts

Και εγώ συμφωνώ με τον Ιάσονα αλλά ο μηχανικός στην συγκεκριμένη διαδικασία υποτίθεται πως προασπίζει τα συμφέροντα του κράτους..... 

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχαχαχα......!!!!!

 

Ο "δημόσιος υπάλληλος" μηχανικός το κάνει αυτό!!!

Η' όσοι θέλουν να ειπράτουν το ...κατιτίς τους (ανταποδοτικό τέλος)!!!

Ο ιδιώτης επαγγελματίας μηχανικός την ..τσέπη του κι εμμέσως τον πελάτη του!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Κάτι σχετικό με το "θα επιλέξω ότι με συμφέρει", υπηρχε και στον 4014. Εκεί έλεγε ο νόμος για επιφάνειες έως 20 τ.μ. παράβολο 2000 ευρώ (αν θυμάμαι καλά) αλλά αν το πρόστιμό σου μέσω συστήματος έβγαινε μικρότερο, παρέμενε αυτό και όχι το 2000... Επομένως μπορεί να ισχύει κάτι ανάλογο και τώρα...  :confused:

 

 

4) Η ερώτηση είναι αν πάει ως ΥΔΚΧ ή λοιπή πολεοδομική...

 

Εν τέλει η εξωτερική σκάλα που οδηγεί από το ισόγειο στο δώμα ισόγειας κατοικίας είναι ΥΔΚΧ ή λοιπή πολεοδομική??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Θα ήθελα λίγο βοήθεια.Εχω αυθαίρετο εκτός σχεδίου προ του '83 που αποδεικνύεται απο το Ε9 και απο την δήλωση στο νόμο Τρίτση.(Μάλλον δεν πήρε χαρτί για οριστική εξαίρεση απο κατεδάφιση).Πήγε το 2007 και έχτισε δίπλα άλλο σπίτι 80μ2.Πώς το περνάω??Εγώ πιστεύω οτι όλο πάει Κατηγορία 5.Σωστά???Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάδελφοι.

 

Σε ένα κατάστημα με ο.α. του '60 κατασκευάστηκε αποδεδειγμένα προ του '83 ένα πατάρι (αυθαίρετα) στο οποίο έχει δημιουργηθεί κ ένα wc, κατά πάσα πιθανότητα ταυτόχρονα με το πατάρι, για το οποίο όμως δεν υπάρχει αναφορά πουθενά.

Μπορώ κατά τη γνώμη σας να το δηλώσω κατηγορία 2 ή λόγω wc όχι;

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.