Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α09] Κατηγορία 4 αυθαίρετων κατασκευών


Recommended Posts

που το λεει αυτο η Γαρδικη ,εγω εχω υποβαλλει 3φορες την ερωτηση κ καθαρη απαντηση δεν πηρα η μου διαφευγει κατι νεοτερο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η Γαρδίκη απάντησε ότι στην κατηγορία 4 οι υπερβάσεις κλειστών χώρων υπολογίζονται (π.χ. αποθήκες, κτίσματα αντλητικά κλπ) αλλά όχι η.χ., στέγαστρα, bbq που κανονικά θα αποτελούσαν υπερβάσεις κάλυψης.

Το παράξενο θα ήταν να απαντήσει κάτι λογικό.

Όλο κόντρα στην λογική...

Link to comment
Share on other sites

σταυρο μια ερωτηση. ειδα μια δηλωση συναδερφου στον 4178. εχει βαλει λοιπη πολεοδομικη παραβαση με κατηγορια 4 στο ιδιο φυλλο καταγραφης. ειναι δυνατον να γινεται αυτο? δε θα επρεπε να τον σταματαει το συστημα?

Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη όχι, μπορεί να μπει σε ένα ΦΚ τόσο τετραγωνικά μέτρα όσο και λοιπή παράβαση.

Για λόγους εποπτικούς καθαρά μπορούν να γίνουν 2 ΦΚ.

Link to comment
Share on other sites

σταυρο εννοω οτι ο συναδερφος εβαλε φυλλο καταγραφης χωρις τετραγωνικα μετρα, πολεοδομικη παραβαση μια(1) και ταυτοχρονα κατηγορια 4. ειναι αυτο σωστο?

Link to comment
Share on other sites

που το λεει αυτο η Γαρδικη ,εγω εχω υποβαλλει 3φορες την ερωτηση κ καθαρη απαντηση δεν πηρα η μου διαφευγει κατι νεοτερο

 

Δεν σου διαφεύγει κάτι, αυτή την απάντηση μας έδωσε προφορικά σε ημερίδα την προηγ. Παρασκευή.

Φαντάζομαι θα γίνεται κάποια αναφορά στην πολυαναμενομενη εγκύκλιο.

Link to comment
Share on other sites

περιμενουμε την πολυαναμενομενη εγκυκλιο λοιπον. χθες η κ. Γαρδικη ηταν στη Λαρισα, ημουν και εγω εκει. ολοι σε αναμονη. μαζευουν οι ανθρωποι ερωτηματα και προσπαθουν να συμπεριλαβουν οσο το δυνατον περισσοτερες ερωτησεις για να τα απαντησουν με την εγκυκλιο. δεν ειναι ευκολο το εργο τους . μην υποτιμαμε την προσπαθεια τους

Edited by pantsel
Link to comment
Share on other sites

pantsel, κρατιεμαι για να μην γινω αναγωγος, γιατι δεν μου φταις σε τιποτα.

Υποτιμουν τη νοημοσυνη μας υποδειγματικα.

ΠΟΥ ακουστηκε σε χωρα να ισχυει νομος απο 10/08 και να μην ξερουμε ακομη πωςθα το εφαρμοσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Έλα βρε συ... η ερώτησή σου περιλαμβάνει μια έννοια που δεν υπάρχει στην Ελλάδα....

Link to comment
Share on other sites

αν μπαιναμε στη θεση τους, θα βλεπαμε οτι δεν ειναι ευκολα τα πραγματα. εχουν ευθυνες,αλλα νομιζω γνωριζουν και οι ιδιοι τις δυσκολιες του νομοθετηματος. απο τη στιγμη που μπηκαν υπερβασεις δομησης-καλυψης-υψους στο νομο δημιουργηθηκε το μπαχαλο. το εχω ξαναγραψει και σε αλλο post. ο νομος επρεπε να περιλαμβανει μονο αποτυπωση τετραγωνικων και παλαιοτητα. τιποτα αλλο. τωρα τρεχουμε ολοι(μηχανικοι-πολιτες-υπουργειο) και κανεις δεν προλαβαινει

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.