Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α11] Σχέδια που απαιτούνται από το Ν. 4178/13


Recommended Posts

οταν λες εγκεκριμενα εννοεις επιτρεπομενα ε?

αφου εκανες τον κοπο κ τα ξαναπερασες στο οτοκαντ κανε αυτο που λες, δειξε καινουρια σχεδια

(αν και προσωπικα δεν προχωρω ακομα στα σχεδια μεχρι να ανοιξει το συστημα και πιθανον δωσουν καποια οδηγια, εκτος κ αν χρειαζεται για συμβολαιογραφο βεβαια)

Edited by Largy
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι,

 

χρειάζομαι σχέδιο κάτοψης για συμβολαιογράφο σε μία τακτοποίηση με το 4178, θα κάνω διορθώσεις στα σχέδια της πολεοδομίας, η ερωτησή μου είναι αν θα πρέπει να τα υπογράψω και να τα σφραγίσω εγώ ή αν θα πρέπει να αφήσω το παλαιό πινακάκι με υπογραφές του τότε μηχανικού, ωστε να φαίνεται ότι είναι το θεωρημένο της πολεοδομίας... 

 

Ευχαριστώ θερμά!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, περνάω το σχέδιο της ο.α. ως έχει μέσα στο σχεδιαστικό μου πρόγραμμα (δλδ με το αρχικό του πινακάκι), αλλά δίπλα έχω και το δικό μου πινακάκι.

Υπογραφή και σφραγίδα εννοείται!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

έχω μπερδευτεί λιγάκι με το θέμα των σχεδίων στις Κατ. 1-3 και θα εκτιμούσα όποια βοήθεια.

Έχω περίπτωση ακινήτου προ 75 και αποθήκης  <15 μ2 (είναι του 2004), δηλ Κατ.1 & 3 μαζί.

 

Κάνω μόνο σχέδιο κάτοψης? Δεν θα πρέπει κάπου να φανεί πχ ότι η αποθήκη είναι <2,5μ. ύψος? Γενικώς μου φαίνεται "κουφό" η μη απαίτηση για διαγρ.κάλυψης. Θέλω να πω, δεν θα πρέπει κάπου να φαίνεται ο υπολογισμός των εμβαδών, οι κατηγορίες, η παλαιότητα? Μόνο λεκτικά στην ΤΕ??

 

αυτά τα ολίγα μπερδεμένα. ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Απαιτείται μόνο αποτύπωση (κάτοψη).

Πάνω σε αυτή μπορεί να φαίνεται, τόσο η εμβαδομέτρηση - ογκομέτρηση, όσο και ο χαρακτηρισμός του κάθε χώρου.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία δήλωση 4178 μόνο με μία λοιπή παράβαση και μικρές παραβάσεις Κατ3.

Χρειάζεται να κάνω και σχέδιο?

Link to comment
Share on other sites

Τι κατηγορίας είναι το ακίνητο;;;;; Θα πρέπει ν' ανεβάσεις τα απαιτούμενα για την αντίστοιχη κατηγορία σχέδια.

Link to comment
Share on other sites

Τι κατηγορίας είναι το ακίνητο;;;;; Θα πρέπει ν' ανεβάσεις τα απαιτούμενα για την αντίστοιχη κατηγορία σχέδια.

 

Δεν έχει τίποτα άλλο από Κατ3 και 1 Λοιπή Παράβαση. Άρα είναι Κατ3?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.