Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α11] Σχέδια που απαιτούνται από το Ν. 4178/13


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω για τα σχεδια που πρεπει να υποβληθουν στο συστημα.............

χρησιμοποιω τον εξησ τροπο :

1)σκαναρω τα υπαρχοντα σχεδια τησ αδειας τα βαζω στο συστημα ωσ εχουν σαν υπαρχοντα

2)και φτιαχνω τα σχεδια με τισ αυθαιρεσιες (γιατι τις περισσοτερες φορες δεν ειναι εφικτο και  διευκρινιστικο πανω στα υπαρχοντα εγκεκριμενα)με δικο μου πινακακι πλεον και τα βαζω στο συστυμα ως νεα σχεδια

 

θεωρω οτι ειναι σωστος τροπος.......λκαποια αποψη γιαυτο;;;;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω για τα σχεδια που πρεπει να υποβληθουν στο συστημα.............

χρησιμοποιω τον εξησ τροπο :

1)σκαναρω τα υπαρχοντα σχεδια τησ αδειας τα βαζω στο συστημα ωσ εχουν σαν υπαρχοντα

2)και φτιαχνω τα σχεδια με τισ αυθαιρεσιες (γιατι τις περισσοτερες φορες δεν ειναι εφικτο και  διευκρινιστικο πανω στα υπαρχοντα εγκεκριμενα)με δικο μου πινακακι πλεον και τα βαζω στο συστυμα ως νεα σχεδια

 

θεωρω οτι ειναι σωστος τροπος.......λκαποια αποψη γιαυτο;;;;;;;;;;;;;;;

 

καλημερα.......μηπωσ καποια αποψη για το θεμα;;;;;;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Συνάδελφε -  δεν μου έχει τύχει περίπτωση πάνω στα σχέδια της άδειας τα σκαναρισμένα, να μην μπορώ να δείξω τις αυθαιρεσίες, τις οποίες προσπαθώ να δείχνω με κόκκινη γραμμή και να συμφωνούν - οπότε επιλέγω τον τρόπο, στα σχέδια τα σκαναρισμένα της άδειας να δείχνω με κόκκινο τις αυθαιρεσίες και να τα υποβάλλω.

Είχα μια περίπτωση διαμερισμάτωσης, που ήταν δύο διαμερίσματα όπως τα περίγραφε η άδεια. Στην πράξη έγιναν 4. Υπέββαλα το σχέδιο της άδειας και ένα δικό μου, που έφτιαξα που φαινόταν οι 4 ιδιοκτησίες.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.......μηπωσ καποια αποψη για το θεμα;;;;;;;;;;;;;;;;;

Τα ίδια με σένα και εγώ.

 

Αν οι αλλαγές είναι μικρής έκτασης σε σχέση με τα εγκεκριμένα, τότε διορθώνω πάνω στο αρχικό.

 

Αν υπάρχουν πιο εκτεταμένες αλλαγές τότε φτιάχνω σχεδόν εξ ολοκλήρου νέο.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα Κώστα - σου εξηγώ παραπάνω μια περίπτωση, πως μπορείς στα υπάρχοντα να δείξεις τις αυθαιρεσίες. Προσπάθησε να χρησιμοποιείς αυτήν, δηλαδή ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟ ΠΕΝΑΚΙ, αν δεν μπορείς θα πρέπει να το προσπαθείς 100%, στην περίπτωση μου η κάτοψη είχε αλλάξει 100%, θα μπορούσ πάλι , πάνω στο υπάρχουν να έδειχνα ... επέλεξα τον τρόπο που είπα, οπότε ας κάνω και κανένα λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.