Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Εχω μονο 1 λοιπη παραβαση (αλλαγη κουφωματων, μεταξυ των οποιων και μετατροπη παραθυρου σε πορτα εξοδου προς ιδιοχρηστο χωρο ακαλυπτου).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 496
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ θα προχωρούσα πρωτίστως σε ανασύσταση του φακέλλου της οικοδομικής άδειας και στη συνέχεια στη δήλωση 4178.

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Θεωρειτε δηλαδη οτι η παρ.6α του αρθ.11 δεν εξασφαλιζει ουτε τον πελατη, ουτε τον μηχανικο αφου συγκρινουμε μια κατοψη συμβολαιου με το κενο (αφου δεν υπαρχει η κατοψη αδειας), σωστα?

Link to comment
Share on other sites

O έλεγχος των αυθαιρεσιών οφείλει να γίνεται μέσω των εγκεκριμένων σχεδίων!!!

Τα σχέδια που χρησιμοποιήθηκαν στη σύσταση ίσως να είναι τα εγκεκριμένα σχέδια..... Πρέπει να το ψάξεις.

 

Ταυτοχρόνως, ίσως μια "αλλαγή κουφωμάτων" και μια "μετατροπή ενός παραθύρου σε πόρτα" να μπουν "ωραιότατα" σε μια ανασύσταση φακέλλου (να υπήρχαν δηλαδή, από παλιά) και τελικώς το εν λόγω ακίνητο να μην χρειαστεί να περάσει από τον 4178, σαν να μην έχει τελικώς αυθαιρεσίες..... Ψάξτο κι έτσι....

 

Κι έτσι ίσως όλη η αμοιβή καταλήξει να γίνει ".....χριστουγεννιάτικος μποναμάς" για το μηχανικό!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως εχω και γω μια τετοια περιπτωση.

Ειναι λιγο μπελας η ανασυσταση, ειδικα αν εχεις μονο το περιγραμμα απο το στελεχος της ΟΑ.

Link to comment
Share on other sites

Με την κατάλληλη χρέωση αμοιβής στον πελάτη και την ταυτόχρονη αποδοχή της, όλα γίνονται.....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

αδεια 1966 εκτος σχεδιου , εχουν χαθει τα σχεδια(εχω παρει βεβαιωση) , η αδεια λειπει απο το βιβλιο στο μαρκοπουλο(η υπαλληλος δεν δινει βεβαιωση...!!!). Κανω αιτηση να μου δωσουν γραπτη απαντηση οτι δεν υπαρχει το στελεχος (... καμμια απαντηση) . Να το βαλω ολο χωρις αδεια και να το δηλωσω ΟΛΟ αυθαιρετο????

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς στην αεροφωτο φαινονται και μεταγενεστερα .....ατοπηματα. κατηγορια 1 το μισο κατηγορια 5 το αλλα μισο.... αρα το 500 ρικακι δεν παιζει... :)  Γι'αυτο ρωταω αλλωστε....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.