Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Ναι αλλά εγώ τι κάνω? Το αφήνω έτσι ή λέω στον πελάτη να τα πληρώσει έως 10/2 για καλό και κακό????

προφανως θα πληρωθει το 30% μεχρι 10.2 και οι υπολοιπες μηνιαιες δοσεις σωστα πανε στις 10.8.

που ειναι το παραδοξο?σωστα στα βγαζει το συστημα.

ποσες μερες σου πηρε για να γινει η μετατροπη των δοσεων μεσω email?

Edited by pantsel
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 680
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μεσα στην ιδια μερα μπορουν να γινουν ΑΝΩ ΤΗΣ ΜΙΑ ΠΛΗΡΩΜΗΣ?

 

μου τηλ πελατης οτι πηγε να κανει πληρωμη ΔΕΥΤΕΡΗ την ιδια μερα και δεν τον αφηνει !!! (ο πελατης πηγε με e-banking)

 

 

οχι τιποτα αλλο αυτοι που θα πληρωσουν τα παραβολα 5-6/2  θα εχουν προβλημα μετα

εφοσον επιλεγει το σχημα των δοσεων εως και 10.2 για περιπτωση μηνιαιων ή εξαμηνιαιων δοσεων(μονο για αυτες),εχουν ενα χρονικο περιθωριο 10 ημερων δηλαδη μεχρι 20.2.δες τις οδηγιες του τεε για τη μεταφορα και πες μου αν συμφωνεις

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο συναδελφε ειχα μεινει στο 10/2/2014

 

δεν ειχα δει το

 

Μετά την παρέλευση 10 ημερών από τις 10.2.2014, το ανεξόφλητο ποσό προστίμου του 1ου εξαμήνου θα προσαυξάνεται κατά 1% για κάθε μήνα καθυστέρησης

 

 

δλδ εχουν δικαιωμα μεχρι 19/2/2014  ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ

 

αλλα μην τους το πουμε απο τωρα γιατι  θα πανε παλι στο ΤΕΛΟΣ και δεν μπορω αλλα τηλ !!!

Link to comment
Share on other sites

προφανως θα πληρωθει το 30% μεχρι 10.2 και οι υπολοιπες μηνιαιες δοσεις σωστα πανε στις 10.8.

που ειναι το παραδοξο?σωστα στα βγαζει το συστημα.

ποσες μερες σου πηρε για να γινει η μετατροπη των δοσεων μεσω email?

Καταρχήν η πελάτισσα μου έπρεπε να πληρώσει ουσιαστικά 65 ευρώ για να συμπληρώσει το 30% του προστίμου. Εγώ πρώτα έκανα τη μεταφορά, μετά έστειλα το αίτημα (χωρίς να έχει πληρωθεί κάτι) και ενώ πέρασε μια εβδομάδα δεν υπήρχε καμία αλλαγή...γι' αυτό έστειλα την πελάτισσα μου να πληρώσει 2 δόσεις των 50 ευρώ και την επόμενη μέρα το σύστημα μου έδειχνε τη δόση του 30% προς πληρωμή και τις δυο επόμενες δόσεις εξοφλημένες, ενώ ταυτόχρονα είχε συνυπολογιστεί η έκπτωση. Υποθέτω ότι το σωστό θα ήταν μετά την μεταφορά της δήλωσης πρώτα να πληρωνόντουσαν δύο δόσεις (ώστε να καλυπτόταν το ποσο των 65 ευρώ)  και μετά να έστελνα το αίτημα,δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση ιδιοκτήτης που είναι στον 4014 συμπληρώνει το 30% μετά τις 6/2 και είναι εντάξει στις πληρωμές του,

εάν κάνουμε την  μεταφορά του στον 4178 στο δευτερο εξάμηνο ισχύς του 4178 δικαιούται κανονικά την έκπτωση του 10%;;;

Link to comment
Share on other sites

σε δήλωση που επιλέγεται 10% έκπτωση πρέπει να πληρωθεί το 30% έως 10/2 και το υπόλοιπο σε δόσεις, πρέπει να πληρωθούν και 6 δόσεις έως 10/2?

έχω και περίπτωση όπου με το παράβολο ξεπερνά το 30%, σε αυτή την περίπτωση πρέπει να πληρώσει 6 δόσεις έως 10/2?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλα τα μέλη!!!!! θα ήθελα να ρωτήσω όταν κάνεις υπαγωγή στο 4178 στις 6/2/2014 το παράβολο και το ανταποδοτικό τέλος πότε πρέπει να πληρωθεί????
 

Η προθεσμία των 102 δόσεων λήγει στις 6.2.2014 κι όποιος μπει έως τότε πρέπει να πληρώσει 6 μαζεμένες δόσεις έως 10.2.2014!!!!

το παραβολο και το ανταποδοτικο τελος ποτε πληρωνεται ?????αφου κανεις τη  δηλωση στις 6-2-2014 στις 5.00μ.μ που εχουν κλεισει οι τραπεζες?????
Μην κάνετε διαδοχικές δημοσιεύσεις για το ίδιο μήνυμα.
yian

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Η προθεσμία των 102 δόσεων λήγει στις 6.2.2014 κι όποιος μπει έως τότε πρέπει να πληρώσει 6 μαζεμένες δόσεις έως 10.2.2014!!!!

 

 

fresh news

Μετά από αυτές τις διευκρινίσεις, συνεχίζει να ισχύει αυτό που λέει ο Ιάσονας?

Γιατί οι οδηγίες αναφέρουν:

 

"Προσοχή: Δηλώσεις του 1ου εξαμήνου που θα προχωρήσουν σε έκδοση των δόσεων μετά τις 10.2.2014, θα λάβουν υποχρεωτικά τον αριθμό δόσεων του 1ου εξαμήνου και θα εμφανίσουν τις αναλογούσες ληξιπρόθεσμες οφειλές του 1ου εξαμήνου "

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, πελατης που αρχικα ηθελε να πληρωσει με δοσεις τωρα θελει να πληρωσει εφαπαξ. Απο οτι διαβαζω πρεπει να πληρωθει το εφαπαξ μεχρι 10/2;;; Αν δεν πληρωθει μεχρι τοτε τι γινεται;;

Συμφωνα με αυτο "Μετά την παρέλευση 10 ημερών από τις 10.2.2014, το ανεξόφλητο ποσό προστίμου του 1ου εξαμήνου θα προσαυξάνεται κατά 1% για κάθε μήνα καθυστέρησης" εχει μεχρι τις 20/2 να πληρωσει το εφαπαξ;

Τι εχουν φτιαξει οι ανθρωποι θεε μου...

Edited by xaralas
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.