Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Αν πλερώ σήμερα το παράβολο και το ποσοστό ΑΝΤΑΠΟΔΟΣΗΣ, μέχρι πότε θα είναι η ημερομηνία πληρωμής της εφάπαξ δόσης?

Εντός τριμήνου?

Αν έχει κάποιος κανά προγρμματάκι, ας το ''χτυπήσει'' να μας πει..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 680
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εκανα αιτημα για αλλαγη απο μηνιαία σε εφάπαξ πληρωμη του προστιμου με 20 % εκπτωση και απερρίφθη με την ακόλουθη απαντηση.

 

Τα αιτήματα μετατροπής σε εφάπαξ με έκπτωση 20% γίνονται αποδεκτά εντός του εξαμήνου υπαγωγής, δηλ. μέχρι τη λήξη πληρωμής του αντίστοιχου ποσού. Μπορείτε να κάνετε αίτημα μετατροπής σε 30%+10% έκπτωση με μηνιαίες ή εξαμηνιαίες δόσεις.

 

Ξανακάνω αιτημα και δεχομαι την υπόδειξη που μου εκαναν σε εξαμηνιαια δόση και 10% εκπτωση και απερρίφθη ξανά με την ακόλουθη απαντηση. !

 

Τα αιτήματα μετατροπής σε 30%+10% έκπτωση (εφόσον δεν έχει ήδη εξοφληθεί εντός της προθεσμίας το 30% του προστίμου), γίνονται αποδεκτά εντός του εξαμήνου υπαγωγής, δηλ. μέχρι τη λήξη πληρωμής του αντίστοιχου ποσού.

 

Το δε 30% εχει εξοφληθεί εντός της προθεσμίας , τι γίνεται ξέρει κανείς ?

Τελικά, για να ξερετε κι΄εσεις, πήγα από το γραφείο το σχετικό στο ΤΕΕ....και είχαν κάνει λάθος......!  Εκανα παλι το αίτημα, οπως μου είπε η κυρία ....για να μου δώσει την έκτωση του 10% .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλημερα συναδελφοι

Αν το προστιμο λογω αναπηριας βγαινει μικροτερο απο το παραβολο,δηλ εχω αυθαιρετη κατοικια 110 τμ κ το προστιμο βγαινει 1300 ευρω αλλα στην υποβολλη μου βγαζει 2000 παραβολο,τι μπορω να κανω?

Αν βαλω πχ  45 τμ κ υποβαλλω τη δηλωση,κ μετα προσθεσω τα υπολοιπα γλυτωνω το υψος του παραβολου?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω Ιασονα ,μου εφτιαξες το Π/Σ/Κ :mrgreen: ,δηλαδη μολις προσθεσω τα τετραγωνικα θα με πεταξει στις 2000?μηπως μπερδευτει το συστημα?

 

τελικα βρηκα λυση .....απο τα 110 αφαιρω τα 28 του γκαραζ βγαζοντας τη πορτα κ δηλωνοντας το ημιυπαιθριο,=1 παρ =500 ευρω οποτε τοπροστιμο βγαινει 1100 κ το παραβολο 1000!!!

Edited by nikosantonakas
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, 


σε περίπτωση υποβολής σήμερα Μάρτιος 2016, πόσες μηνιαίες δόσεις εξάγονται; Ισχύουν οι 60 με τις 6 πρώτες μέχρι 10.2.2016 ;


Ευχαριστώ πολύ.


 


Σόρρυ, εννοώ 8.10.2016


Edited by xanxan
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μία ερώτηση σχετικά με αλλαγή από 6μηνες δόσεις σε πληρωμή εφάπαξ.

 

Έχω πληρώσει 1η δόση για να καλύψω το 30% του προστίμου.

 

Έχω εκκρεμείς άλλες 9 6μηνες δόσεις. Αν αλλάξω το σχήμα πληρωμής σε εφάπαξ θα μου γίνει έκπτωση 20% επί του εναπομείνονατος ποσού προς πληρωμή; (αρχικά είχε γίνει έκπτωση 10% λόγω των δόσεων).

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.