Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α23] Δυνατότητα έκδοσης Οικ. Αδείας


Recommended Posts

Καλημέρα..

 

Θα ήθελα να ρωτήσω.... σε κατοικία με υπερβάσεις που μπορούν να νομιμοποιηθούν και άλλες που μπορούν μόνο να ρυθμιστούν με τον 4178 προχωράω σε έκδοση Ο.Α. και αν ναι πως δηλώνονται οι υπόλοιπες παραβάσεις στη δήλωση του 4178???? Εννοώ ότι, κάνω ένα φύλλο καταγραφής για αυτές που μπορεί να εκδοθεί άδεια κλικάροντας το κουτάκι προς έκδοση οικοδομικής άδειας  και άλλο ένα με αυτές που δεν μπορεί να βγει άδεια κλικάροντας το κουτάκι ρύθμιση???

Link to comment
Share on other sites

ναι συναδελφε  ακριβως ετσι. ρωτα την πολεοδομια σου αν το δεχεται γιατι μερικες αρνουνται να το κανουν αλλα προφαμως υπαρχουν κειμενα που μπορεις να τους παραθεσεις και να αλλαξουν γνωμη.

Link to comment
Share on other sites

ναι συναδελφε  ακριβως ετσι. ρωτα την πολεοδομια σου αν το δεχεται γιατι μερικες αρνουνται να το κανουν αλλα προφαμως υπαρχουν κειμενα που μπορεις να τους παραθεσεις και να αλλαξουν γνωμη.

Κι εμένα η λογική μου αυτό μου λέει αλλά δεν μπορώ να βρω κείμενα να πατήσω... μήπως έχεις κάτι κατά νου????

Link to comment
Share on other sites

Μη τρελαίνεσαι !!! σε κάθε περίπτωση ή δήλωση θα είναι σε κατάσταση υποβολής και θα μπορείς να κάνεις όποια αλλαγή θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλημέρα.

 

Σε περίπτωση που υπάρχει αυθαίρετη υπέρβαση η οποία είναι δυνατόν να συμπεριληφθεί με έκδοση νέας οικοδομικής άδειας τότε μετά την πληρωμή του παραβόλου είμαι υποχρεωμένος να κάνω οριστική υπαγωγή της αίτησης και μετά να εκδώσω οικοδομική άδεια; 'Η μπορω να προχωρήσω σε έκδοση ο.α. ενω η αίτηση υπαγωγής στον 4178 βρίσκεται σε προσωρινή υπαγωγή; Γνωρίζει κάποιος κάτι;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ ότι η άδεια νομιμοποίησης για κτίσμα του 1990 θέλει τοπογραφικό διάγραμμα και διάγραμμα δόμησης σύμφωνα με το νέο τρόπο έκδοσης αδειών. Στο διάγραμμα δόμησης λέτε να μου δεχτούν αν αντί για τρισδιάστατη απεικόνιση, βάλω φωτογραφία; 

Link to comment
Share on other sites

Σωστά φαντάζεσαι, για το θέμα της φωτογραφίας αν ήμουν εγώ στην θέση του ελεγκτή θα σου έδινα τα εύσημα ...

Αλλά, μάλλον θα έχει να κάνει με το πως ξύπνησε το πρωί ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ένα προγραμματάκι που κάνει τις φωτογραφίες σκίτσα; (Μην μου απαντήσει κανείς, πλάκα κάνω)

Edited by Giorgos Georgiou
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.