Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκρίθηκε πρόγραμμα ενίσχυσης δικαιούχων για την απόκτηση της ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή


ikoutoulas

Recommended Posts

εγω πάλι νομίζω ότι καπου πήρε το ματι μου "το ποσό της επιδότησης ΔΕΝ μπορεί να ξεπερναει τα 400 ευρω για τα κτίρια , τα 200 για τους λέβητες ....κλπ.....κοινως είναι μέχρι 400

Φαντάζομαι το ποσό αποφασίστηκε με βαση τις τιμες του ΙΕΚΕΜ Τεε αφου αυτές ειναι πιο κοντα σ αυτο το ποσό. Οπου αλλου ειχα ρωτησει κάτω απο 400 ειχα βρει

Edited by adamantia1
Link to comment
Share on other sites

Ηλίθια ερώτηση , το παραδέχομαι, αλλά πρέπει να την κάνω.

 

Το ποσό είναι 400€ ακόμα και αν έχει κοστίσει λιγότερο το σεμινάριο;

Δεν είδα πουθενά να λέει "έως 400€".

 

Κάπου στην ανακοίνωση, νομίζω αναφέρει μέσα σε όλα τα δικαιολογιτικά και κατάθεση ΑΠΥ από το ΚΕΚ......Οπότε αν είναι έτσι, το ποσό αυτό θα σου δώσουν όχι περισσότερα δηλαδή 400. Αν η ΑΠΥ γράφει πχ 280....280 θα πάρεις

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις πτυχία από ΤΕΙ-ΑΕΙ, ίσως είναι καλύερο και πρακτικoτερο να βάλεις την ημερομινία κτίσης του ΑΕΙ, ώστε να έχεις το δικαίωμα για β'τάξης συν ότι θα πάρεις περισσότερα μόρια....

Πτυχία ή διπλώματα ίδιας βαθμίδας, όπως είπε ο vlasis13

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις πτυχία από ΤΕΙ-ΑΕΙ, ίσως είναι καλύερο και πρακτικoτερο να βάλεις την ημερομινία κτίσης του ΑΕΙ, ώστε να έχεις το δικαίωμα για β'τάξης συν ότι θα πάρεις περισσότερα μόρια....

Πτυχία ή διπλώματα ίδιας βαθμίδας, όπως είπε ο vlasis13

τι εννοείς ίδιας βαθμίδας?

Link to comment
Share on other sites

Από το faq του ΥΠΕΚΑ:

 

"12. Στην περίπτωση που είμαι κάτοχος Διπλώματος Μηχανικού και Πτυχίου Μηχανικού Τεχνολογικής Εκπαίδευσης την ημερομηνία κτήσεων ποιού από τα δύο πτυχία καταχωρώ στο σύστημα;

Στην περίπτωση που δικαιούχος είναι κάτοχος Διπλώματος Μηχανικού και Πτυχίου Μηχανικού Τεχνολογικής Εκπαίδευσης, στο σύστημα καταχωρίζεται η ημερομηνία απόκτησης του πρώτου (χρονολογικά) από τα δύο πτυχία."

 

Συγγνώμη για το offtopic, αλλά με ποια λογική αποφασίστηκε αυτό;Μάλλον στα πλαίσια της αγαστής συνεργασίας ΥΠΕΚΑ-ΤΕΕ...

Γιατί δηλαδή το πρώτο χρονολογικά και όχι το "ανώτατο"; Πιστεύω εδώ αδικούνται οι συνάδελφοι που τέλειωσαν ΤΕΙ και μετά ΑΕΙ.Το αντίστροφο δεν είναι και σύνηθες...

ΥΓ:Παρεπιπτόντως τελείωσα μόνο ΑΕΙ.

 

Τα 400€ είναι καθαρή αξία ή με ΦΠΑ ???

 

Νομίζω οι εκπαιδευτικές υπηρεσίες των ΚΕΚ απαλλάσονται του ΦΠΑ,δηλαδή 400 καθαρά αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρος.Κάποιος συνάδελφος ή λογιστής..;

Edited by impalnto
Link to comment
Share on other sites

Το κόστος των σεμιναρίων  για τις ενεργειακές επιθεωρήσεις δεν έχει ΦΠΑ.

Edited by pkoumparelos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.