Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

Το πιθανότερο...... Ποιού νόμου όμως, αυτού ή του επόμενου;;;;; Διότι και αυτός θα κριθεί αντισυνταγματικός.

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 

μετέφερα δηλωση από το 4014 στο 4178 και είχα καταχωρήσει σαν μοναδικές παραβάσεις τη στεγασμένη είσοδο και τη στεγασμένη θέση σταύθμευσης. Στο νέο νόμο μου παρουσίασε 2 Φ.Κ., το ένα κενό και το άλλο με τον τίτλο "Αυτόματη καταχ. ΦΚ για πισίνα, παραβάσεις, διαφ. διαμερισμάτωση" και σημειωμένες 2 λοιπές πολ/κες παραβάσεις.  Το κενό Φ.Κ. το σβήνω και δε με αφήνει να προχωρήσω γιατί λέει:  ΦΚ: Σε ΦΚ με "ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 3" δεν επιτρέπεται η δήλωση καμίας άλλης παράβασης.

Τι πρέπει να κάνω??

αυτά θα πρέπει να δηλώθούν στο Ε9? 
Θέλει ΔΕΔΟΤΑ για τ΄τοιου τύπου παραβάσεις? 

 

έχει κάποιος σχόλιο για αυτό το post??

Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιος σχόλιο για αυτό το post??

Δηλαδή σβήνεις το ένα κενό φύλλο καταγραφής και μένεις με το άλλο φύλλο καταγραφής όπου φαίνεται η στεγασμένη είσοδος και η στεγασμένη θέση στάθμευσης ως παραβάσεις κατηγορίας 3? Και γιατί δεν σε αφήνει να προχωρήσεις? Ποιες είναι οι άλλες παραβάσεις? Ή κάτι κατάλαβα λάθος?

Link to comment
Share on other sites

pipakos δεν υπάρχει άλλη παράβαση.

μάλλον κολάει στις 2 πολ. παραβάσεις (του 1998) που μεταφέρθηκαν σε συνδιασμό με την κατηγορία 3. δικό μου το λάθος όμως, ήθελε κατηγορία 4. 

μου βγάζει αυτό το μήνυμα ΦΚ: Σε ΦΚ με "ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 3" δεν επιτρέπεται η δήλωση καμίας άλλης παράβασης.

 

στην κατηγορία 4 το παίρνει. 

 

μπορώ να θεωρήσω το στέγαστρο του πάρκιν (είναι ξύλινη κατασκευή και κεραμίδια από πάνω) ως πέργολα, ΚΑΤ 3 παρ. στ, και το στέγαστο της εισόδου (πάλι με κεραμίδι) ως διακοσμιτικό στοιχείο, ΚΑΤ 3 παρ. α??

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσαν να μπουν και ΚΑΤ3, αν και η πέργολα έχει κάποιους περιορισμούς σύμφωνα με τον ορισμό της στο ΝΟΚ. Μπορείς να τα βάλεις και όλα σαν μία λοιπή παράβαση ΚΑΤ 4 να τελειώνει η υπόθεση.

Δεδοτά αν δεν έχεις άλλες παρανομίες στο κυρίως κτίριο ίσως και να μην χρειάζεται να κάνεις μόνο για αυτά. Ούτε στο Ε9 από ό,τι ξέρω δηλώνονται τέτοιες κατασκευές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω μια δήλωση σε υπαγωγή. Πληρώθηκε το πρόστιμο κανονικά και πάω να κάνω οριστική υπαγωγή χωρίς να έχω αλλάξει κάτι μετά την αποπληρωμή του προστίμου.

Στο παραθυράκι που βγαίνει τα παράβολο ενώ ήταμ 500 ευρώ γίνεται 1000. Θα προκύψει διαφορά 500 ευρώ προς πληρωμή και γιατί??

Help!!

 

post-13009-0-95695200-1394454107_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στα "τρέχοντα" γιατί βγάζει ανταποδοτικό τέλος 40 ευρώ;;;;; Τόσο πλήρωσες;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι τόσο είχε βγει και τοσο πληρώθηκε, τωρα όμως το σύστημα το μειώνει σε 25 ευρώ.

Μου φαίνεται πολύ περίεργο, θα το πατήσω αργότερα και θα δώ τι γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.