Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιος που να το πλήρωσε με web banking Πειραιώς για να μου πεί τον τρόπο και το επιπλέον ποσό που χρεώθηκε;

Έχω την εντύπωση ότι δε γίνεται, αφού όπως λέει και το ειδοποιητήριο, εξοφλείται μόνο στην Εθνική και την Αττικής. Αν έχεις λογαριασμό σε κάποια από αυτές τις τράπεζες, βγάλε και κωδικούς e-banking αλλοιώς άνοιξε ένα λογαριασμό μόνο και μόνο για να πληρώνεις το ΤΣΜΕΔΕ σου, αφού τα c.c. μάλλον θα μείνουν αρκετά. Προσωπικά, με εξυπηρέτησαν εκτός ουράς σε κατάστημα της Εθνικής, από γραφείο και όχι στα ταμεία.

Edited by sixoremenos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σου άνοιξαν λογαριασμό δηλαδή?

Ωχ! Έχεις δίκιο, λάθος... Είχα ήδη λογαριασμό. Άκυρο το περί ανοίγματος λογαριασμού, λόγω c.c.

 

Sorry!

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε μερικες μέρες και ξαναμπες στο etsmede να τυπωσεις το καινούργιο.

Αν σου βγάζει το ίδιο απευθύνσου στο τοπικο ΤΣΜΕΔΕ.

Είναι σίγουρο όμως οτι αυτή είναι η σωστή διαδικασία(εννοώ οτι θα αλλαχθεί και θα πληρωθεί το διορθωμένο και όχι να αφαιρεθεί από τον επόμενο λογαριασμό); Είναι κάποιος που να έκανε την αίτηση μετά τις 31/8 που βγήκαν τα ειδοποιητήρια και να του το αλλάξανε με νέο; Εννοείται οτι η αίτηση μου για χαμηλότερη κατηγορία έγινε δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχουν ρωτήσει κάποιοι συνάδελφοι, επιβεβαιώνω (καθόσον το έκανα σήμερα) ότι μπορείτε να εξοφλήσετε στην Εθνική ή στη Αττικής (εγώ πάντα προτιμώ Αττικής λόγω ανύπαρκτης ουράς) με τραπεζική επιταγή από άλλη τράπεζα. Φαντάζομαι οι περισσότεροι ξέρετε την διαδικασία. Το καλό είναι ότι δεν υπάρχουν τέλη απλά πρέπει να στηθείτε σε ουρά δύο τραπεζών.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω εγω τη διαδικασια agios, μπορεις να μας την αναλυσεις σε παρακαλω; :smile:

Δεν πλήρωσα έτσι το ΤΣΜΕΔΕ, αλλά h διαδικασία με τις τραπεζικές επιταγές είναι κάπως έτσι:

 

Πηγαίνεις στην τράπεζα που έχεις το λογαριασμό σου, που περιέχει τα χρήματα για το ΤΣΜΕΔΕ.

 

Λες στον ταμία 'γεια σας, θα ήθελα να εκδώσετε μια τραπεζική επιταγή στο όνομά μου, για το ποσό τάδε (ακριβώς όσο είναι οι εισφορές σου). Τα χρήματα θα τα πάρετε από το λογαριασμό μου δείνα'.

 

Στη συνέχεια πάς στην Αττική ή Εθνική με αυτήν την τραπεζική επιταγή και το ειδοποιητήριο, και πληρώνεις το ΤΣΜΕΔΕ.

Edited by kyr75
Link to comment
Share on other sites

Όχι, θα τους πεις να στείλουν έμβασμα σε άλλη τράπεζα, θα πας στην άλλη, θα πάρεις τραπεζική επιταγή και θα γυρίσεις στην Ατιτικής, θα κάνεις κατάθεση...

Αυτό ακριβώς, τίποτα άλλο!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

τελικά μπορούμε να πληρώσουμε μέσω web-banking εθνικής τα νέα ειδοποιητήρια με την ένδειξη  ¨προσοχή το παρόν μέχρι την 30/9/2015 θα εξοφλείται μόνο στην ΕΤΕ και Αttica Bank"? το έχει κάνει κανείς μέσω της ΕΤΕ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.