Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Προσπαθω να πληρωσω με ebanking ΕΤΕ και δεν δεχεται το πεδιο ΑΡΙΘΜΟΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΤΗΡΙΟΥ.

Ποσα ψηφια βαλατε?

(η αιτηση μου για χαμηλοτερη κατηγορια εγινε δεκτη την 21.8 )

Edited by Clemenza
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να πληρωσω με ebanking ΕΤΕ και δεν δεχεται το πεδιο ΑΡΙΘΜΟΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΤΗΡΙΟΥ.

Ποσα ψηφια βαλατε?

(η αιτηση μου για χαμηλοτερη κατηγορια εγινε δεκτη την 21.8 )

 

Κι εγω έχω ακριβως το ιδιο πρόβλημα. Σημειωτεόν απως η δική μου αιτηση μου αλλαγης ασφαίστικής κλάσης εγινε δεκτή καπου στις αρχές του Αυγουστου αν θυμάμαι, αρα δεν εμπιπτω στην κατηγορία των μετα 25/9.

 

Υστερα απο επικοινωνια με την τεχνικη υποστηριξη του i-banking της ΕΤΕ μου ειπανε πως υπαρχει γενικοτερα προβλημα στο σύστημα τους και δεν αναγνωριζει αρκετους αριθμους ειδοποιητηριων. Μου ειπανε να δοκιμασω αργοτερα, με λιγα λογια θα φαμε ολη μερα προσπαθώντας να πληρωσουμε το ΤΣΜΕΔΕ και να δουμε αν θα καταφερουμε να το πληρωσουμε κιολας.

 

Ειναι λιγο αστειο βεβαια να εχω καταφερει να μαζεψω τα λεφτα για να το πληρωσω και να μην μπορω με υπαιτιοτητα του ΤΣΜΕΔΕ (ετσι μου ειπαν απο την ΕΤΕ οτ ειναι ευθυνη του ΤΣΜΕΔΕ)

 

Επισης μου ειπαν πως εχουν ενημερωσει την αρμοδια υπηρεσια του ΤΣΜΕΔΕ για το ζητημα. Εγω ωστόσο εχω ηδη ζητησει απο την ΕΤΕ να μου βεβαιωσει εγγράφως για την αδυναμία μη καταβολής της οφειλής όχι απο δική μου υπαιτιότητα για παν ενδεχόμενο.

 

Ωστόσο για να απαντησω στην ερωτηση σου απο την τεχνικη υποστηριξη μου ειπανε πως βαζεις ολα τα ψηφια (9 δηλαδη) χωρις κενο.

Edited by Debaser
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν λυθει το θεμα και δεν δοθει παραταση, τι προσαυξησεις επιβαλλονται?

 

Το θεμα δεν ειναι οι προσαυξησεις. Για την ρυθμιση με 100 δοσεις και για την αλλαγη ασφαλιστικη κλάσης δεν ειναι προαπαιτουμενο να πληρωνουμε εμπροθεσμα τις τρεχουσες οφειλες? Δεν υπαρχει περιπτωση να χασω ας πουμε ειτε τη ρυθμιση ειτε την υπαγωγη σε κατωτερη κλαση? Αυτο με ανησυχει περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τοση προσπαθεια να μαζεψω τα χρηματα και τωρα δεν δεχεται την πληρωμη  :smile:

@Debaser:  Σωστο αυτο που λες αλλα απο τη στιγμη που εχει ενημερωθει η αρμοδια υπηρεσια του ΤΣΜΕΔΕ, δεν θα υπαρξει προβλημα. Θα ηταν παραλογο (κατι ειπα τωρα...)

Εγω παντως θα προσπαθησω μεχρι 23.59.59

Θελω να τα ξεφορτωθω τα χρηματα. Νοιωθω αβολα μετα απο τοσο καιρο να τα βλεπω στον λογαριασμο μου  :mrgreen:

Edited by Clemenza
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου λες... Αυτο για το πως μαζεψες τα χρηματα

 

Οσο για το τι ειναι παραλογο και το οχι ασε.... Με βλέπω να μαλωνω με ολες τις υπηρεσιες του ΤΣΜΕΔΕ απο αυριο.... κι αυτο ΑΝ σηκωσουν ποτε το τηλεφωνο.

Edited by Debaser
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να πληρωσω με ebanking ΕΤΕ και δεν δεχεται το πεδιο ΑΡΙΘΜΟΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΤΗΡΙΟΥ.

Ποσα ψηφια βαλατε?

(η αιτηση μου για χαμηλοτερη κατηγορια εγινε δεκτη την 21.8 )

θέλει όλα τα ψηφία (και το τελευταίο, το ξέμπαρκο) συνεχόμενα χωρίς κενά. Κάνε καμιά προσπάθεια ακόμα (εμένα το πήρε με τη δεύτερη προσπάθεια).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.