Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Κ εγω δοκιμασα το μεσημερι κ το απογευμα κ δε δεχεται τον αρ ειδοποιητηριου.κ εχω κανει αιτηση απο τελη Αυγουστου.Τα ιδια με σας μου ειπαν στην υποστηριξη web banking ετε. Εστειλα mail στο τσμεδε κ αυριο το πρωι θα παω στο Τσμεδε με την ελπιδα να εξυπηρετηθω.

ΥΓ φπα,ενφια,εφορια οι συναλλαγες internet banking μου γινονται δεκτες κ το βραδυ της τελευταιας ημερας

Edited by jim
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μολις δόθηκε παραταση σε όλους τους ασφαλισμένους μέχρι 09/10 λόγω "τραπεζικής δυσλειτουργιας". Μου εστειλαν email απο το Τμημα Διαχειρισης ΕΙσφορων.

 

Ετσι το ΤΣΜΕΔΕ για ακομη μια φορα δεν φταιει σε τιποτα. Το ελλιπες αρχειο Αριθ.Ειδοποιητ.-Ονοματων που εστειλε στις τραπεζες, ειναι τραπεζικη δυσλειτουργια.

Edited by Debaser
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

μου έστειλαν και μένα mail ότι :

 

"κατόπιν της Αλλαγής της Ασφαλιστικής Κλάσης που αιτηθήκατε μέσω της Ηλεκτρονικής σας Αίτησης η οποία και εγκρίθηκε

έχει εκδοθεί η ΝΕΑ ειδοποίηση πληρωμής των ασφαλιστικών εισφορών για το Α' Εξάμηνο του 2015"

 

όμως στην αρχική σελίδα η ειδοποίηση πληρωμής δεν έχει αλλάξει!

Link to comment
Share on other sites

μου έστειλαν και μένα mail ότι :

 

"κατόπιν της Αλλαγής της Ασφαλιστικής Κλάσης που αιτηθήκατε μέσω της Ηλεκτρονικής σας Αίτησης η οποία και εγκρίθηκε

έχει εκδοθεί η ΝΕΑ ειδοποίηση πληρωμής των ασφαλιστικών εισφορών για το Α' Εξάμηνο του 2015"

 

όμως στην αρχική σελίδα η ειδοποίηση πληρωμής δεν έχει αλλάξει!

Πρέπει να μπείς μέσα από την εφαρμογή που ζήτησες να αλλάξεις ασφαλιστική κατηγορία και να τυπώσεις το νέο ειδοποιητήριο.

Link to comment
Share on other sites

Πληρωσα το τελευταιο ειδοποιητηριο και μου ανεφεραν και τα αναδρομικα "ΥΠΕΡ ΟΑΕΔ" που χρωσταω.

Για τα ετη 2011, 2012 και 2013 που δεν μας ειδοποιησαν ποτέ (τουλαχιστον εγκαιρως), τι γινεται με τις προσαυξησεις?

Δηλαδη, μπηκε αναδρομικα το 10ευρω/μηνα υπερ οαεδ. Και ταυτοχρονα κατεστησαν και ληξιπροθεσμα?

Εμενα μου βγαινει ενα χρεος (αναφερομαι παντα στο "ΥΠΕΡ ΟΑΕΔ"), οπου το 40% ειναι προσθετα τελη!

Ειναι νομιμο αυτο που κανουν?

Link to comment
Share on other sites

Αφορά τα έτη 2011 και 2012, δηλαδή 240 στον καθένα συν τις προσυξησεις.εχουν φτάσει πλέον 310 όμως δεν είναι απαιτητα δηλαδή παίρνεις ασφαλιστική ενημ. χωρίς να τα πληρώσεις.το θέμα είναι ότι τοκιζονται . Από ότι ρώτησα όμως ελάχιστοι τα έχουν πληρώσει.

Edited by mantsos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Συνάδελφοι,

 

μήπως τα νέα ειδοποιητήρια πληρώνονται μόνο στο Ταμείο με φυσική παρουσία και όχι μέσω web banking ; 

Έκανα Αίτηση Υπαγωγής την 28/9/15 και μου ήρθε το νεό ειδοποιητήριο 3/10/05 το οποίο μεταξύ άλλων αναφέρει:

post-46561-0-57696600-1444256139_thumb.jpg

Edited by Antiermitianos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχουμε καθόλου εικόνα του πότε θα πρέπει να πληρώσουμε το Β' τρίμηνο; 

έχουν πει τίποτα για την έκδοση του σχετικού ειδοποιητηρίου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχουμε καθόλου εικόνα του πότε θα πρέπει να πληρώσουμε το Β' τρίμηνο; 

έχουν πει τίποτα για την έκδοση του σχετικού ειδοποιητηρίου;

Το Β' εξάμηνο εννοείς....

Λογικά κατά το 2016.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.