Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ηλεκτρονική Υποβολή ΦΕΜ μέσω Taxisnet


Recommended Posts

Όχι. Σήμερα μπήκε, προφανώς με την τελευταία αναβάθμιση που κάνανε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι!!!!!!!!!!!

 

Αν κανουν κατι και με τις αμοιβες και το ΕΜΠ-ΤΣΜΕΔΕ (οσο υπαρχει), γλιτωνουμε τουλαχιστον 3-4 μεροκαματα το χρονο!!!!!

 

 

 

Γιναμε Ευρωπη!!!!!

Βαζεις ΑΦΜ και σου βγαζει στοιχεια ιδιοκτητων αμεσως!!!

Μπαινω στον πειρασμο να πληρωσε 1-2 ΦΕΜ  ετσι να τους κανω σεφτε!!!!

 

:smile:

Edited by terry
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Κανε μια δοκιμη να δεις.

Στη ΔΟΥ θα ειναι ακυρο αν το πληρωνεις.

Λογικα με ηλ. κωδικο σε Τραπεζα ή μεσω web!!

 

YΓ. Στο web-banking της ΕΤΕ δεν βλεπω καποια επιλογη.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

... αυτό έψαχνα κι εγώ τώρα ... στην ίδια τράπεζα ψάχναμε γι' αυτό αργούσε ?

ίσως είναι στην επιλογή άλλοι φόροι ... θα επικοινωνήσω αυρίο με την τράπεζα και θα σου στείλω pm αν μάθω κάτι (εννοείται ότι θα αναφερθεί κι εδώ)

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι ευχαριστώ για την "διαφώτιση" ας ελπίσουμε κάτι να αλλάξει επιτέλους μπας και γλιτώσουμε καμιά εργατοώρα για να σπρώξουμε το άρμα της ανάπτυξης........κάτι είναι και αυτό!  

Link to comment
Share on other sites

Το πήρατε είδηση αυτό;!!!

 

Αν πας να συμπληρώσεις τα στοιχεία θα δεις ότι η παρακράτηση γίνεται επί της συμβατικής αμοιβής και όχι επί της πραγματικής!!!

 

Αν π.χ. έκανες ένα Π.Ε.Α. συμβατικής αξίας Χ € και πληρώθηκες-έκοψες Α.Π.Υ. (X/2) €, η παρακράτηση φόρου 10% γίνεται επί του Χ και όχι επί του (X/2) ποσού, όπως ίσχυε μέχρι σήμερα.

 

ερώτηση: πως συμπληρώνετε την 2η σελίδα μετά την 1η καταχώριση; (μάλλον αν κατάλαβα καλά υποβάλλεις κάθε μία κάθε Δήλωση ξεχωριστά;;; Αν δηλαδή έχεις μαζέψει 10 δηλώσεις θα υποβάλλεις 10 φορές και θα σου βγάλει 10 πληρωμές;;; κουφό μου φαίνεται...μάλλον κάτι δεν καταλαβαίνω σωστά.)

Edited by emnikol
Link to comment
Share on other sites

Μιλώ για "ΔΗΛΩΣΗ ΠΡΟΚΑΤΑΒΛΗΤΕΟΥ ΦΟΡΟΥ ΣΤΙΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ-ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ" όπου για Π.Ε.Α. είναι 10%

Link to comment
Share on other sites

και την συμβατική τιμή πως την γνωρίζει το σύστημα είναι συνδεδεμένο με το λειτουργικό του ΤΕΕ ; Δεν έχω τους κωδικούς  στο taxis αφού μου τους έχει αλλάξει η λογίστρια και δεν τους θυμάμαι Θα τα δω από δευτέρα 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.