Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ηλεκτρονική Υποβολή ΦΕΜ μέσω Taxisnet


Recommended Posts

Απλά για ενημέρωση αναφέρω ότι σήμερα ενημερώθηκε το taxis επιτέλους!Απο τις 7/1 το κατάθεσα...20 μερούλες...δεν είναι και άσχημα..

Άρα από δω και στο εξής, πριν υποβάλλουμε ΦΕΜ βγάζουμε μια ενημερότητα να την έχουμε καλου κακού.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Απλά για ενημέρωση αναφέρω ότι σήμερα ενημερώθηκε το taxis επιτέλους!Απο τις 7/1 το κατάθεσα...20 μερούλες...δεν είναι και άσχημα..

Άρα από δω και στο εξής, πριν υποβάλλουμε ΦΕΜ βγάζουμε μια ενημερότητα να την έχουμε καλου κακού.

+1 Πολύ βασικό, δεν μπορείς να εκδώσεις ενημερότητα, δεν ξέρω αν πας στην εφορία με παραστατικά αν μπορούν να σου δώσουν, 17/01/2014 και ακόμα περιμένω.......

Link to comment
Share on other sites

Στα πεδία με κίτρινο δε βάζουμε τίποτα; Μόνο τα πεδία με άσπρο συμπληρώνουμε; Δηλαδή βάζουμε μόνο το ΑΦΜ του πελάτη;

Link to comment
Share on other sites

Στα πεδία με κίτρινο δε βάζουμε τίποτα; Μόνο τα πεδία με άσπρο συμπληρώνουμε; Δηλαδή βάζουμε μόνο το ΑΦΜ του πελάτη;

Ναι μόνο άσπρα,

 

τα κίτρινα παραθέτουν πληροφορίες σύμφωνα με τα δεδομένα που δίνεις

 

πχ δίνοντας ΑΦΜ στο επόμενο στάδιο θα αναγράφεται αυτόματα τα στοιχεία του πελάτη, εισάγοντας αμοιβή υπολογίζει το ΦΕΜ

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το λές, ίδια περίπτωση ε΄χω κι εγώ.

 

Εκοψα μια ΑΠΥ βιαστικά για να κλείσω ΦΠΑ και ξεχάσθηκα με το ΦΕΜ. Τι κάνουμε τώρα;

Link to comment
Share on other sites

κατι δεν παει καλα....

 

βλεπω καμια 8 φεμ που ειχα πληρωσει 15/1/2013  για διαχειριστικη περιοδο του 2012 ναναι χρεωμενα στο 2013

 

μηπως το συστημα οταν λεει 2014 το εχει ημερολογιακα οτι τα εκδιδουμε?

 

γιατι καποιο που κοβεις 30/12  δεν προλαβαινεις να το πληρωσεις την ιδια χρονια

 

 

υγ σε γκισε τραπεζας γινεται πληρωμη η μονο μεσα απο ε-banking?

 

υγ 2 ισχυει ακομα οτι το ΦΕΜ για τιμολογια επιχειρησεων παμε ακομα ΔΟΥ?

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Συνάδεφλοι,

 

Σε εμένα απο την άλλη δε μου παρουσιάζει κανένα πρόβλημα. Μολις το καταθέσω και με ηλεκτρονική πληρωμή την ιδια μέρα μεσω ιντερνετ το σύστημα ενημερώνεται μεσα σε δυο ημέρες. Δεν μου εχουν τύχει οι καθυστερήσεις που αναφέρεται.... και δεν εχω καταθέσει μόνο ενα ωστε να έτυχε

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.