Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ηλεκτρονική Υποβολή ΦΕΜ μέσω Taxisnet


Recommended Posts

μα ο ιδιώτης δεν μπορεί να κάνει παρακράτηση.. απ' όσο ξέρω τουλάχιστον

 

το θέμα είναι οτι εγώ για την ίδια ακριβώς δουλειά εκεί που έκοβα μπλοκάκι στην εταιρία θα κόψω τώρα ένα ποσό στον ιδιώτη. Έτσι προκύπτει η διαφορά της παρακράτησης που την απέδιδε η εταιρία ως τώρα και η οποία μόνο μικρή δεν είναι. Αναρωτιέμαι λοιπόν πως πρέπει να την πάρω γι αυτό και σκέφτηκα να του ζητήσω να μου πληρώσει ένα αντίστοιχο ΦΕΜ;

Μήπως η λύση είναι να μου τα δώσει στο χέρι τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ιδιωτης.

Ειναι ελ. Επαγγελματιας, δηλαδη ατομικη επιχειρηση.

Μια χαρα μπορει να κανει παρακρατηση.

Πλεον νομιζω γινεται και μεσω του taxis.

Προσοχη διοτι η παρακρατηση γινεται μεχρι τις 20 του επομενου μηνα απο οταν κοπει το ΤΠΥ (αν θυμαμαι καλα)

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά έκανα την διαδικασία και προσεξτε τα εξής

1) Σου βγάζει ταυτότητα πληρωμής η οποία πρέπει να πληρωθεί αυθημερόν.

2) Δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορώ να υποβάλω επιπλέον φεμ???? Δεν μου δίνει την δυνατότητα να ξαναυποβάλλω. Σαν να είναι μια φόρμα για όλο το έτος....

Link to comment
Share on other sites

Πατάς επεξεργασία δηλώσεων και ξαναπατάς υποβολή. Σε βγάζει σε νέα φόρμα. Δεν υπέβαλλα δευτερο ΦΕΜ αλλά λογικά έτσι είναι.

Επίσης για να πληρωθεί το ΦΕΜ με e-banking δεν χρειάζεται να έχει ειδική επιλογή το e-banking. Είναι κοινή για τις βεβαιωμένες οφειλές εκτός ρύθμισης.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά σε όλους, συναδέλφους και μη! Υπέβαλλα (και πλήρωσα) δύο ΦΕΜ στο καπάκι χθες βράδυ. Όπως τα λέει ο συνάδελφος giorgosv είναι.

Link to comment
Share on other sites

Χθές που υπέβαλλα ενα ΦΕΜ μου έβγαλε ότι πρέπει να πληρωθεί την επόμενη 7/1/2014 άρα σου δίνει μια μέρα. Μετά πέφτουν προσαυξήσεις...πόσο είναι δεν γνωρίζω..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.