Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πολύ μικρό μπάνιο ξένων, δεν ανοίγει η πόρτα


doragk

Recommended Posts

Καλά ας λύσει τώρα αυτό το πρόβλημα κι αν κοκκινίζουν μετά θα βρούμε λύσεις για την έλλειψη ηχομόνωσης.

Μόλις πει ο επισκέπτης που είναι η τουαλέτα δυναμώνουν (και αυτόματα μη σου) την μουσική στο σαλόνι πχ… :shock:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ένα πρόβλημα που έχουν οι ανοιγόμενες προς τα έξω είναι το έξης: με το που την ανοίγει κάποιος μη ξέροντας αν είναι κατειλημμένο το WC (ιδίως όταν είναι πολλά άτομα στο σπίτι) αφήνει το χρήστη του WC φουλ εκτεθειμένο. Γι'αυτό προτείνω σίγουρα το κλειδί πάνω στην κλειδαριά και ίσως διακόπτη με λαμπάκι για να φαίνεται πότε είναι το WC κατειλημμένο. Πάντως η ανοιγόμενη προς τα έξω είναι η λύση.

Link to comment
Share on other sites

 και για να λειτουργησει πορτα προς τα μεσα πρεπει να ειναι μόνο 60cm,

Χωρίς να είμαι ειδικός, πόρτα 60 εκ. δεν παίζει?

 

Και .... αν κάποιος δεν χωράει ας πάει στο κανονικό.

Edited by antloukidis
Link to comment
Share on other sites

Το φωτάκι.... να είναι κόκκινο??????? αχαχαχαχααχαχα  έσκασα στα γέλια, πραγματικά. Σόρυ, αλλά δεν κρατήθηκα.

 

Μα καλά ρε συνάδελφε, νιπτήρας 400 ευρώ στο WC ξένων? Δηλαδή στο δικό σου τι έχεις? Με διαμάντια..... ???? Πάλι σε πειράζω, περί ορέξεως.... κολοκυθόπιτα.

 

Στα ουσιαστικά τώρα. Αν είναι μαιζονέτα και το WC είναι στο ισόγειο, μόνο των "ξένων" δεν είναι. Αν είστε όλη την ώρα κάτω, αυτό θα χρησιμοποιείτε. Σιγά μην ανεβαίνετε στον όροφο για πιπί.

 

Συρόμενη-δίφυλλη και προς τα έξω μάλλον να την ξεχάσεις. Οπότε, ή μετακινείς λίγο το νιπτήρα, ή πολύ απλά, ρίχνεις ένα τοιχαλάκι, και το ξαναφτιάχνεις με γυψοσανίδα. Διπλή, και από μέσα ανθυγρή φυσικά. Πάντως με καλή κόλα πλακιδίων και ένα καλό στόκο, ξεχνάς τις υγρασίες. Άντε, αν φοβάσαι πολύ, πέρνα και μια αδιαβροχοποίηση στους αρμούς και τέλος.

 

Το θέμα με τα κρεμαστά με απασχολεί. Και άντε και είναι ελαφρύς ο νιπτήρας, με τη λεκάνη? Και αν κάτσει ένας 100 kg, τι γίνεται? Και στο δικό μου σπίτι έβαλα κρεμαστές λεκάνες, αλλά σε τοίχο και μάλιστα 12άρι τούβλο (μπαντικά χτισμένο). Και όχι μόνο αυτό, έπιασα και με κάτι ανοιξείδοτες λάμες το καζανάκι πριν το χοντρό σουβά. Αν φύγει τώρα η λεκάνη, θα πάρει και τοίχο μαζί της.

 

.... ακόμα γελάω με το φωτάκι.......

 

Κάνε την αλλαγή τώρα, που είναι ακόμα μαστόρια μέσα. Μετά ούτε πο θα το σκέφτεσαι να βάλεις σκόνες και συνεργεία ενώ κατοικείς, θα το βλέπεις διαρκώς και θα λές..... τι  μ@#$%#% που δεν το χάλασα τότε. Οπότε "κλείσε τη μύση σου τώρα", "πιες την πορτοκαλάδα", και κάνε τώρα την όποια αλλαγή ή συμβιβασμό. Μετά τέλος. Χειρότερα να έχεις τους "κανίβαλους" ενώ μένεις μέσα.....

 


 

Συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

Didonis

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Καλά ας λύσει τώρα αυτό το πρόβλημα κι αν κοκκινίζουν μετά θα βρούμε λύσεις για την έλλειψη ηχομόνωσης.

Μόλις πει ο επισκέπτης που είναι η τουαλέτα δυναμώνουν (και αυτόματα μη σου) την μουσική στο σαλόνι πχ… :shock:

+1

αυτό ακριβώς σκεφτόμουν κι εγώ με το άναμμα του διακόπτη στο WC να ρίχνει από ηχεία μια ροκιά (soft πχ Europe αυτό που ειχαν σημα στο Eurobasket, ή το welcome to the jungle των guns 'n roses που έχει και σφίξιμο) και να κλείνει με το σβήσιμο του διακόπτη

Link to comment
Share on other sites

Προς τα εξω εννοειται. Το εχω κανει 2 φορες, τη μια σπιτι μου. Κ ουτε καν αλλαξα κασωμα εννοειται. Γεμισμα με ξυλινη φασα κ κόψιμο με τροχο με οδηγο. Ουτε καν την πορτα. Απλα η ιδια πορτα οταν την βαζεις απο μεσα εξω αλλαζει φορά.

 

Τελειο βγηκε, ουτε καν τυψεις δεν εχω. Εξαλλου πως να εχω, ειμαι πολιτικος

Edited by [email protected]
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.