Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υποβολή από τους μηχανικούς κατάστασης έγγραφων συμφωνιών έως 20/02/2014.


anilia

Recommended Posts

Καλημέρα, εγώ πηγα στην εφορία με τη λίστα και δεν τη δέχονται. Αν θέλω να είμαι καλυμενη από φέτος να καταθετω τριμηνιαία στην εφορία , που τη δέχονται.

Στο Τεε επίσης λενε ότι δεν τη δέχονται τι κάνουμε λοιπον;

Επίσης υπάρχουν πολλά έργα που δεν οφείλουμε να ανοιξουμε στο ΤΕΕ , οπως οι βεβαιώσεις νομιμότητας, προμετρήσεις, αποτυπώσεις κλπ. Εκεί πως θα ανεβασουμε τα συμφωνητικα;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σκεφτειτε το αλλο...

Καπου (δε θυμαμαι που, πως, ποτε, γιατι κλπ) κυκλοφορησε το οτι κανουμε συμφωνητικο μονον εφοσον η συμφωνηθεισα μας διαφερει απο τη νομιμη

Υπαρχουν ομως και ΑΠΥ που κοβονται για εργα που δεν περνανε απο συστημα αμοιβων....

Εκει δεν κανουμε συμφωνητικα? Φυσικα και κανουμε μιας και ο 3919 υποχρεωνει εγγραφη συμφωνια των συμβαλλομενων για καθε δουλεια ανεξαιρετως

 

Απο την αλλη μας υποχρεωνουν να ανεβαζουμε τα συμφωνητικα στο ΤΕΕ ωστε αυτο μετα να καταθεσει συγκεντρωτικη λιστα με τα συμφωνητικα καθε μηχανικου (μη γελατε ρε  :mrgreen: ) στο ΥΠΟΙΚ

Και αυτο για διασταυρωση

Η λιστα ομως που θα καταθεσει το ΤΕΕ θα διαφερει απο τη δικια μας δεδομενου οτι δε θα συμπεριλαμβανονται τα συμφωνητικα για εργα που δεν περνανε απο το συστημα αμοιβων του ΤΕΕ, συμφωνητικα τα οποια θα συμπεριλαμβανουμε στη δικη μας λιστα....

 

Δε βλεπετε οτι καπου μπαζει ολο αυτο?

 

Και εσεις αγχωνεστε για το που θα καταθεσουμε μια κωλολιστα?

Ηλεκτρονικη καταθεση λεει. Δεν εχει ανοιξει το συστημα? ΔΕΝ ΚΑΤΑΘΕΤΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ

Δε θα ψαχνω μονος μου εναλλακτικους τροπους καταθεσης της, οταν αυτοι δεν προβλεπονται απο πουθενα...

 

Χαλαρωστε λιγο...

 

Εδω δουλειες δεν εχουμε και ασχολουμαστε με τα συμφωνητικα αυτων των λιγων που εχουμε κανει. Για το Θεο δηλαδη...

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σκεφτειτε το αλλο...

Καπου (δε θυμαμαι που, πως, ποτε, γιατι κλπ) κυκλοφορησε το οτι κανουμε συμφωνητικο μονον εφοσον η συμφωνηθεισα μας διαφερει απο τη νομιμη  σωστα

Υπαρχουν ομως και ΑΠΥ που κοβονται για εργα που δεν περνανε απο συστημα αμοιβων....

Εκει δεν κανουμε συμφωνητικα? Φυσικα και κανουμε μιας και ο 3919 υποχρεωνει εγγραφη συμφωνια των συμβαλλομενων για καθε δουλεια ανεξαιρετως  ρε παιδες σοβαρολογουμε κανουμε συμφωνητικα πχ κ για ενα τοπογραφικο?? καν δεν ποια η ποινη?εγω δεν εχω κανει τετοια

 

Απο την αλλη μας υποχρεωνουν να ανεβαζουμε τα συμφωνητικα στο ΤΕΕ ωστε αυτο μετα να καταθεσει συγκεντρωτικη λιστα με τα συμφωνητικα καθε μηχανικου (μη γελατε ρε  :mrgreen: ) στο ΥΠΟΙΚ

Και αυτο για διασταυρωση

Η λιστα ομως που θα καταθεσει το ΤΕΕ θα διαφερει απο τη δικια μας δεδομενου οτι δε θα συμπεριλαμβανονται τα συμφωνητικα για εργα που δεν περνανε απο το συστημα αμοιβων του ΤΕΕ, συμφωνητικα τα οποια θα συμπεριλαμβανουμε στη δικη μας λιστα....κ συμφωνητικα παλια του 4014 που ακομα δεν τα ανεβασαμε (διοτι στις προσωρινες δεν μπηκα ακομα στο ΤΕΕ ΑΜΟΙΒΕΣ μεχρι την πληρη υπαγωγη στο 4178)...τι γινεται

 

Δε βλεπετε οτι καπου μπαζει ολο αυτο?

 

Και εσεις αγχωνεστε για το που θα καταθεσουμε μια κωλολιστα?

Ηλεκτρονικη καταθεση λεει. Δεν εχει ανοιξει το συστημα? ΔΕΝ ΚΑΤΑΘΕΤΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ  συμφωνω απολυτα ,μας φτανουν οι παπ@@@ιες του 4178

Δε θα ψαχνω μονος μου εναλλακτικους τροπους καταθεσης της, οταν αυτοι δεν προβλεπονται απο πουθενα...

 

Χαλαρωστε λιγο...

 

Εδω δουλειες δεν εχουμε και ασχολουμαστε με τα συμφωνητικα αυτων των λιγων που εχουμε κανει. Για το Θεο δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

Που ν' ανεβάσω μια λίστα με τις παπαριές που έκαναν το 2013, έτσι για να μην τις ξεχάσουν;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Που ν' ανεβάσω μια λίστα με τις παπαριές που έκαναν το 2013, έτσι για να μην τις ξεχάσουν;;;;;;

εδώ μια και το λέμε ή στα ανέκδοτα ή άνοιξε καινούργιο θρεντ δηλ. νήμα (μ-νήμα εκ της μνήμης) για να μείνει και να συμπληρωθεί

Link to comment
Share on other sites

Πες τους να πάνε να σαλτάρουν τώρα.....Αντε γεια!!!

 

Κλασικά πράγματα, μου αρέσει που κάποιοι το είχαν πάρει σοβαρά μέρες τώρα και είχαν αγχωθεί....Νέοι είναι θα μάθουν....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.