Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αστεία - Ανέκδοτα (σχετικά και μη...)


iovo

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Νέο παγκόσμιο ρεκόρ στη ... ρίψη κινητών τηλεφώνων .

 

 

Βαρεθήκατε το παλιό σας κινητό τηλέφωνο; :grin:

Οι Φινλανδοί έχουν τη λύση. Είναι η δωδέκατη χρονιά που διεξάγετε το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ρίψεως Κινητών Τηλεφώνων που έγινε στην περιοχή Savonlinna της Φινλανδίας.

 

Νικητής στους άνδρες καταρρίπτοντας το παγκόσμιο ρεκόρ είναι ο Ere Karjalainen που έριξε το κινητό του στα 101,46 μέτρα.

Στις γυναίκες νικήτρια αναδείχθηκε η επίσης Φινλανδή Jonna Mattero εκσφενδονίζοντας το στα 42,47.

Οι Φινλανδοί θεωρούν ότι το συγκεκριμένο πρωτάθλημα εκτός από διασκεδαστικό είναι και οικολογικό. Καλούν τους πολίτες να μαζέψουν ότι κινητό τηλέφωνο έχουν που δεν χρειάζονται, να πάνε στο πρωτάθλημα, να κάνουν την ρίψη τους και στην συνέχεια το κινητό θα πάει...στην ανακύκλωση.

Ο νικητής τόνισε ότι το προηγούμενο βράδυ είχε πιει πολύ και αυτό τον βοήθησε στο να έχει δύναμη μεγάλη για να πετάξει το κινητό του!

Περισσότερα για το νέο ... ολυμπιακό άθλημα :smile: , διαβάστε εδώ .

Link to comment
Share on other sites

Πιο είναι το αντίθετο του βιομηχανου ?...............................................................................................Μηχανόβιος

 

 

Γιατι ο Καίσαρας φόραγε σανδ'αλια ?....................................................................................................Γιατι ήταν Ιούλιος Καίσαρας

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ο Καίσαρας φόραγε σανδ'αλια ?....................................................................................................Γιατι ήταν Ιούλιος Καίσαρας

 

Μα για ποιον άλλο λόγο!!

χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

την στιγμή που διάβαζα τα συγκεκριμένα ποστ, πήραν τηλέφωνο στο σπίτι μου και το σήκωσε η γυναίκα μου....

ακουω την συνομιλία...

"Παρακαλώ?... Μάλιστα. ναι... ναι... ..... .... Α! οχι ευχαριστούμε, έχω, δεν θα με ενδιέφερε... γεια σας."

"Ποιος ήταν?" ρωτάω..

"μία πωλήτρια... για το νεο γοκ του 12 αλλά έχω".... ...... ανοίγει διάπλατα τα μάτια της και συνειδητοποιεί πως δεν πουλάει γουοκ αλλά ΓΟΚ ..... ..... .... ακόμα και η ίδια γελάει.... δεν άντεξα!!! :smile: :-) :smile:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.