Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αστεία - Ανέκδοτα (σχετικά και μη...)


iovo

Recommended Posts

Ο καλύτερος από όλους ήταν ο διαιτητής, χωρίς κανένα πρόβλημα άλλαξε γνώμη και το παιχνίδι συνεχίστηκε.

Το θέμα είναι ο επιθετικος γιατί ξαπλωθηκε ; το μετάνιωσε μετά ; ή κάτι άλλο ;

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ο επιθετικος γιατί ξαπλωθηκε ; το μετάνιωσε μετά ; ή κάτι άλλο ;

 

Θα έχει προταθεί στον γαύρο και κάνει πρόβα.... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Για τη μελέτη μιά χαρά είναι ... για την επίβλεψη όμως δε θα του έδινα τίποτε με αυτή την κλειδαριά ... τέτοια εποχή !

Link to comment
Share on other sites

Πεθαίνει ένας μηχανικός και παει στον Άγιο Πέτρο, (στον παράδεισο). - Τι ήσουνα στην ζωή σου; ρωτάει ο Πέτρος. - Μηχανικός. - Δεν έχεις καμία δουλειά στον Παράδεισο. Άνθρωποι σαν και του λόγου σου είναι καθάρματα που ξεζουμίζουν τον κοσμάκη. Τον στέλνει λοιπόν στην κόλαση. Τον παίρνει ο Διάβολος και τον ξεναγεί. Ο μηχανικός ρίχνει καντήλια από την όλη κατάσταση. Αρχίζει λοιπόν τις επόμενες μέρες να βελτιώσει τα πράγματα. Βάζει κλιματισμό, στήνει ανελκυστήρες, φτιάνει αυτόματες πόρτες κλπ. Κάποια στιγμή τηλεφωνεί ο Θεός στον Σατανά: - Τι γίνεται, πως πάει; - Πολύ καλά. - Τι εννοείς πολύ καλά; - Να από τότε που ήρθε αυτός ο μηχανικός που δεχτήκατε εσείς έχει αλλάξει την ζωή μας, έχει βάλει κλιματισμούς, air condition, τ' άντερα του ξέρει να φτιάχνει ο άνθρωπος. Να 'σαι καλά που μας τον έστειλες. - Έτσι ε; Να μου τον στείλεις αμέσως πάνω! Νομίζω πως έχουμε κι εδώ μερικά πράματα. - Τι 'λε ρε, σου 'στρίψε; Δεν γίνονται αυτές οι μεταθέσεις. Εσύ έχεις φτιάξει τους κανόνες, το ξέχασες; - Αυτό που σου λέω εγώ, να μου τον στείλεις αμέσως πάνω! - Ξέχασε το μεγάλε! - Θα σου κάνω μήνυση , τ' ακούς; του λέει ο Θεός. - Και που θα βρεις δικηγόρο;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.