Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αστεία - Ανέκδοτα (σχετικά και μη...)


iovo

Recommended Posts

Ηταν ενα καραβι με 3 μουτσους, ο ενας γαλλος, ο αλλος γερμανος και ο αλλος ελληνας. Βγαινει ο καπετανιος και τους πιανει εναν εναν, ξεκινοντας απο τον γαλλο.

- Πηδας στην θαλασσα για την πατριδα;

-Οχι, απαντα ο γαλλος

-Πηδας για τα λεφτα;

-Οχι

-Πηδας για τις ομορφες γυναικες;

-Πηδαω, λεει ο γαλλος και πεφτει μεσα

 

Παει μετα στον γερμανο

-Πηδας για την πατριδα;

-Οχι

-Πηδας για τις ομορφες γυναικες;

-Οχι

-Σε διαταζω να πηδηξεις, του λεει ο καπετανιος

-Γιαβολ Καπιταν, λεει και πηδαει

 

Τελος παει στον ελληνα

-Πηδας για την πατριδα;

-Τσου, απαντα ο ελληνας

-Πηδας για τα λεφτα;

-Τσου

-Πηδας για τις ομορφες γυναικες;

-Τσου

-Σε διαταζω να πηδηξεις

Αταραχος και παλι ο ελληνας, απογοητευμενος λοιπον ο καπετανιος του λεει:

-Καλα, αφου δεν θες μην πηδας δεν ειναι αναγκη

Και λεει ο ελληνας

-Ε οχι ρε πουστη δεν θα μου απαγορευσεις εσυ τι θα κανω, θα πηδηξω για να δεις

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγει η πόρτα του ταξί και μπαίνει μια θεογκόμενα τελείως γυμνή. Κάθεται στο πίσω κάθισμα και ο ταξιτζής παρ' όλο το σοκ ρωτάει:

 

- Πού ...πάμε;

 

- Σύνταγμα, του λέει αυτή και ξεκινάνε.

 

Στο πρώτο φανάρι που σταματάνε, ο ταξιτζής την κόβει από τον καθρέφτη από πάνω μέχρι κάτω, αυτή αδιάφορη. Ξαναξεκινάνε και στο επόμενο σταμάτημα ο ταξιτζής δεν αρκείται στον καθρέφτη και γυρνάει πίσω και την τρώει με τα μάτια.

 

- Αμαν πια άνθρωπέ μου, πρώτη φορά βλέπεις γυμνή γυναίκα;

 

- Μωρέ γυμνή γυναίκα έχω ξαναδεί, τώρα πορτοφόλι δεν βλέπω και ανησυχώ.

Link to comment
Share on other sites

Ο σύζυγος κάθεται στον καναπέ στο σαλόνι κάνοντας ζάπινκγ ανάμεσα σε δυο κανάλια.

 

Από το βάθος ακούγεται η φωνή της συζύγου:

 

- Τι κάνεις ρε? Θα την κάψεις την τηλεόραση...

 

- Τι να κάνω ρε γυναίκα αφού βάλανε το μπάσκετ μαζί με την τσόντα ... δεν ξέρω ποιο από τα δύο να δω ...

 

- Την τσόντα δες ... μπάσκετ ξέρεις ...

Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικά χρόνια ο Μητσοτάκης με τον Παπανδρέου ήταν μαζί σε ένα δείπνο στο μέγαρο Μαξίμου. Ηταν πολύ επίσημο δείπνο κι έτρωγαν στην κυριολεξία με χρυσά κουτάλια!

Μια στιγμή λοιπόν ο Παπανδρέου βλέπει έκπληκτος τον Μητσοτάκη να αρπάζει δυο χρυσά πιρούνια και να τα βάζει στην τσέπη του.

"Τον ******!!! Κλέβει τα πιρούνια!!!", σκέφτηκε. "Πρέπει να τα κλέψω κι εγώ!"

Πάει να τα πάρει από το πιάτο του αλλά έτρεμαν τα χέρια του (ήταν στα τελευταία του) κι έτσι χτυπούσαν τα πιρούνια πάνω στο πιάτο με αποτέλεσμα το γκαρσόνι να τρέχει να τον εξυπηρετήσει χωρίς έτσι να μπορεί να τα κλέψει μπροστά του.

Αυτό γινόταν συνεχώς. Κάποια στιγμή το γκαρσόνι πήγε κοντά του για πολλοστή φορά ρωτώντας τον μήπως ή8ελε κάτι.

Τότε ο Ανδρέας του λέει εκνευρισμένος:

- Να σου κάνω ένα μαγικό;

- Βέβαια ό,τι θέλετε, του απαντά γεμάτος προθυμία

Τα βλέπεις αυτά τα πιρούνια;

- Ναι τα βλέπω

- Πάρτα και βάλτα στην τσέπη μου!!

- Μάλιστα απαντάει έκπληκτος το γκαρσόνι και χωρίς δεύτερη κουβέντα βάζει τα πιρούνια στην τσέπη του Παπανδρέου.

- Ωραίαα, του λέει μετά ο Ανδρέας. Βγάλτα τώρα από την τσέπη του Μητσοτάκη!

Link to comment
Share on other sites

Ήταν ένα ζευγάρι παντρεμένο είκοσι χρόνια και ποτέ, μα ποτέ δεν είχαν ανοίξει το φως όταν έκαναν έρωτα! Μια μέρα η γυναίκα ξαφνικά ανοίγει το φως την ώρα που έκαναν έρωτα και βλέπει τον άντρα της να κρατά έναν δονητή η γυναίκα παθαίνει σοκ και του λέει:

- "Δικαιολόγησε μου αυτό που κρατάς και από ότι καταλαβαίνω εδώ και είκοσι χρόνια." Αυτός της απαντάει:

- "Και εσύ δικαιολόγησε μου τα δύο παιδιά που έχουμε!!"

Link to comment
Share on other sites

Ήταν 2 φίλες παντρεμένες που είχαν κανονίσει ένα βράδυ να βγούν για φαγητό χωρίς τους συζύγους τους. Στο γυρισμό τις πιάνει και τις 2 κόψιμο μες στο αυτοκίνητο οπότε λέει η μια στην άλλη:

- "Σταμάτα όπου βρεις δεν κρατιέμαι!"

- "Κι εγώ το ίδιο" λέει και η άλλη.

Σταματάνε λοιπόν χωρίς να το προσέξουν κοντά σε ένα νεκροταφείο. Τρέχει η μια από τη μια πλευρά κι η άλλη από την άλλη. Κάνει ότι κάνει η πρώτη, ψάχνει για χαρτί,τίποτα. Τι να κάνει, βγάζει το εσώρουχο της, σκουπίζεται και το πετάει. Το ίδιο κι η άλλη δεν είχε χαρτί, τι να κάνει ψάχνει γύρω με το χέρι της πίσω, πιάνει κάτι και σκουπίζεται.

Την επόμενη μέρα συναντιούνται οι άντρες τους.

- "Αχ τι έπαθα!" λέει ο πρώτος.

- "Τι έπαθες;" του λέει ο 2ος.

- "Πάντως χειρότερο από αυτό που έπαθα εγώ αποκλείεται!"

- "Για πες...".

- "Να, χθες που είχαν βγει οι γυναίκες μας για φαγητό, θυμάσαι, η δικιά μου γύρισε σπίτι χωρίς εσώρουχο! Ποιος ξέρει με ποιόν θα πηδιόταν!". Κι απαντά ο άλλος:

- Κι όμως, αυτό δεν είναι τίποτα! Η δικιά μου γύρισε με μια κορδέλλα στον κώλο που έλεγε: "Θα σε θυμόμαστε για πάντα..."

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχαία Ιερουσαλήμ , ο κόσμος είναι μαζεμένος γύρω από μια μοιχαλίδα την οποία ετοιμάζονται να λιθοβολήσουν . Τότε παρεμβαίνει ο Χριστός και λέει :

Αυτός που είναι αναμάρτητος ας ρίξει την πρώτη πέτρα.

Όλοι σταματάνε σαστισμένοι και μένουν μετέωροι με τις πέτρες στα χέρια .

Τότε μια γυναίκα ξεχωρίζει από το πλήθος και αφού παίρνει μια τεράστια κοτρόνα την πετάει στην μοιχαλίδα .

Και ο Χριστός :

Ρε μάνα , δεν σου είπα να μην ανακατεύεσαι;

Link to comment
Share on other sites

1.- Κλικάρετε το παρακάτω link

2.- Μετά κλικάρετε στο "click me to get trippy",

3.- Δείτε το κέντρο της οθόνης για 30 δευτερόλεπτα (χωρίς να κλέβετε), και τέλος

4.- Κοιτάξτε το χέρι που κρατάτε το mouse χωρίς να το μετακινείτε.

 

Λέγεται "κιναισθητική παραίσθηση"

 

http://www.neave.com/strobe/

Link to comment
Share on other sites

Ωωχ, τι έπαθα...!!! Λέει μια κοκκινομάλλα στη ξανθιά φίλη της.

- Τι συμβαίνει; ρωτάει η ξανθιά.

- Κοίτα απέναντι στο ανθοπωλείο, ο άντρας μου αγοράζει λουλούδια, απαντά η κοκκινομάλλα.

- Και φοβάσαι ότι τα αγοράζει για κάποια άλλη;

- Όχι, λέει η κοκκινομάλλα, ξέρω ότι τα παίρνει για μένα αλλά να..., όταν μου παίρνει λουλούδια ξέρω ότι θα είμαι για τρεις μέρες ανάσκελα με τα πόδια ψηλά !

- Γιατί, ρωτάει η ξανθιά, .....δεν έχετε βάζο ;

Link to comment
Share on other sites

1.- Κλικάρετε το παρακάτω link

2.- Μετά κλικάρετε στο "click me to get trippy",

3.- Δείτε το κέντρο της οθόνης για 30 δευτερόλεπτα (χωρίς να κλέβετε), και τέλος

4.- Κοιτάξτε το χέρι που κρατάτε το mouse χωρίς να το μετακινείτε.

 

Και το χέρι φουσκώνει ... μεγαλώνει ... φουσκώνει ;) . Εντυπωσιακό αλλά ζαλίζει !

 

 

Και κάτι που μοιάζει με ... ανέκδοτο :

 

Κάποιοι συμφοιτητές μας που ήταν κομματοπατέρες , τέλειωσαν σε ... ν χρόνια ενώ κάποιοι ακόμη τελειώνουν.

 

Υπάρχουν και επιφανείς συνάδελφοι και συμπολίτες μας που μελετούσαν με ... ιδιαίτερο σθένος και περάτωσαν τις σπουδές τους , κατόπιν δηλώσεώς τους , σε 2 μόλις χρόνια :twisted:

 

Δείτε το συνημμένο ... :mrgreen:

post-342-13188726277_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.