Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αστεία - Ανέκδοτα (σχετικά και μη...)


iovo

Recommended Posts

Όποιος βρει τον Χριστόδουλο Ξηρό θα πάρει 4.000.000 ευρώ !

 

μείον:

- Φ.Π.Α. : 23%

- Φόρος Εισοδήματος : 42%

- Έκτακτη εισφορά αλληλεγγύης : 4%

- Φόρος μεγάλου πλούτου : 10%

 

ίσον: 840.000 καθαρά.

 

Ενημερώνονται οι επίδοξοι "πληροφοριοδότες" ότι θα πρέπει να μαζέψουν αποδείξεις από επιχειρήσεις ίσες με 25% του εισοδήματος τους, δηλαδή 1.000.000 ευρώ.

 

Υ.Γ.: Το δημόσιο διατηρεί το δικαίωμα να σας καταβάλλει το ποσό των 4.000.000 ευρώ, όταν τα ταμειακά διαθέσιμα το επιτρέψουν, με τόκο υπερημερίας 6%.

 

Αντίθετα, η καθυστέρηση στην καταβολή των προαναφερθέντων φόρων είναι κακούργημα, επισύρει ποινή φυλακισης, πρόστιμα κατά περίπτωση από 1000 ευρώ και πάνω, ενώ επιπλέον χρεώνεται με τόκους υπερημερίας 8%.

 

Με πήρε ο Χριστόδουλος Ξηρός τηλέφωνο και με απείλησε ότι αν δεν του δώσω 100.000 ευρώ θα πάρει την αστυνομία τηλέφωνο με το όνομα μου και θα τους αποκαλύψει τη θέση του.!;...

Link to comment
Share on other sites

Ήταν ένα ζευγάρι, παντρεμένοι πολλά χρόνια, που το έκαναν κάθε μέρα. Κάποια μέρα η γυναίκα παραπονέθηκε στον άντρα ότι βαρέθηκε την ίδια στάση... Βαρέθηκε κάθε μέρα τα ίδια και τα ίδια...
Προβληματισμένος ο σύζυγος πάει στη δουλειά και άρχισε να σκέφτεται τί να κάνει για να ικανοποιήσει τη γυναίκα του.
Μετά από 6 ώρες την παίρνει τηλέφωνο και της λέει:
- Γυναίκα βάλε τα πιο ωραία εσώρουχα που έχεις! Εχω τρελά σχέδια για απόψε... Βρήκα καινούργια στάση! Λέγεται η στάση του "ξυλουργού".
Ετοιμάζεται η γυναίκα, βάζει τα πρόστυχα τα μαύρα τα εσώρουχα.
Έρχεται ο άντρας, τη ρίχνει στο κρεβάτι... Το κάνουν... 
Τελειώνουν και γυρνάει ο άντρας προς τη γυναίκα:
- Σου άρεσε;
- Μα άντρα μου πάλι τα ίδια κάναμε! Ποια στάση του "ξυλουργού" μου έλεγες;
- Καλά μωρή! Το μολυβάκι στο αυτί δεν το είδες;;;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα έλυσα το οικονομικό μου πρόβλημα δια παντός!

 

Εγκρίθηκα εν. επιθεωρητής κλιματισμού και θέρμανσης!

 

Δοξάστε με :smile:  :smile:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο συνάδελφε ....και τώρα με τα μούτρα στη δουλειά γιατί σε περιμένουν πολλοί λέβητες και σπλιτάκια για επιθεώρηση :smile: :-)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.