Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βόρεια Κορέα: Ο Κιμ Γιονγκ Ουν εκτέλεσε τους μηχανικούς του κτιρίου που κατέρρευσε


Engineer

Recommended Posts

Με τον γνωστό τρόπο αποφάσισε ο Κιμ Γιονγκ Ουν να αποδώσει δικαιοσύνη, μετά την κατάρρευση κτιρίου στη Βόρειο Κορέα και εκτέλεσε τους τέσσερις υπεύθυνους μηχανικούς.

 

Σύμφωνα με την ιαπωνική εφημερίδα Shimbun, ο Κιμ Γιονγκ Ουν οδήγησε ενώπιον του εκτελεστικού αποσπάσματος τους τέσσερις επικεφαλής μηχανικούς των εργασιών στο κτίριο. Από την εκτέλεση γλίτωσε ο στρατιωτικός που ήταν υπεύθυνος για όλο το σχέδιο καθώς αντί εκτέλεσης, μπήκε σε φυλακή.

 

Πηγές από τη Βόρεια Κορέα μετέδιδαν τις προηγούμενες ημέρες ότι ο Κιμ Γιονγκ Ουν όλο αυτό το διάστημα δεν μπορούσε να κοιμηθεί λόγω της τραγωδίας με τους εκατοντάδες νεκρούς από την πτώση του 23-οροφου κτιρίου.

 

Σύμφωνα με τις πληροφορίες που μεταδίδει η ίδια ιαπωνική εφημερίδα, μπορεί τα ακριβή αίτια της κατάρρευσης να είναι άγνωστα, όμως η πιθανότερη εκδοχή φέρεται να είναι η πρόχειρη κατασκευή καθώς συχνά εργοδηγοί και εργάτες κλέβουν ατσάλι και τσιμέντο για να το πουλήσουν στη “μαύρη αγορά”.

 

Ακόμη, όπως μεταδίδει η Daily Mail, οι κάτοικοι είχαν αρχίσει να μετακομίζουν στο κτίριο πριν ολοκληρωθούν οι τελικές εργασίες, καθώς απ' όσο γνώριζαν, μόνο κάποιες εσωτερικές εργασίες έμεναν για να ολοκληρωθούν.

 

Τουλάχιστον 92 οικογένειες, πιστεύεται ότι ήταν μέσα στο κτίριο, όταν έγινε η κατάρρευση.

 

Πηγή: Βόρεια Κορέα: Ο Κιμ Γιονγκ Ουν εκτέλεσε τους μηχανικούς του κτιρίου που κατέρρευσε | Ειδήσεις και νέα με άποψη http://www.iefimerid...1#ixzz32poFuK3m

 

Με κάθε επιφύλαξη για την εγκυρότητα της είδησης...

 

Click here to view the είδηση

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου τώρα οτι το παραπάνω αποτελεί και αυτό τρολάρισμα από το weibo. Όπως έγινε με τον δήθεν θάνατο του Κιμ Γιονγκ Ουν πριν 2 χρόνια στην Κίνα ή την εκτέλεση του θείου του από τον ίδιο ρίχνοντάς τον σε κλουβί με 120 πεινασμένα σκυλιά.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Με τον γνωστό τρόπο*1 αποφάσισε ο Κιμ Γιονγκ Ουν να αποδώσει δικαιοσύνη, μετά την κατάρρευση κτιρίου στη Βόρειο Κορέα και εκτέλεσε τους τέσσερις υπεύθυνους μηχανικούς.

.............

Πηγές από τη Βόρεια Κορέα*2 μετέδιδαν τις προηγούμενες ημέρες ότι ο Κιμ Γιονγκ Ουν όλο αυτό το διάστημα δεν μπορούσε να κοιμηθεί*3 λόγω της τραγωδίας με τους εκατοντάδες νεκρούς από την πτώση του 23-οροφου κτιρίου.

 

 

*1 Τον ίδιο γνωστό τρόπο που λειτουργούν τα τρολάκια για τις "ειδήσεις" από την Βόρειο Κορέα...

*2 Μπα? Υπάρχει και "Ρόιτερ" στα "δικτατορικά" καθεστώτα?

*3 Τι λες? Μάλλον υπάρχουν και κάμερες του Ρόϊτερ μέσα στην κρεβατοκάμαρα του Κιμ Γιονγκ Ουν...

 

 Για να το παίξω λίγο Ράδιο Αρβύλα θα σας παραθέσω τα αληθινά γεγονότα! Να λοιπόν, σύμφωνα με τους δικούς μας ρεπόρτερ μια αληθινή συνομιλία μεταξύ του Κιμ και της συζύγου του στο Προεδρικό κρεβάτι!!:

 

Σύζυγος: Τι έχεις λουκουμάκι μου και δεν κοιμάσαι? Πάει 2 η ώρα!

Κιμ: Άσε με γυναίκα! Να, έπεσε αυτό το κτίριο και σκέφτομαι τις οικογένειες των ανθρώπων!

Σύζυγος: Έλα μωρέ τώωωωρα! Να σου κάνω λίγο μασαζάκι να χαλαρώωωωσεις?

Κιμ: Αναίσθητη είσαι ρε γυναίκα? Πες μου πρώτα τι να κάνω με τους μηχανικούς που έφτιαξαν το κτίριο!!

Σύζυγος: Έ! Ξέρεις τώρα! Με τον "γνωστό τρόπο"....

Κιμ: Πες το ρε γυναίκα τόση ώρα και δεν μπορούσα να βρω μια λύση....! 

Σύζυγος: Εμμμ!

Κιμ: Εντάξει κουραμπιεδάκι μου, τώρα που το λύσαμε, ηρέμησα.....

 

(γίνομαι πολύ κάφρος αν θέλω με την τρολιά....)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνουν και γαμώ τις ζωές στη Β.Κορέα... Η χώρα των ονείρων που κάθε άνθρωπος θα ήθελε έστω για μερικές μέρες να περάσει τη ζωή του

  • Upvote 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Απαιτώ να αποσυρθεί επειγόντως το παρόν άρθρο , εν όψει του κινδυνου να πέσει στην αντίληψη της τρόικας , η οποία μπορεί να ζητήσει η συγκεκριμένη διαδικασία να εφαρμοστεί καί εδώ , ως ένα επιπλέον μέτρο για την αύξηση της ανταγωνιστικότητας .

 

Εγώ , πάντως , σας προειδοποίησα ...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα στο google να δώ τι γίνεται με αυτή την είδηση, ούτε καν την φωτογραφία του κτιρίου που έπεσε δεν βρήκα. μόνο μερικά sites που αναπαράγουν το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

το "Με κάθε επιφύλαξη για την εγκυρότητα της είδησης..." έσωσε την κατάσταση !

 

Αν γράψω στο blog μου ό,τι  σαβούρα βρω στο διαδίκτυο, απαλλάσσομαι αν βάλω την "επιφύλαξη" στο τέλος και διατηρώ την σοβαρότητά μου ?

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Απαιτώ να αποσυρθεί επειγόντως το παρόν άρθρο , εν όψει του κινδυνου να πέσει στην αντίληψη της τρόικας , η οποία μπορεί να ζητήσει η συγκεκριμένη διαδικασία να εφαρμοστεί καί εδώ , ως ένα επιπλέον μέτρο για την αύξηση της ανταγωνιστικότητας .

 

Εγώ , πάντως , σας προειδοποίησα ...

Ασε μην εκτελουν και καθε μηχανικο που κοβεται απο τις εξετασεις ενεργειακων...

Κρυβε λογια  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Σωστά....Γιατί άλλωστε ο Mr. Kim είναι σοβαρό παιδί από σπίτι και δεν κάνει τέτοια πράγματα...Κάτι σκυλιά ταΐζει που και που, αλλά είναι και φιλόζωος οπότε μικρό το κακό..

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.