Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εκτύπωση Διαδικτυακού Ειδοποιητηρίου ΤΣΜΕΔΕ


Engineer

Recommended Posts

Για να γίνουν όλα αυτά χρειάζεται πολύ καλή ενημέρωση. Κι εμείς ούτε ένα μπάνερ στην αρχική σελίδα για το θέμα των εισφορών δεν είμαστε ικανοί να βάλουμε. Σήμερα πάλι πρώτη είδηση είναι οι "Δικαστική έρευνα για τις μαύρες ενοικιάσεις". 

 

Σχετικό thread για την ενημέρωση στην αρχική σελίδα του φόρουμ εδώ: http://www.michanikos.gr/topic/40115-%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-%CE%B8%CE%AD%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B1%CF%8D%CE%BE%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%B5%CE%B9%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CF%8E%CE%BD-%CF%83/

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συνάδερφοι η σταση πληρωμων δεν αποτελεί λύση διότι φορτώνεσαι ενα χρεος που συνεχώς αυξάνεται με αποτέλεσμα να φτάσεις στην εξαθλίωση, αφου δεν υπάρχει περιπτωση να σου το διαγράψουν ούτε υπάρχει περίπτωση να σε αφησουν να χρωστας χωρις να εισπράτουν...Η πρόταση μου είναι μηχανικοί χωρίς ΤΣΜΕΔΕ ΜΑΖΙΚΗ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ.Τοτε το προβλημα μεταβιβαζεται στο ταμειό ενω με το να μην πληρώνεις ενα χρέος που στο φορτώνουν το προβλημα παραμένει ατομικό απλά το μεταθέτεις για αργότερα..Αφου το ΤΕΕ δεν μας στηρίζει σαν μηχανικούς θα φύγουμε απο το ΤΕΕ και απο τους συνεργάτες τους το ΤΣΜΕΔΕ..Ακραία λύση αλλά δεν γίνεται κάτι άλλο...Οσο αφορά το site mhxanikos πιστευω οτι είναι γρανάζι του συστήματος...εχω πολλές επιφυλάξεις για το πως γίνεται η διαχείρηση των ειδησεων.

Edited by tomkat
  • Upvote 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Και αυτό που λες είναι σαν να λέμε να μην υπάρχει μηχανικός στην Ελλάδα...Τότε ίσως αναρωτηθούν ότι κάτι δεν πάει καλά...

Τέλος πάντων πιστεύω ότι ακραίες περιπτώσεις πχ στάση πληρωμών ή μαζικές διαγραφές για τον α,β λόγο δεν είναι εφικτό να γίνουν...Αυτό το γνωρίζει καλά το "σύστημα" και παίζουν εκ του ασφαλούς...Είναι σαν να λέμε ότι αν γίνει επανάσταση ίσως αλλάξει η πολιτική της κυβέρνησης...Οκ, πόσο εφικτό είναι κάτι τέτοιο?

Μετά θα πεταχτεί κάποιος και θα πει στην κάλπη φαίνονται όλα εκεί θα τους δείξουμε...Ναι, καλά αμα είναι να περιμένω 3-4 χρόνια μπας και αλλάξει ο μανωλιός, γυρίσει ο τροχός κτλ κτλ ή θα έχει περάσει το τρένο ή θα βλέπω τα ραδίκια ανάποδα..Οπότε μην ξανακούσω για εκλογές και σαχλαμάρες...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε πώς μπορώ να εκτυπώσω ηλεκτρονικά το ειδοποιητήριο εισφορών ΤΣΜΕΔΕ;

Δεν το βρίσκω.

Να δω πόσα είναι!

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορά το site mhxanikos πιστευω οτι είναι γρανάζι του συστήματος...εχω πολλές επιφυλάξεις για το πως γίνεται η διαχείρηση των ειδησεων.

Για το mhxanikos δεν ξέρω.

Για το michanikos.gr όμως ναι, ήρθε η ώρα να το παραδεχτώ ότι είμαι και εγώ μέρος του γραναζιού...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ήρθε η ώρα να το παραδεχτώ ότι είμαι και εγώ μέρος του γραναζιού...

Μήπως είσαι ο γυιός του Κύρου ?  (του Γρανάζη λέμε..)

Link to comment
Share on other sites

Ωρες είναι συνάδελφε tomkat να ρίξεις στη συντονιστική ομάδα και στους δημιουργούς του forum ευθύνες επειδή αυξηθήκαν και παραμένουν ψηλά οι εισφορές...

Θες να σου στείλω ένα αντίγραφο των ανεξόφλητων ειδοποιητηρίων του ταμείου μας για να μου πεις πόσο μεγάλο γρανάζι είμαι?? Δοξα τω θεώ, ένα συρτάρι γεμάτο έχω...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.